Помощ със старта на 15-годишен в интернет бизнеса

Member

New Member
Здравейте,
На 15 години съм, както пише в заглавието и искам малко помощ с това с какво да започна.

За първи път се запознах с make money online, когато бях на около 11 и за сайта neobux. Но бях несериозен.
Години по-късно се регистрирах в clixsense, научих за задачите, намерих един уникален вид задачи, които бяха много лесни и плащаха от 3 цента до $2 за задача(средно бяха по 20-30 цента). И си ги правех. Нещата се развиха и в момента също ги правя с различни методи(според правилата на сайта) и май месец си докарах $80 с 14 дена работа(т.е. 14 дена съм влизал в сайта). Доходно е, но е.. свързано с време. А когато имам сайт/бизнес не е свързано с времето. Можеш да не си влизаш в сайта няколко дни и той пак ще ти носи доходи.
Имам си PayPal акаунт с мое име и свързана към него моя дебитна карта на името на майка ми.

Та, исках да попитам за идеи, каквито и да са те и да дадете мнение за моите идеи, ако може:
  • Браузър с реклами най-долу и логин система. След което ще взимам 10-20% от печалбата от рекламите, а останалите ще се разделят между всичко, които го ползват. Не знам това колко е възможно и колко биха били приходите от реклама и следователно дали ще си заслужа някои да ползва браузъра
  • Другата ми идея беше приложение за телефон с всички учебници(за всеки клас по отделно) и лиценз валиден за 1 година струващ например 15 лева(вместо 50+ за всички учебници)
    После разбрах, че са щели да ме съдят за авторски права и тази идея отпада. Така ли е?
  • PTC или по-скоро reward сайт, където ще съм от другата страна :) Разбира се с предимства пред главните сайтове на пазара, по-малка печалба за мен, но повече за потребителите и следователно повече потребители.

Знам английски доста добре и го упражнявам ежедневно с чат с хора от Америка и други държави, филми, песни и т.н.(които според мен са най-добрите начини.)
Както и малко френски(A1, A2)
Имам basic ниво на Visual Basic, което съм научил изцяло от интернет.
От няколко дни уча, отново от интернет, HTML и CSS и мога да правя простички сайтове.
Но до колкото знам логин системата се прави с PHP и database.
Преди съм пробвал и с webs, weebly, wix, wordpress.com и всички подобни, които дават безплатен хостинг и субдомейн(само wordpress без банери).
Старая се всеки ден да научавам нещо ново по какъвто и да е топик.

Това, което не мога да правя е да пиша статии.

Не съм от типа хора, които обичат да излизат и затова съм се насочил към интернет бизнеса. Както и заради основното му предимство - няма лимити.

Предпочитам безплатен "knowledge".
Ще се радвам на всякакви предложения и ако може без "още си малък, радвай се на детството" :)
 
Последно редактирано:
От: Помощ с старта на 15-годишен в интернет бизнеса

Фрийленсър....

Пробвал съм със сайтове като freelancer и fiverr, но там е доста трудно, защото обикновено наемат хора, които вече са имали проекти и имат някакъв рейтинг.
 
От: Помощ със старта на 15-годишен в интернет бизнеса

И са на 20-25г., навярно повече, съответно стартирали като млади. Как предлагаш, да стартираш с 200 репутация и една камара проекти зад гърбът си ли или? Може, долу-горе ще стане, ако си закупиш готов и развит такъв акаунт, на когото репутацията му може или ще се сринe след първите 2 проекта.

„Имам си PayPal акаунт с мое име и свързана към него моя дебитна карта на името на майка ми.“ – нещо не го разбрах много това, ако DOB + имената са на майка ти, е OK. Ако обаче са твои, след години ще имаш проблеми (#6) почти гарантирано в момент, в който ще има супер много репутация и рейтинги, и туп – замразен акаунт с пари и невъзможност за получаване на последващи плащания. Ако сега е „кяр“, след години едва ли ще е така.

Заглавието („с старта“) не говори много добре за стартът по български език и по-специално частта кога се използва „с“ и кога „със“. По-нататък „със всички“, „със webs“, неизползване на български (кирилски) кавички („“), без интервал преди начало на скоба и др.

В интернет бизнеса си в грешка, че няма „лимити“. Има, налагат ги монополистите. Не можеш да abuse-ваш с multiple accs (т.е. можеш, но биваш хващан), не можеш да преодоляваш еди си какви защити (т.е. можеш, но алгоритмите пак те засичат и биваш хващан), не можеш да продаваш над еди си колко бройки или сума/месечно в еди си кой аукцион (в дадени от тях трябва да си „платиш“ за увеличение на лимитът) и купища други НЕвъзможности (като такива, че още в тепърва големите форуми не си се регистрирал и/или не знаеш за тяхното съществуване, а там по-старите имат донякъде по-висок авторитет, особено ако са с HQ posts).

Освен да развиваш на други себеподобни гейминг акаунтите (LoL/WoW Boosting/LVLing, etc.), друго не се сещам какво би било удобно на този (к)етап, както и покупко-продажби на разни CSGO items + cashout на кинтите в PP (opskins).
 
От: Помощ със старта на 15-годишен в интернет бизнеса

И са на 20-25г., навярно повече, съответно стартирали като млади. Как предлагаш, да стартираш с 200 репутация и една камара проекти зад гърбът си ли или? Може, долу-горе ще стане, ако си закупиш готов и развит такъв акаунт, на когото репутацията му може или ще се сринe след първите 2 проекта.

„Имам си PayPal акаунт с мое име и свързана към него моя дебитна карта на името на майка ми.“ – нещо не го разбрах много това, ако DOB + имената са на майка ти, е OK. Ако обаче са твои, след години ще имаш проблеми (#6) почти гарантирано в момент, в който ще има супер много репутация и рейтинги, и туп – замразен акаунт с пари и невъзможност за получаване на последващи плащания. Ако сега е „кяр“, след години едва ли ще е така.

Заглавието („с старта“) не говори много добре за стартът по български език и по-специално частта кога се използва „с“ и кога „със“. По-нататък „със всички“, „със webs“, неизползване на български (кирилски) кавички („“), без интервал преди начало на скоба и др.

В интернет бизнеса си в грешка, че няма „лимити“. Има, налагат ги монополистите. Не можеш да abuse-ваш с multiple accs (т.е. можеш, но биваш хващан), не можеш да преодоляваш еди си какви защити (т.е. можеш, но алгоритмите пак те засичат и биваш хващан), не можеш да продаваш над еди си колко бройки или сума/месечно в еди си кой аукцион (в дадени от тях трябва да си „платиш“ за увеличение на лимитът) и купища други НЕвъзможности (като такива, че още в тепърва големите форуми не си се регистрирал и/или не знаеш за тяхното съществуване, а там по-старите имат донякъде по-висок авторитет, особено ако са с HQ posts).

Освен да развиваш на други себеподобни гейминг акаунтите (LoL/WoW Boosting/LVLing, etc.), друго не се сещам какво би било удобно на този (к)етап, както и покупко-продажби на разни CSGO items + cashout на кинтите в PP (opskins).

Не разбрах какво точно имаш предвид с изречението си за репутацията.

Акаунта ми в PayPal е на мое име, картата е на името на майка ми и е свързана към PayPal акаунта. Правил съм си акаунта преди 4 години и не помня каква дата съм писал, но мисля, че писах моята дата и на майка ми годината. Това го правех навсякъде, включително и фейсбук, през 2009, когато беше забранен за лица под 18.
Предполагам, че ако си започна бизнес, за който е нужен PayPal, то най-вероятно ще трябва да направя акаунт в PayPal с името на майка ми и нейна карта. И всичко по-късно ще се води на нейно име.

Относно правописа - не съм спал от 22 часа и не съм съсредоточен. Сега ще ги поправя. А кавичките не смятам и едва ли някога ще смятам, че са проблем.

С "лимити" имах предвид, че няма лимити относно това колко клиенти могат да ти посетят магазина или "когато е реален потенциалните ти клиенти са само хората, които минават по тази улица, а максималния ти брой клиенти наведнъж в магазина зависи от площта му"

Мерси за идеята, но не искам да имам общо с игри и едва ли ще я използвам.
 
Последно редактирано:
От: Помощ със старта на 15-годишен в интернет бизнеса

Доходно е, но е.. свързано с време. А когато имам сайт/бизнес не е свързано с времето.

Тука си в голяма грешка. :)

Иначе по темата. Малък си и имаш време да си правиш експерименти. За това бих те посъветвал да започнеш с тази идея, която ти харесва най-много. Първото нещо, което ми хрумва е да направиш сайт на тема, която ти харесва и би могъл да пишеш по нея. Инсталираш един WordPress на собствен хостинг, слагаш някоя безплатна тема като за начало, правиш регистрация в Google AdSense на името на някой родител и почваш. Щом си добре с английския пиши на английски и се цели в англоезичната аудитория! Не се надявай на много в началото, но ако си постоянен и сериозен парите рано или късно ще започнат да идват. Освен това ще се научиш на много неща като SEO, Интернет маркетинг, Social Media Marketing и куп други неща.

Още един съвет:
Ако искаш да се развиваш в сферата, забрави за bux сайтовете!
 
От: Помощ със старта на 15-годишен в интернет бизнеса

Тука си в голяма грешка. :)

Иначе по темата. Малък си и имаш време да си правиш експерименти. За това бих те посъветвал да започнеш с тази идея, която ти харесва най-много. Първото нещо, което ми хрумва е да направиш сайт на тема, която ти харесва и би могъл да пишеш по нея. Инсталираш един WordPress на собствен хостинг, слагаш някоя безплатна тема като за начало, правиш регистрация в Google AdSense на името на някой родител и почваш. Щом си добре с английския пиши на английски и се цели в англоезичната аудитория! Не се надявай на много в началото, но ако си постоянен и сериозен парите рано или късно ще започнат да идват. Освен това ще се научиш на много неща като SEO, Интернет маркетинг, Social Media Marketing и куп други неща.

Още един съвет:
Ако искаш да се развиваш в сферата, забрави за bux сайтовете!

Коя е компанията за хостинг, която би ми препоръчал? HostGator? GoDaddy? BlueHost?
Също така, къде е най-хубаво да са рекламите? Някъде бях чел, че е добре да са във статиите.
И рекламите да ги слагам още в началото или след като имам известен брой посетители?
 
От: Помощ със старта на 15-годишен в интернет бизнеса

Най-добрата хостинг компания, която ти препоръчвам аз са CooliceHost. Имам няколко Уордпрес сайтове при тях и никакви грижи.
Що се отнася до рекламите, първо напълни сайта със статии и публикации, пускай всеки ден по нещо в продължение на месец и след това кандидатствай в Адсенс. Няма вариянт да пуснеш 1 сайт и след седмица да искаш реклами от Адсенс понеже няма да те одобрят.
 
От: Помощ със старта на 15-годишен в интернет бизнеса

Online търговия! Дали ще е на принципа на DS Domination, или ще си направиш сайт и ще си на % от продадена стока - решаваш ти! Постоянство, постоянство и пак постоянство. Зарежи PPC-то. Инвестирай време да се специализираш в нещо, малко по-малко ще изкарваш $. Ако имаш приятели, които мислят като теб става още по-лесно :)
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Помощ със старта на 15-годишен в интернет бизнеса

Един съвет и от мен:
Зад PayPal акаунта, с който смяташ да изкарваш пари трябва да стои реален човек, с реален адрес и реална картова / банкова сметка. Така че, още от сега направи смяната на името на майка си, в случай, че мислиш че ще изкараш пари близката година. Верифицирай акаунта и адреса и си стой.

Колкото до писането - ако бързаш, директно действай по WP, но прочети първо доста за SEO и защита на WP сайтове. Тоест, като правиш проект, гледай да е на супер високо ниво, ако може на световно ниво, а не да направиш "нещо", което после да оправяш.

С първите си изкарани пари си купи хубав хостинг. С вторите си изкарани пари си легализирай всички продукти, които не са ти легални (теми, модули, контент и прочие). Бъди сигурен, че с нарастването ти като предприемач, ще забравиш какво си купил и какво "ползвал", а не искаш да ти блокират РР примерно, или още по голям зулум. Ако можеш да излезеш на светло - излизаш възможно най-бързо и седиш на светлото :)
 
От: Помощ със старта на 15-годишен в интернет бизнеса

Мерси за трите съвета. Скоро ще направя нов акаунт в PayPal с адреса и името на майка ми или баща ми, съвпадащи и с тези на картата, а по-късно и с акаунта в Google и AdSense.
Малко ще ми е трудно, защото майка ми и баща ми не живеят в България вече, но ще се оправя.

Реших, че ще правя сайт, но все още нямам идея. Единствената, за която се сетих не влиза в правилата на AdSense, защото включва Copyright материал.

@hristo.iliev Няма ли да е по-добре да започна с Bluehost, защото в момента предлагат безплатен домейн за 1 година?

Има ли някой, който е използвал PeerFly като алтернатива на AdSense или пък Бяла Карта (https://bialakarta.bg/bg/Pecheli_s_nas-c35) за български сайтове?
 
От: Помощ със старта на 15-годишен в интернет бизнеса

И на непълнолетните се издават карти с техните си имена, но ще бъде закачена към сметка на родител. На моя син взех карта като беше непълнолетен, преди около 4 години, но си направих отделна сметка, която е на мое име (за да няма достъп до моята сметка) и дебитна карта на негово име към тази сметка. Банката е ЦКБ. И при нас целта беше за негова регистрация в пейпал.
 
От: Помощ със старта на 15-годишен в интернет бизнеса

Чудесно. Кажете му (на синът), че е нарушил PayPal UA и съгласно #6 след някоя друга година ще „яде дръвцето“, или като стигне €2500 EUR in Received Payments, и си даде ЛК към PP.

Под 18-годишни PP accs НЕ могат да създават. Т.е. могат, но след време (години) го отнасят. Принципно.
 
От: Помощ със старта на 15-годишен в интернет бизнеса

Извинявам се, че използвам темата на автора - как стоят нещата с продаването от България в eBay откъм доставка. Повечето от китайците уж изпращат с безплатна доставка, явно тя е символична, тук как стоят нещата? Има ли изобщо някакъв смисъл от такъв вид врътка. Забелязвам, че има доста неща, които се продават с хиляди бройки - намиращи се тук на двойно/тройно по-ниска цена, но пък ако доставката не е изгодна. Не намерих друга тема засегнала тоя въпрос и за това питам тук.
 
От: От: Помощ със старта на 15-годишен в интернет бизнеса

Чудесно. Кажете му (на синът), че е нарушил PayPal UA и съгласно #6 след някоя друга година ще „яде дръвцето“, или като стигне €2500 EUR in Received Payments, и си даде ЛК към PP.

Под 18-годишни PP accs НЕ могат да създават. Т.е. могат, но след време (години) го отнасят. Принципно.

Прочетох линка, но когато сина ми се регистрира преди години нямаше никакъв проблем с регистрация и верификация, сега вече е пълнолетен. Той от малък си купува игри (всичките му са платени, а не изтеглени от торент). Затова му трябваше, за да не ползва моя акаунт. Не е получавал пари в пейпал, а само харчи от карта, никога не е продавал и няма регистрация в ибей, интересуват го само игри и 3д анимация.
 

Горе