Ползвате ли OCMOD и VQMOD модули едновременно в Opencart

draghonaz

New Member
Здравейте, интересно ми е да повдигна дискусия и да получа обратна връзка от вас, хората, които вече имат собствен онлайн магазин в продуктивни условия, дали ползвате OCMOD и VQMOD модули едновременно в магазина си.
Тоест доколкото съм разбрал основната препоръка е, че ако ползваш OCMOD модули в сайта си то не би трябвало да ползваш VQMOD модули и обратното.

Това правило наистина ли трябва да се спазва и има ли някой от вас, който ползва модули инсталирани и по двата начина в своя магазин.

Предварително ви благодаря за мненията и отзивите.
 
От: Ползвате ли OCMOD и VQMOD модули едновременно в Opencart

Ами аз ползвам и двата варианта.
Има модули, които имат едновременно и OCMOD i VQMOD ...
 
От: Ползвате ли OCMOD и VQMOD модули едновременно в Opencart

Да, ползвам. Просто трябва vQmod-а да е инсталиран правилно. Най-добре е да не се ползва vQmod(ако се ползва от начинаещи заедно с OCMOD и имат проблеми почват да търсят екстеншъни и тотално оплескват нещата), но за сега има много модули, които нямат аналог. И честно казано аз като разработчик го предпочитам, защото се работи по-лесно при отстраняване на проблеми. От друга страна някои колеги го отричат с пяна на уста и скритата им причина е че допъления се крадат много по-лесно ако са с vQmod.
 
От: Ползвате ли OCMOD и VQMOD модули едновременно в Opencart

Много благодаря за отзивите ви и вашето мнение.
Радвам се, че в този форум намирам отговори на моите въпроси.
 
От: Ползвате ли OCMOD и VQMOD модули едновременно в Opencart

Сега ще ти обясня нещата просто.
когато ползваш VQMOD модифицираните файлове се намират в папка систем.
когато използваш OCMOD модификацията се извършва в момента на изпълнението.
Къде е проблема за съвместното ползване . когато OCMOD модифицира той модифицира оригиналният файл на оригиналното място.
Ако този файл вече е модифициран от VQMOD то файла който се изпълнява не е оригиналният а този който е в систем.
За това се получава и конфликт понякога.
Ако двата мода пипат различни файлове няма проблем,
:)))))))))))
аз също предпочитам OCMOD
 

Горе