Помощ! Не ми излиза автоматично картинката от новината при сподерляне

MihailMihov

Well-Known Member
Колеги, помагайте. Нещо ми се прецака сайта от 1-2 дена и като споделям новина във фейсбук групи/страници и не ми излиза автоматично картинката от новината. Имаше някакъв плъгин за WP-то ама кой точно, или някакъв друг чалъм?
 
Не съм бутал нищо по сайта до сега си беше добре, сега се прецака. Забелязах, че на по старите публикации им излиза снимката, явно като престои малко и се оправя, но защо така??
 
Yoast Seo добавя всички необходими тагове за фейсбук. Понякога кеширащ плъгин не позволява фейса да ги вижда правилно и трябва да ги минеш еднократно през https://developers.facebook.com/tools/debug/
за да рефрешне инфото, просто сложи линка , Цъкни Debug и после като зареди цъкни scrape again за да опита да вземе информацията отново. Отдолу виждаш как ще изглежда поста при споделяне.
 
Yoast Seo добавя всички необходими тагове за фейсбук. Понякога кеширащ плъгин не позволява фейса да ги вижда правилно и трябва да ги минеш еднократно през https://developers.facebook.com/tools/debug/
за да рефрешне инфото, просто сложи линка , Цъкни Debug и после като зареди цъкни scrape again за да опита да вземе информацията отново. Отдолу виждаш как ще изглежда поста при споделяне.
Е тва беше което ми трябва , а не можех да се сетя, вярно че юаста имаше да си избирам картинка, ама бях забравил. Имаш една бира от мен на събора на форума :D
 
И при мен така от 1-2 дена не ми излизат снимките. Допреди това при публикуване ми изкарваше снимка едва на втория път като пускам линка. Open Graph си имам.

Винаги ми е било по-интересно как Гугъл + винаги намира всички изображения в статията, без опен граф, а на фейсбук и с опен граф се налага да ползваме дебъгери и други простотии.
 
И при мен така от 1-2 дена не ми излизат снимките. Допреди това при публикуване ми изкарваше снимка едва на втория път като пускам линка. Open Graph си имам.

Винаги ми е било по-интересно как Гугъл + винаги намира всички изображения в статията, без опен граф, а на фейсбук и с опен граф се налага да ползваме дебъгери и други простотии.
Абсолютно същата работа - и на мен винаги всяка нова новина от втория път почва да показва картинка. Явно фейсбук е проблема, ама кво да се прави
 
Е тва беше което ми трябва , а не можех да се сетя, вярно че юаста имаше да си избирам картинка, ама бях забравил. Имаш една бира от мен на събора на форума :D
Всъщност ако има Feature picture на поста , трябва да взима автоматично нея. На събора няма да идвам , но изпий една за мое здраве :)
 
Не се шашкайте, около 10-и всеки месец ФБ решава да прецака нещата и след 3-4 дена всичко се нормализира. С дебъгера се оправя всичко и на мен понякога ми се случва това :)
 

Горе