Помощ за създаването на сайт

Здравейте! Четох доста, но като цяло доста различни мнения. Трябва да направя сайт за старчески дом, който се намира в България. Тъй като нямам никакъв опит с изработката на такъв, какво и как да направя? Знам че ми трябва домейн и хост, които не съм решил кои да са. Видях че името което искам, което е кратко и свързано с името на домът е пуснато на търг за продаване в GoDaddy, но не знам още каква цена ще ми обявят. Другото което е ми трябва някаква тема ли и аз не знам, нямам време да чета толкова, за да си го направя сам. Има вариант също намеса на професионалист, но за не - много голяма сума. Как ще мога да променям снимки и като цяло облика на сайта, ако е с някаква тема. Ако може кратки обяснения на тия неща.. Началните места в гугъл, до колкото виждам няма да е тоолкова трудно да се достигнат, какви са ви мненията?
 
От: Помощ за създаването на сайт

Здравей, предполагам доста хора от тук биха ти помогнали да го направите този сайт, но като гледам май нямаш изобщо никакъв опит.
Аз бих те посъветвал някой неща.
Домейна ако не е толкова важно това име изобщо не се занимавай харесй си друго подобно и си го регистрирай. Става и през Godaddy може и през host.bg, superhosting.bg,ns1.bg и т.н.
Хостинга: Според мен посещенията на сайта ще са много малко и не ти трбва кой знае какъв хостинг според мен ще ти свърши работа някой от 3 - 4лв. на месец.
За самия сайт реши на какво ще се прави или ако незнаеш поне човека който ще ти помогне ще ти каже зашото ще има опит с някоя от CMS системите като Joomla, Wordpress, Modx, Drupal и т.н.
Теми се намират най различни и сравнително лесно се къстъмизират от човек който се е блъскал поне малко. :)

Аз лично бих могъл да ти помогна, и не искам никакви пари. Проблема е че почти нямам време и ако бързаш много няма да мога да съм ти полезен.

Ако имаш други въпроси и мога да помогна пиши ми на лично.
 
Здравейте! Четох доста, но като цяло доста различни мнения. Трябва да направя сайт за старчески дом, който се намира в България. Тъй като нямам никакъв опит с изработката на такъв, какво и как да направя? Знам че ми трябва домейн и хост, които не съм решил кои да са. Видях че името което искам, което е кратко и свързано с името на домът е пуснато на търг за продаване в GoDaddy, но не знам още каква цена ще ми обявят. Другото което е ми трябва някаква тема ли и аз не знам, нямам време да чета толкова, за да си го направя сам. Има вариант също намеса на професионалист, но за не - много голяма сума. Как ще мога да променям снимки и като цяло облика на сайта, ако е с някаква тема. Ако може кратки обяснения на тия неща.. Началните места в гугъл, до колкото виждам няма да е тоолкова трудно да се достигнат, какви са ви мненията?

Здравей и добре дошъл при нас. Ще помогнем с квото може, нали си знаеш. :)

Имам един въпрос. Как са те нагърбили с тази задача, при положение, че това първо трябва да се научи и после да се практикува, а в последствие да стане нешо. :)

Да, трябват ти, за да изглеждат нещата про. И домейн, и хост. Естествено и за сайт или поне дизайн, тема ли ще е, статичен ли ще е. След като изградиш сайта, после се мисли за тази оптимизация за търсачките, за която пишеш ти. Няма проблем да се направи, но са две различни неща. Хубаво е този, който ще ти помага за сайта да му се спомен, че искаш и да се погрижи за оптимизацията на самия сайт. ;) Демек да ти създаде една остнова, лъгини, текстове и всичко техническо, което може да се изпълни и сте се договорили в началото.

Вече зависи от бюджета, който имаш. Ако започваш сега, не искам да те стряснам, но само с администрирането ще може да се оправиш, за инсталция, настройки, качване и т.н., ще трябва малко да попрочетеш преди това. Хваща те един опитен webmaster от тук и те докарва до някъде, после си ти, и учиш в движение. Но ако имаш време, нямаш крайни срокове, можеш да се запознаеш с материята и после да си направиш всичко сам. ;)

Пиши, ако има нещо. Успехи. ;)
 
От: Re: Помощ за създаването на сайт

Здравей и добре дошъл при нас. Ще помогнем с квото може, нали си знаеш. :)

Имам един въпрос. Как са те нагърбили с тази задача, при положение, че това първо трябва да се научи и после да се практикува, а в последствие да стане нешо. :)

Абе ние, че ще помогнем - ще помогнем. Ама и аз като $INeed$ да попитам - как си се заел с тази задачка, след като не разбираш, а още повече нещата, въпросите за които питаш се изучават с години? И от тук вече следва другия въпрос - парите. Няма ли да е по-добре някой, който разбира да направи сайта? Казваш - "не - много голяма сума". Да, но качеството си има цена?!

А отделен въпрос е, че има хора, които биха направили подобен сайт и безплатно, благотворително, щом е за старчески дом.
 
Все едномен да ме накарат за сменя ел. инсталацията на 10 офиса. :) Ще го направя, но ще ми е нужно време, за да видя как става. Пък все веднъж ще ми удари ток. :) Радвам се, че имаш желание и ще пробваш, но какво е това нещо. Не върви така икономиката. :)

От мен да знаеш, или си добър и правиш готини неща, или фри - направо не ми се мисли какво чудо ще е.
 
От: Re: Помощ за създаването на сайт

Все едномен да ме накарат за сменя ел. инсталацията на 10 офиса. :) Ще го направя, но ще ми е нужно време, за да видя как става. Пък все веднъж ще ми удари ток. :) Радвам се, че имаш желание и ще пробваш, но какво е това нещо. Не върви така икономиката. :)

Или мене да ме карат да пилотирам самолет, като се "уча в движение"...

Има няколко много важни въпроса:
- Каква е целта на този сайт - популяризиране и привличане на клиенти, просто да има нещо, или друга?
Ако целта не е комерсиална, тогава въпроса е защо им е сайт? 100 лв за домейн и хостинг не са много, но пък защо да се хвърлят ако няма нужда...
 
Аз не мога да разбера защо работодателя ги хвърля всички в дълбокото. Като един глупак преди време (голем бизнесмен беше и тоя тогава), било лесно да се направи сайт и щяло да го даде на секретарката. :) Да се учила и да го направи и поддържа. Направо ми се свиха орехчетата, като го чух този.

Или казано накратко: Сядаш, учиш (но не за 2-3 седмици, а повече) и ти възлагат задачата. Но да ти възложат задачата и да ти кажат, че искат да е готов сайта до 2-3 месеца. Не знам, малко си подритват бизнеса. Кажи им да се преориентират и те. Щом това са го възложили на човек, който тепърва ще учи какво е система и дизайн, значи толкова и те разбират от управление на хора и ресурси - демек бизнес.
 
От: Re: Помощ за създаването на сайт

Аз не мога да разбера защо работодателя ги хвърля всички в дълбокото. Като един глупак преди време (голем бизнесмен беше и тоя тогава), било лесно да се направи сайт и щяло да го даде на секретарката. :) Да се учила и да го направи и поддържа.

Абе сайт да се направи реално не е толкова трудно. Пишеш в Google - Dreamviwer, сваляш софтуера, и за няколко дена все ще издялаш нещо...

Обаче от отговора на въпроса ми по-горе, зависи цялостната концепция на сайта...
 
От: Помощ за създаването на сайт

Началните места в гугъл, до колкото виждам няма да е тоолкова трудно да се достигнат, какви са ви мненията?

Началните места принципно се достигат трудно и с много пари в СЕО. Все пак зависи от нишата де, но в общи линии ако е конкурентна, сайта ще направиш много по лесно отколкото да постигнеш началните места...
 
От: Re: Помощ за създаването на сайт

- Каква е целта на този сайт - популяризиране и привличане на клиенти, просто да има нещо, или друга?
Ако целта не е комерсиална, тогава въпроса е защо им е сайт? 100 лв за домейн и хостинг не са много, но пък защо да се хвърлят ако няма нужда...

На мен ми се струва, че има някаква далавера, защото домът за стари хора е общински, т.е. на финансиране от общината/града. И твърде е възможно да за взели пари по някоя програма за обновяване на дома и да напишат, и да отчетат пари и със сайта. А възможно е и да са взели пари именно с такава цел - направа на сайт за дома. И така става най-лесно присвояването на пари - намира се някой, който не разбира да направи нещо набързо, или пък наши хора го правят.
 
От: Помощ за създаването на сайт

Ооооооо, какви дървени сайтове за по няколко хиляди лева съм виждал правени по програми... Не е истина...
 
От: Помощ за създаването на сайт

Виждал съм стотици сайтове на институции, които всъщност са т.н. блогове, направено в blogspot или безплатен блог към wordpress. Мисля, че имаш нужда от нещо такова.

* Първо ще може да се научиш бързо, защото е лесно и интуитивно, тъй като първоначално няма да ти е необходимо чак толкова да ровиш в темата и да се правиш на програмист, дизайнер и т.н.
* Второ, ще ти е безплатно, тъй като няма да плащаш хостинг за него.
* Трето, по всяко едно време, когато сметнеш че си готов със сайта, може да му купиш един домейн и да си прекръстиш блога-ми.blogspot.com на blogami.com

Съвет:
Грешка е ако подхванеш 5 варианта наведнъж.. Накрая никой няма да направиш както трябва.
Помисли добре предварително, представи си го, начертай си го на лист хартия и го лепвай..
 
Re: От: Помощ за създаването на сайт

Ооооооо, какви дървени сайтове за по няколко хиляди лева съм виждал правени по програми... Не е истина...

Вие направо и предистория сте му измислили. Ако е така, направо ще се гръмна. :) Тя Моника е по тези изпълнения, по проекти и после гледай какви красоти се появяват в мрежата. :)

Но пък и нещо къстам не мисля, че ще е добра идея, ако случайно за такова са им отпуснали пари. :) Ако въобще са им отпуснали и е така де.
 
От: Re: Помощ за създаването на сайт

Абе и аз съм направил една пародия на сайт за детска градина, който съм шибнал на поддомейн, но въпреки това са го дали като официален сайт към МОН или каквото се води там. И това разбира се е за без пари, щото ме помолиха, затова и го наричам пародия. Какво като градината е държавна институция? Пари за подобни неща въобще не се отделят в бюджета им и са далеч от това да си плащат редовно за модерация, добавяне на публикация, администрация, СЕО и т.н. Платиха ми веднъж 20 лв, за да взема поне що годе подходящ домейн като за начало и филма им свърши като смениха директорката. Държа си го онлайн и ще си го държа и занапред, въпреки че няма смисъл.

П.С. Всъщност.. Грешно съм те разбрал.. Говориш за общински бюджет и програма, аз какви ги надрънках :lol:
На мен ми се струва, че има някаква далавера, защото домът за стари хора е общински, т.е. на финансиране от общината/града. И твърде е възможно да за взели пари по някоя програма за обновяване на дома и да напишат, и да отчетат пари и със сайта. А възможно е и да са взели пари именно с такава цел - направа на сайт за дома. И така става най-лесно присвояването на пари - намира се някой, който не разбира да направи нещо набързо, или пък наши хора го правят.
 
Последно редактирано:
От: Помощ за създаването на сайт

Тоа момък се загуби нещо пита и после никакъв го няма. :shock:

Здравейте! Четох доста, но като цяло доста различни мнения. Трябва да направя сайт за старчески дом, който се намира в България. Тъй като нямам никакъв опит с изработката на такъв, какво и как да направя? Знам че ми трябва домейн и хост, които не съм решил кои да са. Видях че името което искам, което е кратко и свързано с името на домът е пуснато на търг за продаване в GoDaddy, но не знам още каква цена ще ми обявят. Другото което е ми трябва някаква тема ли и аз не знам, нямам време да чета толкова, за да си го направя сам. Има вариант също намеса на професионалист, но за не - много голяма сума. Как ще мога да променям снимки и като цяло облика на сайта, ако е с някаква тема. Ако може кратки обяснения на тия неща.. Началните места в гугъл, до колкото виждам няма да е тоолкова трудно да се достигнат, какви са ви мненията?
 
Re: От: Помощ за създаването на сайт

Тоа момък се загуби нещо пита и после никакъв го няма. :shock:

Сигурно са го накарали да направи ядрен реактор за два месеца. И после и за него да направи сайт. :)
 
От: Re: От: Помощ за създаването на сайт

:lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D

Сигурно са го накарали да направи ядрен реактор за два месеца. И после и за него да направи сайт. :)
 
От: Помощ за създаването на сайт

Първо да благодаря на всички за отговорите! Значи да обясня малко за какво иде реч. Старческия дом, който се каним да отворим на пролет живот и здраве е частен(родителите ми се ангажираха с това). Възложена ми е задачата, защото няма кой друг да се заеме с тая част, поради причината, че нито майка ми, нито баща ми са на "Ти" с компютрите. Аз нямам намерение да го правя сам, знам че иска години опит програмиране(каквото все още нямам, но съм тръгнал по тоя път) и т.н. Исках съвет, как ще е най - добре да се процедира с изработването и поддръжката след това. Виждам го да е нещо по simple - малко снимки, малко текст, най - много 1-2 клипа да има.. Сайта ще е главно за информация и реклама на дома. Поздрави!
 
Последно редактирано:
Виж тук: Wordpress Форум - не лош CMS (система за управление на съдържанието), фри е. Само дизайна си купуваш, готова тема, но може да минеш и с някой техен, щом искаш нещо семпло и просто. ;) Препоръчвам ти да попрочетеш малко и да се мяташ в дълбокото. А ако имаш въпроси, ние сме насреща. Почни и ще видиш, че скоро поне ще знаеш за какво четеш, а не след дълго - ще искаш и да пробваш. :)

Успехи. ;)
 
От: Помощ за създаването на сайт

One page site е напълно достатъчно за тази цел. Избираш си модел - тема, темплейт, който ти харесва, попълваш съдържанието и си готов. Евентуално може да се сменят цветовете.

Уърдпрес сайт с 500-1000 думи? С платена тема? Айде стига бе!
 

Горе