Позволено ли според ФБ следното нещо?

mnnedialkov

Member
Опасно ли да влизам в няколко Фесйбук акаунта през едно IP. Имам само един личен - втори стандартен акаунт нямам! Но имам вече над 15 бизнес акаунта, през които влизам в моите страници? Знам, че не позволено да имаш повече от 1 личен акаунт, но те са бизнес акаунти? Какво мислите?
 
От: Позволено ли според ФБ следното нещо?

Ако имаш 15 телефона, с които да си верифицираш 15-те акаунта когато поискат това, не виждам какъв е проблема.

Можеш да имаш един акаунт, обаче безкраен брой страници. По една страница за всеки бизнес. Не е нужно да правиш акаунт за всяка страница, която създаваш.
 
От: Позволено ли според ФБ следното нещо?

Ако имаш 15 телефона, с които да си верифицираш 15-те акаунта когато поискат това, не виждам какъв е проблема.

Можеш да имаш един акаунт, обаче безкраен брой страници. По една страница за всеки бизнес. Не е нужно да правиш акаунт за всяка страница, която създаваш.

Да, всеки е защитен с gsm ... Но в тях нямам по една страница - в един има по 4-7 страници! Като посетя начал. страница на ФБ ми показва само страниците, които се управляват от съотв. профил...
 
От: Позволено ли според ФБ следното нещо?

Опасно ли да влизам в няколко Фесйбук акаунта през едно IP. Имам само един личен - втори стандартен акаунт нямам! Но имам вече над 15 бизнес акаунта, през които влизам в моите страници? Знам, че не позволено да имаш повече от 1 личен акаунт, но те са бизнес акаунти? Какво мислите?
От четенето на мнения по чужди форуми, а най-вече от личен опит ти казвам, че мисля, че няма проблем. Аз понякога с часове стоя едновременно онлайн в до 4 профила, чрез отворени 4 различни браузъра, разбира се , не спамя :) Ако пък и от всеки профил пускаш чат-пат по някоя платена фб реклама, може би ще бъдат една идейка по-защитени профилите ти :) Но смятам знаеш, че при ФБ няма нищо сигурно
 
От: Позволено ли според ФБ следното нещо?

Не е задължително да инсталираш 4 различни браузъра. Може да пуснеш един и същи браузър с 4 отделни профила.

Chromium има една интересна функция "стартиране с временен профил".

Код:
chromium-browser --temp-profile

Имай предвид, че трябва да изключиш флаш плъгина, защото по флаш бисквитките се разбира, че си се логнал през няколко профила (или браузъра) на един и същи потребителски акаунт на един и същи компютър.
 
От: Позволено ли според ФБ следното нещо?

Не е задължително да инсталираш 4 различни браузъра. Може да пуснеш един и същи браузър с 4 отделни профила.

Chromium има една интересна функция "стартиране с временен профил".

Код:
chromium-browser --temp-profile

Имай предвид, че трябва да изключиш флаш плъгина, защото по флаш бисквитките се разбира, че си се логнал през няколко профила (или браузъра) на един и същи потребителски акаунт на един и същи компютър.

Аз ползвам портативни браузъри .... Но когато пуснеш по 6-7 браузъра едновременно и ако са CHROME точно, трябва да имаш доста рам и бърз хард, за предпочитане SSD :D
 
От: Позволено ли според ФБ следното нещо?

Според мен не би трябвало да има проблем. Представи си едно 4 членно семейство с рутер в дома си. Всеки член на семейството има фейсбук профил. Всички влизат през домашния рутер, демек през едно IP. Ако затваряха профили за това, бая реални акаунти ще заминат. А я си представи същата ситуация, но не си се лонал от домашната мрежа а в интернет клуб с 50-100 компютъра. :)
Проблем може да възникне ако принципно се логваш от БГ, но заминеш командировка в чужбина и се логнеш от непознато устройство. Тогава Фейса може временно да блокира достъпа ти докато по някакъв начин не да докажеш, че профила е твой (предпазна мярка против кражба).
 
От: Позволено ли според ФБ следното нещо?

При някои доставчици на Интернет цели квартали или градове са на еди и същи IP адрес.
 

Горе