Помощ с бъг в Wordpress

Fozzy

Well-Known Member
Здравейте,

в един сайт се появи доста неприятен проблем. При опит да се влезе в wp-admin изкарва бял прозорец.

При опит в wp-login.php, изкарва следната грешка:

Код:
ГРЕШКА: Бисквитките са блокирани по неизвестна причина. Потърсете информация в тази документация или във форумите за поддръжка.

Локализирах, че проблемът е в темата, но не е опция преинсталирането и. Някой сблъсквал ли се е с това да даде малко акъл?

Прегледах първите 10-ина страници на Google, но нищо от прочетеното не помогна...
 
По-добре да беше прегледал ерор лога
 
Причините за бял екран при логин в wp са много, на мен ми се е случвало поне 5-6 пъти и винаги е нещо различно. Като се почне от бъгав плъгин, та се стигне до неуспешен ъпдейт. Почвай да пробваш да махаш плъгини, да триеш от базата секюрити логове (ако има секюрити плъгин), да махнеш кеша, времено да пуснеш друга тема, колкото да се логнеш, да изчистиш htaccessa и тн, трябва си ровене, няма как да се знае така конкретно от какво е със сигурност
 
Причините за бял екран при логин в wp са много, на мен ми се е случвало поне 5-6 пъти и винаги е нещо различно. Като се почне от бъгав плъгин, та се стигне до неуспешен ъпдейт. Почвай да пробваш да махаш плъгини, да триеш от базата секюрити логове (ако има секюрити плъгин), да махнеш кеша, времено да пуснеш друга тема, колкото да се логнеш, да изчистиш htaccessa и тн, трябва си ровене, няма как да се знае така конкретно от какво е със сигурност

От темата е, но преинсталацията не е опция.
 
Пусни ерор лога - цпанел - > Select PHP Version - > Switch To PHP Settings
Първо пробвай и във впв-конфиг да смениш на true:
PHP:
define('WP_DEBUG', true);
 
Пусни ерор лога - цпанел - > Select PHP Version - > Switch To PHP Settings
Първо пробвай и във впв-конфиг да смениш на true:
PHP:
define('WP_DEBUG', true);

В цпанел няма опция :D В конфига го пробвах, нищо не вади.
 
PHP:
define( 'WP_DEBUG', true );
define( 'WP_DEBUG_LOG', true );

define( 'WP_DEBUG_DISPLAY', false );
@ini_set( 'display_errors', 0 );
и гледай какво има в /wp-content/debug.log
 
PHP:
define( 'WP_DEBUG', true );
define( 'WP_DEBUG_LOG', true );

define( 'WP_DEBUG_DISPLAY', false );
@ini_set( 'display_errors', 0 );
и гледай какво има в /wp-content/debug.log

А най-вече си напъни мозъка и сети какво последно си пипал по сайта.
 
Debug log няма след като ги вкарах тия работи. Пробвах да си напъна мозъка, малко леща пуснах и утайката на кафето проверих, но сайтът не е пипан от 1 септември, а проблемът е от 4-5 дни.

Код:
Ако някой ви помага, го прави от добро желание и през свободното си време.

Ако нямаш добро желание или свободно време, помни - това е форум и не смятай темата за специално адресирана към теб.
 
Пробвай с rollback на WP, ако се e ъпдейтвал. Без логове и грешки остава само както каза "малко леща пуснах и утайката на кафето" :D
 
Пробвай с rollback на WP, ако се e ъпдейтвал. Без логове и грешки остава само както каза "малко леща пуснах и утайката на кафето" :D

Не, WP не се е ъпдейтвал, което е странно. Проблемът е в темата. Ще кажа до какви изводи стигнах аз.

1. Темата надали се е ъпдейтнала, защото файловете не са променени.
2. Темата има наличен ъпдейт, но вече я няма в Wordpress.com за свободно изтегляне.
3. Ако преинсталирам темата, нещата се оправят, но това не е опция. Първо заради настройките няма кой да си играе да ги прави отново. Второ, че има адски много промени по самите файлове (да, моя грешка, че не е ползвана child тема...) Та тия промени е важно да бъдат запазени, но дори няма и да се сетя за половината от тях, което автоматично значи, че в бъдеще ще ми е проблем.
4. Ако кача темата ръчно - не се получава. Четох, че възникват проблеми при ръчното качване на тема през ftp (wtf?!?) и единствената ми опция е обновяване през админ, което не ме радва (още повече, че в момента нямам достъп до него). Ако все пак изтегля някаква версия, примерно от бекъп и кача през ftp - целият сайт се чупи, само бекъп през цпанел ме спазсява.

И изобщо нямам идея как може нещо работещо да се почупи. Вчера си играх, сменях име на темата и т.н. и ако force я изключа получавам достъп до админ, където виждам, че всичко си е постарому и светят неща за обновяване. Самата тема също свети, че има ъпдейт.

Малко се оплетох, не знам до колко става ясно какво точно съм правил и какво искам да кажа.
 
Може хоста да са ъпнали нещо, пробвай с по-стара версия на РНР ако е 7 сега.
 
cpanel-а само визията му е различна, потърсете някъде има линк за включване на старата.
Фози, това, че светят неща за обновяване, не значи, че трябва да се обновяват.
Щом си влязъл веднъж в панела, след като си изключил темата, изключи всички плъгини, изчисти кеша и пробвай пак да включиш темата така както е била последно, без ъпдейтите. После започваш да включваш плъгин по плъгин.
Това е най-елементарното. Ако не, трябва да се погледне сайта.
 
3. Ако преинсталирам темата, нещата се оправят, но това не е опция. Първо заради настройките няма кой да си играе да ги прави отново. Второ, че има адски много промени по самите файлове (да, моя грешка, че не е ползвана child тема...) Та тия промени е важно да бъдат запазени, но дори няма и да се сетя за половината от тях, което автоматично значи, че в бъдеще ще ми е проблем.
Преинсталирай оригиналната и шибай си модифцираната като дъщерна (променените файлове един по един и гледай кога ще се счупи).

Настройките може да си ги копнеш с SQL заявка
Ако темата използва WP_Customize_Manager ще ги намериш с тази
Код:
SELECT * FROM wp_options WHERE option_name LIKE 'theme_mods_%'
Ако си има някакви собствени настройки най-вероятно ще ги извадиш с това
Код:
SELECT * FROM wp_options WHERE option_name LIKE '%<theme-name>%'
Дъмпваш си съответните настройки, сменяш името на темата на дъщерната и си готов.
Ако си по-напред с SQL-a може и без дъмп да се мине.
4. Ако кача темата ръчно - не се получава. Четох, че възникват проблеми при ръчното качване на тема през ftp (wtf?!?) и единствената ми опция е обновяване през админ, което не ме радва (още повече, че в момента нямам достъп до него). Ако все пак изтегля някаква версия, примерно от бекъп и кача през ftp - целият сайт се чупи, само бекъп през цпанел ме спазсява.
Това са градски легенди. Нямам спомени да съм качвал тема през админа на WP и никога не съм имал проблеми.
 
1. Преименувай папката plugins - тестваш
2. Затварящи php тагове във function файл на темата, ако има - проверка, махаш затварящия таг и пробваш (ако не си наясно с това - ПРОПУСНИ ТОЗИ МЕТОД!)
3. Правиш бекъп и го проверяваш с Антивирусна
4. Сваляш WP и презаписваш старите файлове с новите (имаш направен бекъп НАЛИ!)
5. През cpanel връщаш стара версия, влизаш и ъпдейтваш каквото можеш

При мен беше атакуван сайт, резултат - този, който описваш!
 

Горе