Постове за днес в зависимост от Custom date поле

Здравейте,
Тъй като пиша постове за мачове от различни дати, когато влезе потребител няма как лесно да види само мачовете които са за днес. Целта ми е да направя отделен таб в който да излизат само мачовете които са за днес. Както се вижда от заглавието, идеята ми е във всеки пост да сложа Custom date field в което да въвеждам датата на самия мач, след което да направя таб който да изкарва всички мачове които имат днешна дата в този custom date field.

Не знам дали въобще има такъв вариант, но съм отворен за идеи и насоки.
Благодаря.
 
Може много лесно да стане с php - прави се една проверка в кода дали датата е днешна и показва статиите. Може да се направи да работи само към конкретна категория, но все пак трябва да имаш малко знания по php. Който разбира от wordpress сигурно може и с функция да стане във functions.php.

тук са писали по въпроса http://stackoverflow.com/questions/15600632/wordpress-only-show-posts-from-today-or-the-future
 
Може да стане с проста sql заявка :) Ест. трябва да замениш с точните имена :)
Код:
SELECT * FROM `posts` WHERE `date_field` = CURDATE()
 
Ех ако беше ларавел колко лесно можеше да стане...
Ама с пустия WP е невъзможно :D
Но не пречи да погледнеш за:
pre_get_posts custom post meta
ех добре, че @Sky да те светне за някой плъгин :) кажи после как си се справил, ако не успееш @Sky с удоволствие ще ти го направи безплатно :)
 
Опа, сега прочетох, че го искаш в някъв таб, тогава: get posts custom post meta
 
Благодаря ви за отговорите.
Доколкото разбирам обаче, това което искам, няма как да стане без да се напише някой ред код..
 
Благодаря ви за отговорите.
Доколкото разбирам обаче, това което искам, няма как да стане без да се напише някой ред код..
Докато не обясниш като хората да.
Целта ми е да направя отделен таб в който да излизат само мачовете които са за днес.
Къде е тоя таб?
 
Кажи ми само датата в какъв формат ти е? date/month/ year?
Направо пусни едно value, което слагаш в пост.
 
Ааа, сега прочетох, че още нямаш meta
Ок, ще ти го пратя нещо след малко, като го донаглася
 
7254618467999a98302be7119e4f0c33.png

Уж работи, ама който пише WP да го чекне, че аз не съм пипал плъгини никога

https://pastebin.com/bWUc4MiB - направи си папка в плъгините с име "postbymeta" и копни тоя булшит, после където искаш да рендерира - [poststoday]

Само че, има някакъв бъг, ако се пробвам да рендерирам the_content() от постовете, почва да цикли и след няколко секунди connection reset. Доколкото прочетох е, защото не можело да има повече от 1 query, някой който пише да чекне какво съм писал, щото един господ знае как може да се омаже в някой момент. Аз нямам представа защо става така. То реално целия код е в query-то, другото е излишен булшит

Код:
function renderPosts() { // rendering posts
   global $post;
$args = array(

     'post_type' => 'post',
     'meta_query'  => array(
            array(
                'key' => 'date',
                'value' => date('d-m-Y')                      
            )
        )

);
$lastposts = get_posts( $args );
foreach ( $lastposts as $post ) :
  setup_postdata( $post ); ?>
   <h2><a href="<?php the_permalink(); ?>"><?php the_title(); ?></a></h2>
  
<?php endforeach;
wp_reset_postdata();
}

Тук някъде има нещо брутално, което може да скапе всичко, някой да каже, че и на мен ми стана интересно.

А датата трябва да ти е във формат - den-mesec-godina

Иначе си работи:
b5702f95689b400840c8d875f87f66d6.png

Но не знам защо гърми, ако викам и контента в някой друг пейдж. Но в този си вид работи, постовете трябва да имат къстом мета "date"...
 
Последно редактирано:
Ми беше с цел да се сетне колко поста да взема, също и да има коя мета и какъв value, ама ме домърза пък и не виждам да има смисъл и така си остана... Идеята ми беше да си го пусна и като плъгин и да има и някакви conditions в търсенето, но не му е времето сега.
 
Ми беше с цел да се сетне колко поста да взема, също и да има коя мета и какъв value, ама ме домърза пък и не виждам да има смисъл и така си остана... Идеята ми беше да си го пусна и като плъгин и да има и някакви conditions в търсенето, но не му е времето сега.
По скоро щом ще е шорткод нека са атрибути към него.
Но така на сляпо само си губиш времето, докато не разберем къде точно иска да ги изведе няма смисъл да се мисли, че и код да се пише.
 
@Sky идеята е да направя нов page, който да го закача в менюто и в него да вадя всички мачове за днес.
 
А коя тема ползваш? Или линк към сайта направо?
 
Не съм го тествал.
 

Прикачени файлове

  • plugin121212.zip
    737 bytes · Преглеждания: 7

Горе