По-мощен рутер или рипийтър?

Asen Popivanov

Active Member
Здравейте!
И наздаве, де... Празнично-козуначено настроение да не ви напуска! :)
Следният казус: магазинут ни се намира през два етажа под жилището ни. Имам интернет на етажа (ИАМАМ е силно казано, но това е друга тема...) през рутер TL-WR740n. Долу в магазина сигнала е много слаб и "дава" твърде нестабилна връзка.
Кой според вас е най-добрият вариант - втори рутер като рипийтър или един по-мощен рутер?
Който е запознат да споделя, моля!
Весел празник! :)
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

Тия рипийтъри не са ли много шанаджийски? Ако си взимаш, гледай да има сертификат за произход, щото иначе - кой знае как облъчва. Аз лично бих си взел по-мощен рутър.
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

Репийтъра може да комукира по-добре с рутера със сигурност.
Така източника си остава същия - зле.
Аз бих взел по хубав рутер.
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

Пробвай с 841nd или 1043nd
Иначе втория рутер е по добрия вариант от където и да го погледнеш...
 
Последно редактирано:
От: По-мощен рутер или рипийтър?

Кабел и втори рутер в магазина. Това е!

Колкото и мощен рутер да сложиш, ако лаптопа или телефона ти не може да върне сигнал, смисъл няма.
 
От: От: По-мощен рутер или рипийтър?

Кабел и втори рутер в магазина. Това е!

Колкото и мощен рутер да сложиш, ако лаптопа или телефона ти не може да върне сигнал, смисъл няма.
2 етажа по принцип не би трябвало да са проблем за телефон, лаптоп, но има условности де...
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

Иска се 10-15 % застъпване на сигнала/обхвата/покритието на устройствата - на теория
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

Ако не можеш да пуснеш кабел по добре ползвай хубав репитер - 3 бетонни плочи са си много за повечето телефони и доста таблети и лаптопи
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

Аз вкъщи съм си вързал 2 рутера в две стаи и целия апартамент има добър обхват. Втория рутер не е вързан към другия, а директно към кабела.
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

В крайна сметка ще взема един по-добър рутер, а ако пак не се получава търсения ефект, ще добавя и един репийтър. Благодаря за мненията! Като имам възможност ще ви дам отговор, че да ви бъде от полза и за вас темата. Весело пиене и чукане... :)
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

В крайна сметка ще взема един по-добър рутер, а ако пак не се получава търсения ефект, ще добавя и един репийтър. Благодаря за мненията! Като имам възможност ще ви дам отговор, че да ви бъде от полза и за вас темата. Весело пиене и чукане... :)
Вземи някои от тези които ти препоръчах. Ако пак ти е слаб сигнала, свали единия долу и го ползваи за рипитър
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

А с кабел няма ли как да се пусне сигнал до долу и там с друг рутер?
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

Вземи някои от тези които ти препоръчах. Ако пак ти е слаб сигнала, свали единия долу и го ползваи за рипитър
Мисля да взема по-мощният от двата, които ми препоръча, а ако пак не става- ще сложа настоящата "тояга" като рипийтър долу.
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

А с кабел няма ли как да се пусне сигнал до долу и там с друг рутер?
Ъпхеро, не ми се дупчи, пък отвън по фасадата жена ми не иска да "развалям визията" ;) Което ме потсети, че съм и обещал да махна рекламния трансперант, монтиран на терасата, пак по естетически подбуди...
 
Най-културно и ефективно ще бъде с кабел. А защо е нужно да минава от вън, от вътре? Не може ли да се използва някое трасе, вътрешно.

Трудно минава през два етажа. А и по-можещ рутер бате, да не светнете зелени по някое време. :)
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

Блинки, отвътре е неизпълномо, просто... Това е кооперация, та долните етажи не са мои, а предприемча не е предил други трасета между етажите освен между баните за тръби, а тове не опция за мойта цел, заради разположението на апартаментите и гаражите...
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

тоя рутер го премести по близо до прозореца, може да пробваш по-високо/ниско от сегашното му положение, не видях да си писал
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

тоя рутер го премести по близо до прозореца, може да пробваш по-високо/ниско от сегашното му положение, не видях да си писал
Единствено при првисване през прозореца на долу има малко подобрение, но не е вариянт д висят по фасадата такива
съоръжения... :)
 
Re: От: По-мощен рутер или рипийтър?

Единствено при првисване през прозореца на долу има малко подобрение, но не е вариянт д висят по фасадата такива
съоръжения... :)

При добро време, се ядва, ама какво правиш ако вали, духа или е някакво кофти времето. Освен да метнеш до долния етаж и там да мяташ, по-голям шанс ще имаш. ;)
 
От: По-мощен рутер или рипийтър?

Единствено при првисване през прозореца на долу има малко подобрение, но не е вариянт д висят по фасадата такива
съоръжения... :)
Сложи го в една саксия :D
 

Горе