Поръчка от Amazon.com - как пристига

ops5

Active Member
Здравейте,

изключително съм бос относно поръчките от чужда страна. Харесал съм съм си един продукт, който не мога да открия в БГ и го видях в Амазон. Цената ме устройва и искам да го поръчам. Как обаче идва тук - трябва ли да ходя на митница да го освобождавам ? Става дума за общо 90$, ако това има значение.

Благодаря предварително на отзовалите се.
 
Здравей. Да, ако е от .com - митница, ако е от co.uk, където ти препоръчвам да прегледаш и там, но да видиш от къде ще пристигне - до врата. Ако търговеца в .co.uk не прави доставки до България, използваш услугата на Еконт за покупка с куриер.

Има значение сумите над мисля, е бяха 50$, но и по-малко май беше. Няма да ти се размине, освен ако търговеца не напише по-малка сума и на митницата повярват, че е реална. Но 2 "ако"-та са малко много. Отиваш с фактура или доказателство, че сумата е толкова и реално това е. После минаваш през 3 гишета, докато стигнеш до крайното. ;)
 
От: Поръчка от Amazon.com - как пристига

Виж също дали го има в Amazon.co.uk и дали те устройва цената. Око е ОК, може да използваш ukshopping.eu за доставка. Точни са и много са им ниски цените.
Успех
 
От: Поръчка от Amazon.com - как пристига

Ако можеш да се свържеш с продавача и да ти пусне пратката като "Gift" или "Commercial sample" с обявена цена 15-20$ нямаш грижи,иначе веднъж са ме набутвали с мито и ддс,и то беше заради тъпия Федекс-при тях е задължително,докато през USPS всичко си е нормално.Сега основно изпращам за чужбина,най-често за Щатите и Руска Федерация,винаги пиша "Commercial sample" и стойност под 50$,и няма никакви проблеми,нито при мен,нито при клиентите ми.
 
От: Поръчка от Amazon.com - как пристига

Благодаря за бързите отговори. На първо място ще видя с тази фирма ukshopping.eu и дали го има в co.uk. И всъщност тогава се прескача митницата, така ли?

Еконт наистина и те имаха нещо подобно, ще ги сравня с ukshopping.eu.

Просто с митници не мога да се занимавам.
 
От: Поръчка от Amazon.com - как пристига

Ако е над $15 минава през митниците. Имаш два избора:

- да ги накараш да пишат занижена цена. Но ако те проверят и се заядат, ще ти го обмитят по техни си тарифи.

- Да поръчаш от ЕС.
 
От: Поръчка от Amazon.com - как пристига

Няма го там :( но май ще си харесам алтернативен продукт :), че може и по - евтин. Само да си харесам наистина.

Сега видях на бързо цените не Еконт - от там до тук са близо 50лв доставка.
 
От: Поръчка от Amazon.com - как пристига

Винаги когато стоката пристига от USA, Китай и страни извън ЕС, тя преминава през митницата. За това поръчай от amazon.co.uk. Ще спестиш много или от митницата или от доставката с Еконт.
 
От: Поръчка от Amazon.com - как пристига

Аз поне няма да пиша наизуст. Покупка от Amazon.COM (април), където продуктът изрично в описанието беше написано, че може да ship-ва Worldwide, не само до US billing адреси. В цената накрая се калкулира И доставката, И освобождаването. Дойде пратката до моят град, куриерът ми се обади и каза, че пратката била „транзитна“, съответно те поемат разблокирването, щом е и платено (а такива пратки били рядкост при тях, но пък щом AMZN са го въвели, кеф) предварително за тази услуга. И да ходя да вземам EОRI номер от митницата, ако нямам, че да им го дам (продиктувам по телефона). Стана същият ден, дадох им го. След 2 дни я взех пратката от офисът им.

Така, че добавяне в кошницата, вписване на карта и адрес, преглед накрая дали изобщо може да бъде получена пратката до BG, и ще излезе колко е доставката + таксата за освобождаване, калкулирано общо. И чак тогава плащане (charge) на нея. Занимавка с 3rd party forwarders едва ли ще е нужно, освен ако продуктът се ship-ва само до US billing адреси only.
 
От: Поръчка от Amazon.com - как пристига

Тази фирма ukshopпing.eu ми хареса - цена за доставка 1,70 за кг. Ще ги пробвам и се надявам всичко да е ОК.

Благодаря на всички.
 
От: Поръчка от Amazon.com - как пристига

В Амазон чак на чекаут се вижда дали, как и за колко ще дойде до тук. Винаги имаш и опцията ако твой познат се прибира скоро да ти го донесе, както аз направих с 2 часовника, които взех от .com на цена почти 2 пъти по-ниска от европейските .co.uk и .de
 
От: Поръчка от Amazon.com - как пристига

Аз се отказах да поръчвам сега от Amazon.co.uk, защото фирмата ще го достави чак на 04.07. Примирих се с не толкова добър продукт от emag. Аз съм си виновен, че сега се сетих.

Иначе с тези доставки за по няколко лв от Англия ще се позамисля за в бъдеще. И за американския Амазон ще разгледам.
 
Re: От: Поръчка от Amazon.com - как пристига

Добре де, в този случай ще платя ли мито/ддс :

Виж файлът 10898

Здравей и добре дошъл при нас. :) Надявам се да ти хареса тук и да се позадържиш. Има доста интересни неща.

Иначе от тук не става ясно....от къде се шипва, така де от къде тръгва? Иначе на тази сума шанса да те задържат на митницата е голям. Имаш ДДС и таксички. Нищо страшно не е. ;) Но си е простотия. ;)

Успехи.
 
От: Поръчка от Amazon.com - как пристига

Здравей, ами шипва се от USA, става въпрос за този магазин - amazon.com/gp/aag/details/ref=aag_m_ss?ie=UTF8&asin=&isAmazonFulfilled=&isCBA=&marketplaceID=ATVPDKIKX0DER&seller=A1ISN0LST7MLY7

Интересно ми е че не ми калкулира допълнителни такси, при условие, че при други поръчки ми излизаха там в тази графа и затова се зачудих.

Алтернативата тук стъпва на 400лв.
 
Не ти ги начислява може би, защото си правил поръчки от европейски търговци, които са ЕС. Ако не, от скоро задължиха някои големи сайтове и тукашните да махнат такси, някой ДДС-та и прочие, и да показват тотала. Мисля, че наскоро го приеха това. ;) Друго обяснение за момента не нямам. :)
 
От: Поръчка от Amazon.com - как пристига

Сега ще питам в live chat-a. Иначе в крайна сметка колко ще ми стъпи с ддс и такси, става въпрос за часовник и на цялата цена ли се слага % или само на тази без доставка?

EDIT : livechat

Anne:I'll be glad to assist youplacing your order.
If the tax is not being collected upon check out, meaning we do not collect tax on your country.
Me:So how I can check the Tax I will pay when the item arrives?
Anne:No tax will be charge for the order if it does not reflect any amount when placing the order.
 
Последно редактирано:
От: Поръчка от Amazon.com - как пристига

Ако си поръчам от Ибей или Амазон стока която струва 20 долара,ще трябва ли да се занимавам с митници?
Поръчката се изпраща от Хонконг.

п.п. Има и опция да се изпрати като Gift
 
Re: От: Поръчка от Amazon.com - как пристига

Ако си поръчам от Ибей или Амазон стока която струва 20 долара,ще трябва ли да се занимавам с митници?
Поръчката се изпраща от Хонконг.

п.п. Има и опция да се изпрати като Gift

Има, но реално пак си на ръба. Май беше великите $15 като граница. Или беше $50, някой да даде второ мнение. Последно, преди години на мен ми беше $50. ;)
 

Горе