Показване на неправилно изображение при споделяне

Izvunzemen

Active Member
Когато някой цъкне на фейсбук шер бутона и му се покаже публикацията със заглавие и снимка всичко е както трябва, но когато го сподели излиза ето това като изображение default-user-image.png. (адреса на снимката е сайта/wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/images/default-user-image.png)

Борих се цял ден, опитвах от настройките на Плъгина (all in one seo pack), пробвах директно да премахна изображението и да добавя ново със същото име, пробвах от самия код да променя юерел адреса, но не става и не става. Темата е "Hueman", имам още един такъв сайт със същата тема и там ситуацията е същата. Вече се побърках... търсих какви ли не решения в гугъл но нищо не проработи.

Някакви идеи? :(
 
От: Показване на неправилно изображение при споделяне

Махни all in one , сложи това - https://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/
Пусни нов пост и виж дали е ок. Старите трябва да ги минеш през дебугера на фейсбук за да хване новите изображения , ако така работят.
 
От: Показване на неправилно изображение при споделяне

Супер, стана. Но сега се появи друг проблем- не успявам да импортна старите ключови думи от all in one към новия пълъгин.
 
От: Показване на неправилно изображение при споделяне

Супер, стана. Но сега се появи друг проблем- не успявам да импортна старите ключови думи от all in one към новия пълъгин.

Тук има стъпка по стъпка как става -> https://yoast.com/all-in-one-seo-pack-migration/

намерих и това (нз дали са еднакви) http://www.shoutmeloud.com/how-to-migrate-from-all-in-one-seo-to-wordpress-seo-plugin.html

Аз винаги ползвам този на Yoast и не ми се е налагало да мигрирам от all in one та не мога да ти помогна повече.
 
Re: От: Re: Показване на неправилно изображение при споделяне

точно този съм му дал и му е помогнал , аз винаги него ползвам за Сео плъгин.

Оф, да, спри. Само видях URL-то и не видях името Yoast и реших, че е нещо друго. :) Моя грешка. :)
 
От: Показване на неправилно изображение при споделяне

Да, не го знаех, но сега като го поразгледах разбрах колко по-добър е, благодаря. Само не ми се получава преместването на ключовите думи от ау ин уан на новия, уж правя всичко както трябва...
 
Re: От: Показване на неправилно изображение при споделяне

Да, не го знаех, но сега като го поразгледах разбрах колко по-добър е, благодаря. Само не ми се получава преместването на ключовите думи от ау ин уан на новия, уж правя всичко както трябва...

Да, изведнъж надмина All in one SEO, дори не хванах момента, но се случи. ;)
 
От: Показване на неправилно изображение при споделяне

Да, не го знаех, но сега като го поразгледах разбрах колко по-добър е, благодаря. Само не ми се получава преместването на ключовите думи от ау ин уан на новия, уж правя всичко както трябва...

Мисля се сещам защо не става. Защото ключовите думи при този плъгин са изключени. Според автора - те вече не помагат в класирането. Гоогле е достатъчно умен за да разбере от съдържанието , по кои думи и изрази да те класира и затова няма нужда ти да му ги казваш с този таг. Имаше подробна статия обяснено защо няма нужда да използваш ключови. Все пак ако си ги искаш - има опция в плъгина да ги активираш - потърси я. Моя съвет - въобще не ги слагай.
Ето ти и статията на Yoast за ключовите- https://yoast.com/meta-keywords/
Когато пускаш нов пост , виж най долу имаш няколко поленца добавени от този плъгин - там точно виждаш как ще се появява новия ти пост в гоогле , което е страшно удобно. Можеш да промениш заглавието или да сложиш описание. Също така плъгина ти дава разни съвети , как е по-добре да оптимизираш поста си (гъстота на ключовите думи , дължина на поста и други подобно) Урл-тата също автоматично ги прави като заглавието .
Успех!
 
От: Показване на неправилно изображение при споделяне

Интересно, а аз си мислех, че ще ги прехвърли в "Focus KW".
Много благодаря, всъщност този плъгин страхотно показва какви грешки съм дпоускал- като неслагане на алт тагове на изображения, неправилно поставяне на ключови думи в самия текст и много други. Препоръчвам го на всички и ще го инсталирам на всички сайтове! :)
 
От: Показване на неправилно изображение при споделяне

За всички останали колеги, който не желаят да сменят Плъгина (all in one seo pack)

просто трябва да влязат тук

именасайт.ком/wp-admin/admin.php?page=all-in-one-seo-pack/aioseop_feature_manager.php

и а активират Social Meta
от там в менюто Social Meta да изберат снимката да се взима от публикацията

т.е

Select OG:Image Source: Картинка на Публикацията

по дефолт е снимката която е дадена в първият пост на колегата


Дано съм бил полезен!
 

Горе