По какъв начин взимате решения

Тук нямам в предвид, какво да ям и прочие, а решения за важни начинания. За начинания, които биха рефлектирали дългорсрочно в живота ви. Претегляте ли всичко или действате до голяма степен по интуиция?

Лично за мен за добро или зло доминира втората част. Понякога действам изключително импулсивно. Факт е че бързото действие и работата с замах са ми водили много дивиденти, но същевременно и разочарования.

Как взимате вие важните бизнес решения? Как се впускате в начинания?

Надявам се да стане интересна дискусия.
 
От: По какъв начин взимате решения

Когато се научиш да взимаш правилните решения, значи си в края на житейският си път :)
 
От: По какъв начин взимате решения

Аз решенията ги вземам обикновено в последният момент каквото ми дойде на акъла. :)
 
От: По какъв начин взимате решения

"Слабият човек има съмнения преди да вземе решение. Силният човек се съмнява след като го е взел". - Карл Краус
 
От: По какъв начин взимате решения

Според будистите най-правилното решение е това което първо ти дойде на акъла, тоест трябва да се довериш на инстиктите си.
 
От: По какъв начин взимате решения

Според будистите най-правилното решение е това което първо ти дойде на акъла, тоест трябва да се довериш на инстиктите си.
Първото, но след като предварително си разчоплил, прекопал, анализирал възможностите.

После седаш, опционално :) палиш една свещ, кръстосваш крачката, изчистваш съзнанието,...
И по някое време решението идва :) .
 
От: По какъв начин взимате решения

Първо като ми дойде мухата гледам дали ще успее да ми завърти главата - да ме накефи колко е яко ала бала.... тая фаза ако успее продължава горе долу цяла вечер (или нощ), в която изпадам в транс и не виждам нищо наоколо, ми само си мислим как бил гейтс ще ми целува ръка като стане това :)
И вече на другия ден като ми мине, почвам да го мисля къде може да се издъни, защо може да не стане... съответно може ли да се решат/избегнат тия проблеми.... имам ли възможност аз да го направя (реално).... И ако мине и тая фаза - почвам :)
Не че спазвам някаква схема, простно май горе-долу така се случва при мене. Като цяло на яко критика подлагам всичко, не обичам работи дето висят на безпочвен ентусиазъм. И разбираемо доста малко неща минават през тая цедка :)

Това е за по-сериозните неща де, иначе и бая тъпотии правя, дето ги зарязвам след 1 седмица :)
 
Последно редактирано:
От: По какъв начин взимате решения

Доста пъти се допитвам до родителите ми и до брат ми..
Мисля, че те винаги ще ми дадът добър съвет, считайки по пътя през които са минали и т.н... :)

Относително е всичко разбира се ;)
 
От: По какъв начин взимате решения

Интересна тема, репче:) Аз обикновено мисля много, чудя се, пак умувам, може и да питам някой за съвет и..хоп обикновено действам по интуиция или импулсивно, всичко съобразено с моите собствени виждания като за последните винаги мърморя или се чудя дали първият вариант не е бил по-добър. Тази стратегия е луда май :) и не я препоръчвам на никого, влиза ми в промените за 2012 :) Поздрави
 
От: По какъв начин взимате решения

интуицията е много лош съветник, ако е единствения ти такъв
започва се детайлно анализиране на вариантите, с плюсове, минуси, възможни развития на ситуацията и т.н
яко аналитично мислене, за да видим възможните проблеми
решавам най-трудните от тях, а най-лесните няма кво да ги мисля
 
От: По какъв начин взимате решения

Аз в зависимост от позицията на звездите :D ако са застанали в добра конфигурация, купувай :D
 
От: По какъв начин взимате решения

Импулсивно - хрумва ми нещо и ако ми хареса го почвам веднага, след това вече започвам да го обмислям по-подробно. Понякога може да е грешно, но пък ако не действаш - можеш да изпуснеш нещо наистина добро.
 
От: По какъв начин взимате решения

Когато имаме визия за нашето бъдеще - как искаме да изглежда то след 3,5, 10 години решенията се взимат много лесно.

Правим тези стъпки, които ще ни доведат по-близо до крайния резултат, който търсим.

Ако не знаеш на къде отиваш, няма как да знаеш дали пътят, който избираш е правилен.
 
От: По какъв начин взимате решения

При мен най-често решенията сами си се взимат... :) Никога не съм мислила дългосрочно или прекалено задълбочено, обикновено се пускам по течението. А лошо решение няма, има само различни резултати. :Р
 

Горе