Последният път, когато написах текст, продадох продукт

tekstmag

Active Member
Рейтинг - 100%
1   0   0
Последният път, когато написах текст, продадох продукт. Често ми се случва. Всъщност – случва се винаги. И винаги текстът е само един, а продажбите и продуктите – повече. Интересно е, когато броят на продажбите е по-голям от броя на думите в текста. А понякога думите са много. Но така работят продаващите текстове.

Последният път, когато написах текст, не продавах мой продукт. Всъщност – основно продавам за клиенти. Те идват, един по един. И винаги следващият клиент е най-важния. Срещаме се, той дава продукта, аз създавам текста и започваме да продаваме. Няма статии, няма левчета за брой думички. Има точните думи, насочени към конкретно (купуващо) действие на читателя. Но така работи продаващият копирайтър.

Последният път, когато написах текст, продадох продукт. Продаването не е работа за всеки, но някои сме професионалисти. От тези, на които им плащат, за да си свършат професионално работата. На мен ми плащат, за да пиша продаващи текстове. И ми доплащат, когато са доволни. Винаги доволният клиент води следващия. А той си носи новия продукт, за да го продаваме. И винаги следващият клиент е най-важен и трябва да стане най-доволен. Така трябва да работи продаващият копирайтър.

Готов съм за следващия последен път. А Вие имате ли нещо за продаване?
 
От: Последният път, когато написах текст, продадох продукт

А на чист български??????
 
От: Последният път, когато написах текст, продадох продукт

Благодаря Ви, meleager,

Да Ви се връща (успеха), поне по 3.
 
От: Последният път, когато написах текст, продадох продукт

На гражданина (или гражданката) с гневния имейл, отговарям публично:

Нямам нищо против писането на статии, поръчани като "левчета за брой думички". Само не ми е интересно, и не се занимавам с такава дейност.

Всеки има право да прави каквото иска, и да оценява труда си, както си иска. Клиентите не са виновни за свръхпредлагането и дъмпинга в "писането на статии". Докато има предлагане, те ще поръчват много думи за малко пари. Но статия, написана за 3 лева, винаги ще бъде "статия за 3 лева".


А на любезния клиент, който подкрепи представянето ми със запитване - публично благодаря! Чакам брифа.
 
От: Последният път, когато написах текст, продадох продукт

На гражданина (или гражданката) с гневния имейл, отговарям публично:

Нямам нищо против писането на статии, поръчани като "левчета за брой думички". Само не ми е интересно, и не се занимавам с такава дейност.

Всеки има право да прави каквото иска, и да оценява труда си, както си иска. Клиентите не са виновни за свръхпредлагането и дъмпинга в "писането на статии". Докато има предлагане, те ще поръчват много думи за малко пари. Но статия, написана за 3 лева, винаги ще бъде "статия за 3 лева".


А на любезния клиент, който подкрепи представянето ми със запитване - публично благодаря! Чакам брифа.
На 2 пъти се свързах с теб и единственото нещо което ме спря беше обема информация която изискваш като задание.
Нищо лошо, даже супер, но не всеки има време да пише толкова много и толкова подробно. Повечето искаме да задаадем темата и друго да не ни питат.
 
От: Последният път, когато написах текст, продадох продукт

Здравейте, uphero,

Благодаря Ви за мнението.

Предполагах защо последният път искането ми за информация към Вас си остана самотно. Съжалявам, ако съм Ви затруднил с него. Нищо лично, просто бизнес.

Като професионален продавач с много (ама много) опит, мога да Ви припомня нещо известно:
1. Не можеш да продаващ нещо (стока, услуга, продукт, марка, събитие, политика, идея и ...), без да го познаваш.
2. Не можеш да продаваш нещо с текст (а аз пиша "продаващи текстове"), без да го познаваш.
3. "Гадните" (за Вас и за другите клиенти) брифове, задания, искания за информация са точно затова - за опознаване на продукта и на Вашите очаквания и изисквания към текста.

Съжалявам още веднъж, ако съм Ви затруднил с искането на информация. Било е, за Ви свърша работа.

И следващият път ще бъде точно така. За да продаваме заедно Вашите неща.
 
От: Последният път, когато написах текст, продадох продукт

Здравейте, uphero,

Благодаря Ви за мнението.

Предполагах защо последният път искането ми за информация към Вас си остана самотно. Съжалявам, ако съм Ви затруднил с него. Нищо лично, просто бизнес.

Като професионален продавач с много (ама много) опит, мога да Ви припомня нещо известно:
1. Не можеш да продаващ нещо (стока, услуга, продукт, марка, събитие, политика, идея и ...), без да го познаваш.
2. Не можеш да продаваш нещо с текст (а аз пиша "продаващи текстове"), без да го познаваш.
3. "Гадните" (за Вас и за другите клиенти) брифове, задания, искания за информация са точно затова - за опознаване на продукта и на Вашите очаквания и изисквания към текста.

Съжалявам още веднъж, ако съм Ви затруднил с искането на информация. Било е, за Ви свърша работа.

И следващият път ще бъде точно така. За да продаваме заедно Вашите неща.

Много исках, но не намерих сили, а и не знаех половината неща които имаше в "теста".
Но пък и услугата е хай левел и добре правиш, че минаваш през ситото клиентите за да не си губиш времето.
 
От: От: Последният път, когато написах текст, продадох продукт

Благодаря за мнението и за оценката.
 
От: Последният път, когато написах текст, продадох продукт

А на чист български??????
Предлагаш ли представяне на услугата - безплатно, с намалена цена и т.н.?
Предвид липсата на iTrader и конкретни линкове към описания на продукти изготвени от теб в сайта ти /може и да има, но аз не видях/, да има отзиви от клиенти, но тъй като не ги познавам, не ми става ясно за какво всъщност бих платил.
Във форума, в който и двамата пишем в момента, има практика, когато даден човек/фирма представя услуга да дава няколко "ревюта" - предимно са ограничен брой безплатни услуги, срещу позването на които "клиента" публикува коментар за въпросната услуга в самата тема, с цел популяризирането й.
 
От: От: Последният път, когато написах текст, продадох продукт

Здравейте,

Благодаря за интереса.

Мога да предложа 2 варианта за представянето, което очаквате:
1. Препоръки от клиенти и портфолио с изпълнени проекти.
2. Пробен продаващ текст със 100% гаранция - плащате го, ако го харесате.

Оставам на разположение.
 
От: Последният път, когато написах текст, продадох продукт

Здравей, дай ми мейл да се разберем, интересувам се.
 
От: Последният път, когато написах текст, продадох продукт

Само български текстове ли се предлагат, евентуално на английски?
 
От: Последният път, когато написах текст, продадох продукт

Колегa, aко не предлaгaш ревю постни тук или нa лично едно семпълче. Може в бъдеще дa се възползвaм от услугите ти. Поздрaви
 
От: От: Последният път, когато написах текст, продадох продукт

Здравейте, yachtingbg,

Имате данни за контакт.

Оставам на разположение и в очакване.
 
От: Последният път, когато написах текст, продадох продукт

Здравейте, waldes,

Пиша професионално продаващи текстове на български. След одобрение, мога да Ви предложа професионален превод на език по желание (работя с проверени агенции).

Оставам на разположение и в очакване.
 
От: Последният път, когато написах текст, продадох продукт

Колега & колега tedkata_m,

За колеги от спорта & копирайтинга - специално двойно внимание. Онлайн представяне + мостри от текстове - в http://www.tekstmag.com/.

Оставам на разположение и в очакване.
 
От: Последният път, когато написах текст, продадох продукт

Здравейте на всички, които ми писаха,
здравейте на всички, които се канят да ми пишат,

Леко напрегнат съм от едно повтарящ се сценарий. Хайде да не участвам(е) в него. Има и хубави, продаващи филми (текстове).

Моля Ви, не правете това (отново):
Изпращате линк към сайт/продукт и ме питате мога ли/занимавам ли се/пиша ли/колко ще струва текст за този продукт/сайт? Казвам Ви "Да" и после... започва мъката. Оказва се, че имам въпроси за Вашия текст, а Вие нямате отговорите. И пъшкаме, и се потим в жегата, и (се) ... благославяме (с много намесени майки и лели).

Моля Ви, преди да ме потърсите за Вашия продаващ текст по поръчка, помислете и си дайте кратки, ясни и недвусмислени отговори на 5 въпроса:
1. Защо ми трябва този текст?
2. Какво и колко искам да получа (спечеля) от този текст?
3. За кой точно е този текст (кой е моя клиент)?
4. Какво точно искам да направи клиента?
5. Защо да го направи?

Благодаря Ви предварително за разбирането и за предварителните усилия.
Оставам, както винаги, на Ваше разположение.
 
От: Последният път, когато написах текст, продадох продукт

не знам но ми се струва че искаш част от твоята работа да я прехвърлиш на клиентите ти а пък те да ти платят.

Моля Ви, преди да ме потърсите за Вашия продаващ текст по поръчка, помислете и си дайте кратки, ясни и недвусмислени отговори на 5 въпроса:
1. Защо ми трябва този текст?
2. Какво и колко искам да получа (спечеля) от този текст?
3. За кой точно е този текст (кой е моя клиент)?
4. Какво точно искам да направи клиента?
5. Защо да го направи?

Въпросите са общи и отговирте са общи:

1. Защо ми трябва този текст? -> щом те търсят теб, а ти пишеш текстове които продават според теб за какво им е този текст?
2. Какво и колко искам да получа (спечеля) от този текст? -> максимални печалби, клиенти и тн всичко на макс, очакваш ли някой да иска да спечели само малко?
3. За кой точно е този текст (кой е моя клиент)? -> тука май си ти, според продукта трябва да си направиш проучване кои са клиентите за да можеш да ги таргетираш
4. Какво точно искам да направи клиента? -> тука се завъртаме в цикъл прочети точка 1 и точка 2
5. Защо да го направи? -> тук пак си ти, и на кубче лед трябва да намериш начин да го опишеш така да си отговриш на въпроса защо да го купи. Точно в тази точка е твоята работа. Ако клиента ти предостави тази информация ти какво точно ще свършиш? Ще оправиш правописните грешки?

п.с. я пусни един текст дето си написал че ми е много интересно
 

Горе