Популяризиране на фейсбук страница?

ndgeorgiev

New Member
Здравейте,

От известно време чета форума и определено ми е грабнал интереса, въпреки че информацията е наистина много и ми е нужно може би месец още докато изчета всичко и ми се изяснят някой неща, от които повечето в момента са ми неясни. Но бих искал докато чета да започна и да практикувам съвсем базовите неща преди да създам свой собствен блог и за това ви пиша тук, за да поискам съдействие. Тъй като съм нов предполагам, че въпросите които ще ви задавам може да ви се струват смешни и тъпи, но се надявам да ме изтърпите. :)

Искам да ми дадете съвет как най-бързо мога да развия успешно една фейсбук страница (да събера лайкове). Страницата е на един приятел, като тя е свързана с фотография, авторски снимки, които той снима и качва, но като цяло има не повече от 200 лайка. Целта ми е да се опитам дори за експеримента само да вдигна лайковете поне до 1000 за около 1-2 месеца, като не знам това реалистична цел ли е или пък прекалено лесна, тъй като до сега не съм се занимавал много с подобни неща. Искам докато чета да започна да практикувам и базовите неща, за това имам няколко идеи, а вие ще ми кажете ОК ли са и какво е добре да направя за да успея да достигна заложения личен таргет.

- Може ли освен авторска фотография на моя приятел, на страничката да се пускат и други произволни снимки? Нарушавам ли авторски права? И може ли да ми дадете конкретни сайтове, от които мога да тегля интересни картинки, които да обвързвам с текст?
- Добра идея ли е след като стигна горепосочения таргет от 1000 човека, които са харесали страницата ми да създам блог в wordpress, който е да обвързан пак с фотография, а също така и преведени статии от английски сайтове на български език на тема фотография? Нарушавам ли авторските права или мога да превеждам спокойно стига да има референтен линк на края на статията?

Очаквам от вас да ми обясните по какъв друг начин мога да промотирам страничката за да видя наистина до колко лайка ще успея да я вдигна, а и да започна малко по малко да виждам и да се уча как се случват нещата онлайн.

Още веднъж, извинявам се за ниското си ниво, но надявам се да ме изтърпите. :rolleyes:
 
От: Популяризиране на фейсбук страница?

Само един въпрос имам... Ако правилно разбирам ти не търсиш клиенти на приятеля си, а фенове? Това за мен е грешна тактика. Търси силно заинтересува аудитория, па макар била тя и малка.
 
От: Популяризиране на фейсбук страница?

Ами в момента клиенти не ни трябват, тепърва започвам да правя нещо, от което нищо не разбирам. Едва ли клиенти е точната дума, тъй като той все още нищо не предлага, а и не знае как да го предложи. Чисто и просто като за начало искам да я популяризирам малко, а съм сигурен че с няколко малки крачки ще ми дойдат и други идеи, а и умения също. Тъй че това ми е по-скоро като експеримент - а вече след това имам съвсем други идеи за личен блог и фейсбук страница, но е още много рано за подобно нещо. Трябват ми малко знания и опит пък макър и толкова базов.
 
От: Популяризиране на фейсбук страница?

Няма ли някой все пак да ми даде няколко бързи съвета, базови, които да ми покажат как да доведа повече фенове на FB страницата?

И още един въпрос, има ли сайт, в който мога да наблюдавам статистика за посещаемостта на други сайтове? Hypestat намерих един, но не знам до колко е адекватен и верен?

П.П - Сигурен съм, че има някоя подобна тема, даже няколко сигурно в форума, но от толкова много теми и информация не можах да намеря, ако има поне дайте линк за да почета малко.
 
От: От: Популяризиране на фейсбук страница?

Няма ли някой все пак да ми даде няколко бързи съвета, базови, които да ми покажат как да доведа повече фенове на FB страницата?


ти за Google да си чувал?! не чакайте всичко на готово, хайде нали си нов ти е простено :wink: – http://fbadvance.com/101-ways-to-get-more-likes-on-facebook/
 
От: Популяризиране на фейсбук страница?

Искам да ми дадете съвет как най-бързо мога да развия успешно една фейсбук страница (да събера лайкове):

- Накарай най-близките ти приятели да поканят тяхните приятели в страницата.

Така се почва, когато искаш да я развиеш натурално. Но не очаквай чудеса. И като имаш 1000 фенове, какво си мислиш, че ще стане? Като пуснеш публикация ще достигне до 25-50 или максимум 100 човека. Имам подобна страница и я позарязах да ти кажа. Пълна загуба на време. Особено след последните ъпдейти на фейсбук страници под няколко десетки хиляди фена не си струва. А докато стигнеш до там с фотографска страница, бая зор ще видиш. Да знаеш, че фотографите са опасно и особено племе :D Артистични личности.
 
От: Популяризиране на фейсбук страница?

Всичко зависи от нишата, която търсиш. Аз имам страница на 1 седмица с 12-13 000 лайка и близо 1 милион рийч...
 
От: Популяризиране на фейсбук страница?

Какво означава рийч? :) А иначе това, което целях е просто да вдигна над 1000 лайк-а, абсолютно нищо повече. Е така за експеримента само да видя как се случват нещата.

Как си постигнал толкова лайкове за толко малко време? Купувал ли си ? Дай ми някакви съвети :)
 
От: От: Популяризиране на фейсбук страница?

Какво означава рийч? :) А иначе това, което целях е просто да вдигна над 1000 лайк-а, абсолютно нищо повече. Е така за експеримента само да видя как се случват нещата.

Как си постигнал толкова лайкове за толко малко време? Купувал ли си ? Дай ми някакви съвети :)

дай страницата, ако я щернем целия форум за няколко часа, ако е качествена ще направиш 1000 души :p
 
От: Популяризиране на фейсбук страница?

Имам ли право да напиша страницата тук в темата? Ако мога ще я дам да видим какво ще стане :) (ще дам линк към нея)

П.П - Пак се повтарям, целта ми е само 1000 лайка, не ме интересува до колко хора ще достигат публикациите след това, само искам да има 1000 лайка, ако успея ще го броя като начален минимален успех :))
 
От: От: Популяризиране на фейсбук страница?

Имам ли право да напиша страницата тук в темата? Ако мога ще я дам да видим какво ще стане :) (ще дам линк към нея)

П.П - Пак се повтарям, целта ми е само 1000 лайка, не ме интересува до колко хора ще достигат публикациите след това, само искам да има 1000 лайка, ако успея ще го броя като начален минимален успех :))

Не се обиждай, ама много детско и наивистично звучи това. Със същият успех можеш да събереш 1000 капачки от бира и това ще е един "минимален успех" без никаква реална полза. Би трябвало във форум за предприемачи да питаш как от тези 1000 човека да изкараш някакви дивиденти - финансови или други.
 
От: От: Популяризиране на фейсбук страница?

Имам ли право да напиша страницата тук в темата? Ако мога ще я дам да видим какво ще стане :) (ще дам линк към нея)

П.П - Пак се повтарям, целта ми е само 1000 лайка, не ме интересува до колко хора ще достигат публикациите след това, само искам да има 1000 лайка, ако успея ще го броя като начален минимален успех :))

Е то хиляда лайка струват към 10лв, тук можеш да намериш поне няколко човека, които блъскат LJ и за отрицателно време може да ти напълнят страницата с реални фенове за по 1ст/фен. Друг е въпроса каква ще е ползата ти от тях.
 
От: Популяризиране на фейсбук страница?

1000 фена струват към $ 20 при правилното таргетиране. Това е единия вариант, другият е както беше писал Sunstorm по-нагоре да караш близки приятели да я споделят и да канят други да я харесат. Третия вариант, който аз лично ненавиждам е да спамиш в коментарите на Vbox, тубата, форуми, да пращаш съобщения до всичките ти приятели с просешки текст "моля дайте лайк...", но това само ще ти развали имиджа на страницата ,а и твоя.
Това са според мен вариантите, може и да изпускам някой, но нека колегите да допълнят. :)
 
От: Популяризиране на фейсбук страница?

Нормално е това нещо, не може всеки да се интересува от фотография например... За това най-добре е според мен да си платиш за таргетирана РРС рекламка
 
Реалистична цел е, най-новата ми страница расте с по 1000 на ден, но тя е голяма. При страничка с 200 лайка сигурно можеш да растеш с поне по 30 лайка на ден, т.е. ок. 1 месец за да удариш 1000. Хиляда лайка като се замисля можеш да направиш и за 1 ден, зависи какво качваш, кога го качваш и тнт. Ако някой пост се хареса много на феновете, аз лично бих го буустнал за фенове и приятели на феновете с 2-5-10 долара. После каниш хората, които са лайкнали с една приставка за Хром и всичко е чук. Още по-добре е да наспамиш с някоя яка картинка или видео 20-40 групи във фейса.
 
Реалистична цел е, най-новата ми страница расте с по 1000 на ден, но тя е голяма. При страничка с 200 лайка сигурно можеш да растеш с поне по 30 лайка на ден, т.е. ок. 1 месец за да удариш 1000. Хиляда лайка като се замисля можеш да направиш и за 1 ден, зависи какво качваш, кога го качваш и тнт. Ако някой пост се хареса много на феновете, аз лично бих го буустнал за фенове и приятели на феновете с 2-5-10 долара. После каниш хората, които са лайкнали с една приставка за Хром и всичко е чук. Още по-добре е да наспамиш с някоя яка картинка или видео 20-40 групи във фейса.


Здравей Колега, каква е тази приставка за Chrome, понеже не я знам? Благодаря!
 
Ако съм на твое място и искам просто да достигна 1000 лайка, с идеята че се уча. Ще направя: 1-во: ще таргетирам хората от приятелите ми които смятам че биха се заинтересовали от темата на странциата. От там насетне ще си платя (за 1000 лайка - няма да е повече от 10-20$ при добро таргетиране) и ще ги натрупам. Това при условие че странциата ми е качествена и редовно ще се постват някакви неща в нея.

1000л. не са кой знае какво, ако са супер таргетирани по-добре. 10 000 хиляди (добре таргетирани) вече е нещо. И странциата ти ако е активна, т.е. да се поства поне всеки ден, вече може и да се каже че си постигнал нещо и да я използваш като медиен инструмент. Т.е. други да ти плащат да си рекламират продуктите в нея. Но трябва да е качествено изпъленение, да е активна, ако има и сайт/блог зад нея по-добре.
 

Горе