Помощ за конфигуриране на майл сървър

A какво ползваш контролните панели си имат различна имейл система някой си нямат

може да ползваш безплатни пощи към домейнитети от outlook.com (hotmail) само трябва да си направиш регистрация там и да сложип MX записите който ще ти дадът на днса на твойте домейни
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

Да се беше обадил преди седмица, най-удачния метод беше чрез услугата на MS в outlook.com. Ама вече спряха безплатните къстъм домейни там и нямаш късмет.

Да кажат по-опитните, но като цяло хостването на имейл е от най-гърбавите за администриране неща с разните настройки на спам филтри, антивирусни, а ако има трафик ще товари доста също. Аз бих се огледал за някоя външна услуга специализирана в мейл хостинг, в краен случай може и някой малък евтин пакет за споделен хостинг да го ползваш за тая цел (освен ако ситния им шрифт не го забранява). Namecheap предлагат безплатна мейл услуга за домейни регнати при тях, не знам до колко е рентабилна.
 
еми кофти гледам новината е от 14 април понеделник само с 4 дни е закъснял

ами оставаму на фокс игри да си плати на майкрософ или гугъл за имейл хостинг

или към контролния панел каквото има да ползва... или да си вземе един хостинг специално за мейлите

или като опция са ползва един външен малък впс или да преинсталира негоивя на който да качи ISPConfig тяхната мейл система работеше от раз имаше пълна поддръжка на антиспам профилите най съм доволен от нея... минуса че се инсталира стъпка по стъпка
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

Този VPS с каква операционна система е? Каква версия, дистрибуция? Термини като exim, postfix, qmail, courier, dovecot, cyrus говорят ли ти нещо или тепърва ще се запознаваш с тях?
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

Може да ползваш услугите на zoho mail. Пощата им е доста по бърза от outlook а и има някой готини екстри които ги няма при другите ;)
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

@foxigri Понеже не разбираш много от ВПС-и силно ти препоръчвам да минеш на хибридните планове на coolice ето защо:

1. Плановете излизат доста евтино с отстъпката от 50%
2. Гарантирам ти, че ще харчиш много по малко ресурси на хибридните планове на coolice давам ти пример с мен:
Преди харчех по около 1-1,5 ГБ рам за 1 сайт, когато бях на VPS мислех си, че при coolice ресурсите няма да ми стигнат затова взех плана от 10 евро който е с 1 ГБ рам и 2 ядра, но в последствие се оказа, че харча само 150-300 МБ РАМ.
3.Ще получиш помощ за максималната оптимизация на сайта си безплатно от coolice.
4.Забравяш за проблемите с VPS сървърите при coolice всичко ти е настроено.
5. Имаш Cpanel все едно си на споделен хостинг. Ако искаш да го имаш на ВПС-то трябва да плащаш допълнително 30лв месечно.
 
@Petko Voivoda мерси за похвалата :) ползвам възможно най-честния модел да меря паметта - Измервам само Physical Memory - http://docs.cloudlinux.com/index.html?memory_limits.html (vmem е даден на unlimited*) Въобще не съжалявай че си взел по голям повечето свободна рам дава възможност сайта ти да ползва по голям дисков кеш и съотвенто да работи по бързо ако се наложи а второто ядро винаги е плюс и ще скъси времето за изпълнение на половина ако има товар

*Центос 5 хостингите мерят само Vmem която показва по високи стойности но те само нея могат да измерват - ограничение на система

ПП Разлики в ползването на паметта може да се наблюдава и ако се местите VPS с бърст рам - ВПСите с бърст рам също мерят повече използвана от тези с VSwap но е дълго за форумно обяснение
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

Този VPS с каква операционна система е? Каква версия, дистрибуция? Термини като exim, postfix, qmail, courier, dovecot, cyrus говорят ли ти нещо или тепърва ще се запознаваш с тях?

Операционната система е Линукс 6.4 на което има инсталиран Webmin и от там се оправям колкото мога, но не мога да си настроя мейл сървъра ( пробвал съм мога да пращам но немога да получавам), ако си сложа Virtualmin от там дали ще ми е по лесно защото само съм с Webmin.
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

Да, сложи Virtualmin. Така ще си направиш входящите пощи и ще си управляваш домейните и настройките им по-лесно.
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

с Virtualmin ще ти е по-лесно.
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

Дали да не ползвам някакъв друг безплатен панел или да се опитам с Virtualmin и там не ми е ясно точно как ще стане. Сигурно трябва да си добавям наново Create Virtual Server всичките домейни.
Ако може да ми обясни някой долу горе как става това ще съм му благодарен.. :)
 
имам желание да ти помогна ама грам идея си нямам 1 път съм инсталирал вебмин на впс за тест и никога не съм инсталирал виртуалмин....

от безплатните панели с поща най съм доволен от ISPConfig всичко да работи от раз включително спам защитата на различни ама се инсталира най сложно - НО пък е описано до най малката команда - избери си за дистрибуция която ти харесва има с nginx има с apache има за дебиан за убумнту центос http://www.ispconfig.org/page/en/documentation.html
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

С Virtualmin ще стане най-лесно, без да се налага да инсталираш всичко преди да инсталираш панела. За човек, който и на идея си няма как да го направи без панел, а и без пари това ти е варианта. ISPconfig е чудесен, ако поне малко знаеш кой софтуер за какво е.
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

С Virtualmin ще стане най-лесно, без да се налага да инсталираш всичко преди да инсталираш панела. За човек, който и на идея си няма как да го направи без панел, а и без пари това ти е варианта. ISPconfig е чудесен, ако поне малко знаеш кой софтуер за какво е.

Най добре ще е да инсталирам всички. :)
На мен ми трябва само да може да се отваря сайтовете, да си имат емайл, база данни, БИНД (ако може без незго ще е още по добре)
 
От: Помощ за конфигуриране на майл сървър

Що не си сложиш един cpanel и да си олесниш живота...
То да е само маил, колко неща трябват за да заработи сървъра...
 

Горе