Помощ за RexCart

TiGeR83

New Member
Здравейте! Имам нужда от малко помощ :) Преместих магазина си на безплатната платформа RexCart и сега имам малко затруднения. Ще съм много благодарна, ако някои ми помогне да ги реша. Става въпрос за сайта в подписа ми. Първият ми въпрос е мога ли да сложа брояч и ако да, то как. Второ - мога ли да слагам линкове във футъра. Трето - мога ли да слагам реклами, тоест банери. Благодаря предварително :)
 
От: Помощ за RexCart

В първия момент си помислих колко прилича на Оупън Карт, а то било БГ версията му :) Ако разбираш английски може да прегледаш forum.opencart.com

1. Можеш да сложиш брояч във футъра:
редактирай catalog/view/theme/default/template/common/footer.tpl
paste-ваш кода на брояча си

2. Можеш да сложиш допълнителен модул за хедър и футър от тук:

Мисля, че ще можеш да си сложиш линковете и банерите след като го инсталираш
 
От: Помощ за RexCart

Ще си направиш бекъп преди това, нали :)
 
От: Помощ за RexCart

За съжаление не става. Като променя footer.tpl ми изкарва грешка като вляза в сайта. А пък модула за съжаление не мога да го инсталирам. Може би защото шаблона ми е безплатен или греша някъде? :(
 
От: Помощ за RexCart

Това, че е безплатен не би трябвало да е проблем.

catalog/view/theme/default/template/common/footer.tpl
значи тука вместо папката DEFAULT трябва да напишеш папката в която ти е твоята тема/темплейт. Сега тествах, не дава грешка. Кажи при теб как е

Другото ще пробвам следобяд как работят при мен и ще ти пиша
 
Последно редактирано:
От: Помощ за RexCart

Редактирах по-горе за брояча във футъра, ще пробваш ли дали действа и после ще видим за другите неща
 
От: Помощ за RexCart

Много благодаря за помощта :) RexCart току що ми пратиха модул, с които да слагам брояч и линкове. Сега ще питам и за банери. Дано получа отговор. Мерси още веднъж :)
 
Последно редактирано:
От: Помощ за RexCart

Междодругото това ли е модела за вграждане на линк чрез html код във футъра <a href="URL">Името на линка</a>? Благодаря! :) Питам, тъй като така ми казаха да направя, но не се вижда линка, а само брояча.
 
Последно редактирано:
От: Помощ за RexCart

Хубаво че Проуебс(rexcart) пращат и модули и дават указания и помагат че почни си бях помислила, че само продават хостинг, домейни и " готови дизайни"за опен карт.:mrgreen:

Иначе каквото си турила на сайта, това се вижда.:)
 
Последно редактирано:
От: Помощ за RexCart

Да, по този начин се вграждат линкове. Без да го видя как изглежда няма как да ти отговоря на останалата част от въпроса
 
От: Помощ за RexCart

От RexCart ми казаха да напиша този код за линка <а href="URL"><font color="#FFFFFF">Името на линка</font></а> , но като го сложа не се получава линк. Ще сложа линк, за да се види какво става :(
 
От: Помощ за RexCart

HTML:
<a href="http://www.predpriemach.com/"><font color="#000000">Онлайн бизнес</font></a>

пробвай така, цвета който са ти дали мисля, че е бял ;d

btw, двете букви a (в началото и края) май са написани на кирилица .. нз как си го копирала или писала ..
 
Последно редактирано:
От: Помощ за RexCart

Благодаря за отговора колега, но пак това не се получава линк, а се изписва следното нещо във футъра на сайта - <а href="www.nakiti.eu/blog">Блог за бижута.

П.С. В момента съм сложила подобието на линк, за да може да видите за какво става навъпрос :)
 
От: Помощ за RexCart

май 'а' -то в затварящия таг, т.е. последното 'а' тук

<а href="URL"><font color="#FFFFFF">Името на линка</font></а>

ти е на кирилица. сложи латинско
 
От: Помощ за RexCart

явно си пробвала преди да си променя мнението, виж го отново.

Много благодаря за помощта :) Копнах линка, както ми го бяха пратили от RexCart и само промених информацията, но не проверих дали има кирилица. Благодаря за помощта http://www.predpriemach.com/member.php?u=6418nortrant и Caprice :)
 
От: Помощ за RexCart

понеже черен цвят може да не ти върши работа, ползвай сайт подобен на този - http://www.2createawebsite.com/build/hex-colors.html

избираш си цвят и ти показва hex кода долу вдясно

или този - http://www.developingwebs.net/tools/color.php

имай в предвид, че не всички цветове могат да се изобразяват еднакви при всички!
затова използвай само стандартни.
 
От: Помощ за RexCart

В първия момент си помислих колко прилича на Оупън Карт, а то било БГ версията му :) Ако разбираш английски може да прегледаш forum.opencart.com

Не мога да зацепя как става това инсталиране на Opencart:(
Изтеглих си последната им версия.В readme.txt пише да си upload всички файлове на сървъра.

''Upload all the files and folders to your server from the "Upload" folder.
This can be to anywhere of your choice.''

Е да,но на кой сървър да ги upload? В сървъра на хостинга ли?

Някой има ли желание да обясни на прост български език:)
 

Горе