Поръчка от Холандия до България

Djaniko0o

New Member
Здравейте! Интересува ме, ще си поръчвам gopro от сайтът им gopro.com, казаха ми че имали склад в холандия, въпросът ми е цената е 380 евро Incl.VAT значи ддс-то си влиза в цената, мито ще има ли или не? Може ли да я спрат пратката на митницата? Благодаря и извинете ако не е за тук темата.
 
Здравейте! Интересува ме, ще си поръчвам gopro от сайтът им gopro.com, казаха ми че имали склад в холандия, въпросът ми е цената е 380 евро Incl.VAT значи ддс-то си влиза в цената, мито ще има ли или не? Може ли да я спрат пратката на митницата? Благодаря и извинете ако не е за тук темата.
Няма такова нещо като ДДС / Мито за поръчки от Еврозоната. Поръчвай смело. Пратката ти ще бъде в най-близкия Пощенски офис по твой адрес, няма да отиде в Митница.

ДДС е за пратки извън Еврозоната, а Мито е за пратки, които са с по-висока стойност (отново за пратки извън Еврозоната). Когато има Мито, задължително се таксува и ДДС преди това. Митото, ако си спомням правилно от бизнеса ми преди, се слага върху стойността на пакета + ДДС-то.
 
Последно редактирано:
Митото е плаващ процента (в зависимост от стоката), които се изчислява от стойността написана във фактурата.
Митото, ако си спомням правилно от бизнеса ми преди, се слага върху стойността на пакета + ДДС-то.
 
Когато има Мито, задължително се таксува и ДДС преди това. Митото, ако си спомням правилно от бизнеса ми преди, се слага върху стойността на пакета + ДДС-то.
ДДС-то е накрая. След мито и транспорт.
 
Темата вероятно е многократно разисквана ама аз...... щото..... чукча. Та да вмъкна една подсказка и за други като мен. И май че по-достоверен източник от този няма. Изключвам БГ-мамите де.
https://europa.eu/youreurope/business/taxation/vat/cross-border-vat/index_bg.htm
 

Горе