Получаване на колет от САЩ

alphawow

Active Member
Някой има ли представа, ако физическо лице ми изпрати колет (лаптоп) от САЩ ще трябва ли да плащам мито или някакви такси?
 
От: Получаване на колет от САЩ

Например ако кажа на човека да го обяви за 20$ ще правят ли проблеми? От Китай съм правил така и минава номера, но с телефони и таблети, а лаптопа вече е голямо нещо...
 
и ако някой в пощата го открадне ще получиш $20 и ще се брой че си на 100% удовлетворен

Ако го счупят и дойде на парчета също ще получиш $20

всяка по скъпа и чуплива вещ е добре да е застрахована на реалната си стойност

[video=youtube;lM3SRG7D21Y]http://www.youtube.com/watch?v=lM3SRG7D21Y[/video]
 
От: Получаване на колет от САЩ

Може да ти го изпрати като подарък, но на митницата сигурно ще се усъмнят и ще го отворят. След това следват куп разправии. Ще започнат проверки за стойността на колета и т.н. Всъщност колко горе-долу е реалната стойност на лаптопа?
 
От: Получаване на колет от САЩ

На митницата ще искат документ за плащане или да си признаеш каква е реалната пазарна цена. И ДДС-то ще го плащаш върху по-висока цена (не обявената от изпращача).

Може да им покажеш цената в някой популярен онлайн магазин (ако не можеш да покажеш документ за плащане).
 
От: Получаване на колет от САЩ

Дали ще му пратят стоката като подарък или не това не важи за нашето законодателство. Плаща си дължимите данъци върху реалната стойност на продукта. А в случая може и повече да платиш от много шикалкавене, защото митничаря като не му представиш фактура за стоката, отваря гугъл, пише ти модела на лаптопа и хваща първия сайт с цената. После влиза в сайта на куриера и ти изчислява и шипинга и ги събира двете суми и слага ДДС и мито според вида на стоката.
 
Някой има ли представа, ако физическо лице ми изпрати колет (лаптоп) от САЩ ще трябва ли да плащам мито или някакви такси?

Да, задържат, отварят, гледат и преценяват. И плес, плащаш си още, щото си готин. Така са го измислили тапаците. Това не е най-лошото. Най-лошото е, че занимават с техните си глупости, колкото да ти загубят едно 2-3 часа.

С две думи, подготви си да докажеш реалната стойност на пратката, с фактура или някаква разписка или принт от сайта и едно чакане и обикаляне.
 
От: Получаване на колет от САЩ

Ох, пропаднала работа... Ще се откажа от цялата работа.
 
От: Получаване на колет от САЩ

Лаптопа го разпечатваш и го слагаш в друга кутия. Махаш всички наилончета и допълнителни опаковки. Трябва да изглежда, че е използван. Преди година получих така лаптоп без да минава митница.И да не мине номера какъв е проблема? Дължиш само 20 процента ддс.
 
От: Получаване на колет от САЩ

Просто намери, някой който ще си идва към бг да ти го донесе. Имам роднини там и покрай тях имат постоянно българи, които си идват. Понякога пращат по тях, понякога те пращат по моите роднини и така. Но българи има много и не им пречи да вземат 1 лаптоп и да ти го пусне после с еконта.
 

Горе