Полиция или синдикат във форума за крадени статии

Беджев Стил

Well-Known Member
Напоследък взеха да стават много крадците на статии ,
Та мисля си можем ли да се организираме да създадем синдикат за защита от такива индивиди
Ако се обединим може да имат някакъв респект тези индивиди.

последния крадец който хващам даже се нарича "Свободно практикуващ журналист на средна възраст"
ето му и профила в блогър https://www.blogger.com/profile/15128905876610784830
ето крадената статия http://daniivanov.blogspot.bg/2015/12/blog-post_773.html
ето и моята http://cheti.info/maykite-na-prokalnatite-detsa/
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

Докладвай го на гугъл и ще го махнат. В блогер специално съм изтривал така цели сайтове на разни дето ми крадат.
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

Няма отърване от такива, само съд и бой ги оправя. По възможност и двете заедно. Ако имаш възможност - осъди го!
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

Аз ще го докладвам, но идеята ми е нещо по организирано да бъде, да имат респект

Крадците разбират само от съд и бой. Имат респект само от бой.
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

Боя в интернет е блокиране на сайтове , оспамването им . Аз нямам такива познания и ресурси, но предполагам , че много хора тук имат
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

Боя в интернет е блокиране на сайтове , оспамването им . Аз нямам такива познания и ресурси, но предполагам , че много хора тук имат

Нямам предвид боя в интернет! :)

Много ще ми е интересно дали тоя е регистриран тук, във форума.
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

Добре бе, тези изроди гуглата не ги ли наказва за дублирано съдържание? Нали уж пандата и пингвина ги бяха налазили тези тарикати?
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

Проблема е, че се взема статията от най-авторитетния според тях сайт, а не тази , която е първа публикувана.

Иначе го докладвах този "Свободно практикуващ журналист на средна възраст" , да видим какво ще каже Гугъл
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

И аз докладвах преди време регионален сайт, който гепва статии на килограм и резултатът бе нулев. Крайна наглост е да слагаш и воден знак на снимки, които е ясно, че не са твои. Ако се обединят усилия срещу такива паразити, може и да има ефект.
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

Крадеца е изключително нагъл, ще се радвам на вашите коментари в блога му,
И нека оспамването започне от днес :)
 
Последно редактирано:
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

Тоя Дани Иванов бил от младежкото обединение на БСП , 70 години крадоха и пак не им стигна . блога му е пълен с крадено съдържание , може да си познаете статиите там
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

''Да крадеш от един автор е престъпление, да крадеш от много е изследване.'' - Валтер Мьорс

Тоя Дани не краде, а изследва, щом взема от много места.:D

Сега сериозно по темата: Не ми побира акъла как може да се титулуваш ''журналист'' и да крадеш нещо, писано от копирайтър срещу 3-5лв?
Честно казано, освен докладване и наказание от Google ти остава единствено да се успокояваш с твърдението, че плагиатството е най-изтънчената форма на ласкателство. Не виждам как форумът може да помогне. Спамът също не е решение, при положение, че написаното може да се трие от амнините на сайта.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

nandibandi , точно така,
яд ме е за хората, които се трудят да създават съдържание , а някой ей така им го взема .
А статията е писана от уважавана във форума писателка.
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

nandibandi , точно така,
яд ме е за хората, които се трудят да създават съдържание , а някой ей така им го взема .
А статията е писана от уважавана във форума писателка.

Статията е много добра - няма спор. То ако е лоша, кой ще я краде? :) Имам 2 предположения за личността на авторката, като и за двете знам, че са перфектни. Иначе, кражбата (на каквото и да е) те оставя унизен и осквернен, а на труд и вложени средства е още по-смазващо.

Няма ли резултат от репорта още?
 
От: От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

''Да крадеш от един автор е престъпление, да крадеш от много е изследване.'' - Валтер Мьорс

Тоя Дани не краде, а изследва, щом взема от много места.:D

Сега сериозно по темата: Не ми побира акъла как може да се титулуваш ''журналист'' и да крадеш нещо, писано от копирайтър срещу 3-5лв?
Честно казано, освен докладване и наказание от Google ти остава единствено да се успокояваш с твърдението, че плагиатството е най-изтънчената форма на ласкателство. Не виждам как форумът може да помогне. Спамът също не е решение, при положение, че написаното може да се трие от амнините на сайта.

Не е точно така, независимо от кого статията е писана си е кражба. Крадат статиите и печелят от тях, приписват си ги за свое дело, а за техния автор - нищо.
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

http://m.div.bg/%D0%97%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%BE/%D0%9D%D0%B0%D0%B9-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%84%D0%B8%D1%80%D0%BC%D0%B8-%D0%B2-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0_l.a_c.98422_i.495287.html

Някой да си познае тази статия :) публикувана 18.01.2016, 16:01

ето я крадена тук на 19 януари 2016 г.
http://daniivanov.blogspot.bg/2016/01/blog-post_26.html

много сме бързи, а :(
 
От: От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии


Не виждам какъв е проблема? div.bg и те са я откраднали/превели?
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

дадох пример на още една крадена статия , този път Дани Иванов я е откраднал от div.bg

и как успява да ги класира преди оригиналите, не знам
 

Горе