Помощ при подредба на сайт

kamenova

New Member
Здравейте,
реших и аз да се пробвам с направата на интернет сайт с Wordpress.
Взех си домейн и хостинг,свалих си Wordpress.Сайта е на български.
Имам в менюто 5 страници,като замисъла ми беше като се кликне на тях да се отварят всичките постове към дадена страница.В действителност като мина с мишката ми излиза коя страница какви постове съдържа,но като кликна на конкретната страница,ми излиза само нейното заглавие.Искам да не излизат като падащо меню постовете,а само при кликане върху страницата.
Второто нещо което ме интересува е да ми препоръчате някои ,за написване на 2-3 статии,за да даде по-голям тласък на сайта.
 
От: Помощ при подредба на сайт

ако пък пуснеш и сайта да се види може и някой да ти пише нещо като решение
 
От: Помощ при подредба на сайт

Второто нещо което ме интересува е да ми препоръчате някои ,за написване на 2-3 статии,за да даде по-голям тласък на сайта.

На каква тематика е сайтът?
 
От: Помощ при подредба на сайт

Здравейте,
Извинявам се,че не пуснах сайта по-рано.
сайта който създадох е jenski-hitrini.info
Още не е регистриран в търсачки и директории,защото още имам проблем с подредбата му.А и има само 2 качени статии.
Бих искала да го подредя и да закупя 2-3 статии ,съответно на женска тематика ,между-300и 500 думи.
 
От: Помощ при подредба на сайт

Бъркаш страници и категории, вкарай си категории и там ще ти излизат както искаш постовете, и смени тая тема ако можеш
 
От: Помощ при подредба на сайт

В този раздел https://www.predpriemach.com/forumdisplay.php?f=30 има колежки, които биха свършили работата със статиите. Аз също бих могъл да се заема, но в момента съм на почивка и честно казано дамските статии не са моята стихия :)

По нататък, когато започнеш с линк билдинга мога да ти предложа статия с 2 линка в наш дамски сайт за 10 лева. Мога да ти предложа и годишен линк за 25 лева, но на този етап по-добре работи върху сайта, напълни го със съдържание, и тогава ще мислиш за линкове.
 
От: Помощ при подредба на сайт

И както ти е написал колегата Pepo_999 смени страниците с категории и всяка статия я слагаш в дадената категория, за да ти излизат постовете.

Препоръчвам ти да махнеш и това меню META в десния сайдбар и да го замениш с нещо друго.
 
От: Помощ при подредба на сайт

Здравейте,
реших и аз да се пробвам с направата на интернет сайт с Wordpress.
Взех си домейн и хостинг,свалих си Wordpress.Сайта е на български.
Имам в менюто 5 страници,като замисъла ми беше като се кликне на тях да се отварят всичките постове към дадена страница.В действителност като мина с мишката ми излиза коя страница какви постове съдържа,но като кликна на конкретната страница,ми излиза само нейното заглавие.Искам да не излизат като падащо меню постовете,а само при кликане върху страницата.
Второто нещо което ме интересува е да ми препоръчате някои ,за написване на 2-3 статии,за да даде по-голям тласък на сайта.

Това, което си направила е да сложиш празни страници в менюто и да добавиш като подменюта отделните постове.

Както колегите са споменали, сложи само категориите в менюто и ако искаш някоя друга страница с информация като например "За нас" или "Контакти" - нещо такова. И не добавяй отделните постове към менюто.

Тоест като отидеш в Appearance, не цъкай на таба Pages нито на таба Posts. Директно отиваш на категории, слагаш тикчета, цъкаш добави. Ще се покажат отдясно категориите и остава да си ги подредиш в какъвто ред искаш да се показват. Естествено, ако имаш категории де, иначе ако няма - няма как да се покажат.

Примерно на едната статия излиза като категория "горене калорий". Това е категория.

PS: Лично мое мнение - така не е подходящо да изглежда едно име на категория. Примерно "Горене на калории", "Калории" или нещо от сорта е по-добър вариант, но това си е мое лично мнение. :)
 
Здравейте,
Изгледах клипчето,някои неща са ми ясни,а други не.Смених страниците с категории ,като всяка публикация поставям в определена категория и пак не се отварят както искам.Мисля,че някъде бъркам.Второто е ,че смених и темата с друга,която според мен по лесно се управлява.Сложих и още някоя статия,но текста на статиите излиза супер малък.Дали това е от самата тема и мога ли да го променя да излиза достатъчно голям за да може да се чете нормално.
Третия ми въпрос е свързан с джаджа-
Related Posts:

която ми излиза под всяка публикация и незам каде се намира та да я махна.
Ако някои може малко да помогне ще съм много благодарна.
Предполагам,че схвана ли основните наща,ще е по-лесно,ама за сега доста се блъскам на едно място.
 
Здравейте,
сайта ми бавно и трудно напредва.Някой от проблемите оправих.
Проблема сега е с посещенията.Последните 5 дни няма никакви посещения.Преди бързината на зареждане на сайта беше едва 23 % и пак правеше до 10 посещения и имаше някакво движение.Сега зареждането му се вдигна около 70 %.Опасявам се да не съм прецакала нещо,в опитите си да направя сайта по-бърз.
Ако някой хвърли един поглед ще съм благодарна.Просто ми е странно как така графиката застина на 0.
 
за да имаш посещения трябва и да си го линкнала някъде, имаш ли линкове от сайтове към твоя, ако нямаш почвай да си набавяш от тематични като твоя, най-добре в статии, има и платени има и фрии
 
Влез във всеки един пост , написа досега и го сложи в определена категория. В момента категориите от менюто са празни , тоест няма статии написани в тези категории. Освен това менюто го виждам двойно. Посетителите са най-малкия момент към момента . Научи основните неща и експериментирай с подредбата докато ти хареса на теб.
 
@kamenova

Имай предвид, че това двойно меню може да изнерви посетителите, които искаш да получиш. Оправи нещата или едното меню го направи различно като вкараш други тематики респективно категории.

Малко по-късно вече можеш да започнеш с т.нар. линк билдинг, за да очакваш някакъв трафик към сайта ти. За целта публикувай в дирекории за статии, гест блогинг, а защо не и в някой сателитен сайт.

Трафикът е едно от най-трудните неща, така че не очаквай да имаш 1000 посещения на ден в началото. Това може да се случи но на по-късен етап и с много старание от твоя страна.

P.S.

Сега видях и статиите. Препоръчвам ти да ги редактираш и да оправиш абзаците, тъй като така се четат трудно. Освен това можеш да добавиш и по още някоя снимка, а защо не и тематично клипче от youtube или друга сайт за видео клипове.

Като влезеш в статията, която си написала от дясно може да слагаш човки за коя категория е предназначена статията. Например ако е статията е за красота чекваш на категоря красота, така че когато потребителя я избере от менюто да се вижда в съответната категория.
 
Последно редактирано:

Горе