По новините псуват еврото на майка...

AMOUN

Well-Known Member
Дянков се изцепи... евросъюза си заминавал...
Нов съюз с германия не знам си ко...
какво става и на кого да вярваш, те все едно се готвят за война пак...
някой наблюдения?
евро - долар?
какво как?
 
От: По новините псуват еврото на майка...

Ами докато не пуснат ECB да стане lender of last resort демек да печатат Евра стил ФЕД, до 12 месеца очаквай разцепване на ЕЗ - просто нямат абослютно никаква алтернатива вече.

Последната изцепака бе ЕЦБ ще кредитира пари на банките и те да купуват бондове на правителствата с високата доходност и така щели да намалят лихвите - ЕЦБ щяла да им увеличи матурите на тези кредити с 2-3 години, само дето банките трябва имат капиталова адекваност, която пак с кредити ще се търси, дори и да намерят, сега в момента всички се чистят от токсичните книги. А дори и да се увеличат падежите с 2-3 гоидни на някого трябва се продадат тези книги накрая, ама те ще дърпат падежа с години, и това е другиата бегла идея за изход - но инвестироите жестоко ще ги накажат.

Искаха дългово да увеличат, с частно кредитиране ESFS само дето всички се дърпат, а на тях им требяват 2-3 трилиона евра - през иднинте 2 години маутиртат над 300 милярда от Италия и толкова от Испания, а сега ESFS е само 440 от които вече около половината замина да потушшава пожара - само дето потушваш пожар с бензин
Меркел не ще да печата Еврото, ното да правят общи европейски книги , защото Германия много ще обеднее тогава. Техния разтеж е просто един кредитен балон.

Има една добра новина, за да не се разцепи ЕЗ, е че 50% от УСА фирмите оперират в ЕС, а на тях им трябва силно евро а другата половината са Китайски фирми само дето те са пак УС собствност и те пак са на ЕС пазара.

Една кочинка е просто Гермнаия е виновна за цялата криза, но все си мисля ще пуснат печатниците иначе края на ЕЗ е много близък, може дори за 1 нощ всичко да се промени стил Азия през 90-те.

А ако трябва сме точни един от главните анализатори на Goldman Sachs бе казал по Тв-то миналата годинта, че те очакват голяма война в края на 2012.

Така че това са в момента, с преспективи за хипер инфлация.

В момента е добре се купуват - злато, сребро и НИ реални активи
 
От: По новините псуват еврото на майка...

Един сигнал че нещата са много зле, ако чуете по новините или в нета - някой от силните на деня да каже "Намираме се в системана икономическа грешка/пазарна грешка/евровова системна греша/ Провал на системата" най-накрая някой ще го нарече с истинския проблем, а щом политик каже това ясно вие ....
 
Последно редактирано:
От: От: По новините псуват еврото на майка...

Ами докато не пуснат ECB да стане lender of last resort демек да печатат Евра стил ФЕД, до 12 месеца очаквай разцепване на ЕЗ - просто нямат абослютно никаква алтернатива вече.

Последната изцепака бе ЕЦБ ще кредитира пари на банките и те да купуват бондове на правителствата с високата доходност и така щели да намалят лихвите - ЕЦБ щяла да им увеличи матурите на тези кредити с 2-3 години, само дето банките трябва имат капиталова адекваност, която пак с кредити ще се търси, дори и да намерят, сега в момента всички се чистят от токсичните книги. А дори и да се увеличат падежите с 2-3 гоидни на някого трябва се продадат тези книги накрая, ама те ще дърпат падежа с години, и това е другиата бегла идея за изход - но инвестироите жестоко ще ги накажат.

Искаха дългово да увеличат, с частно кредитиране ESFS само дето всички се дърпат, а на тях им требяват 2-3 трилиона евра - през иднинте 2 години маутиртат над 300 милярда от Италия и толкова от Испания, а сега ESFS е само 440 от които вече около половината замина да потушшава пожара - само дето потушваш пожар с бензин
Меркел не ще да печата Еврото, ното да правят общи европейски книги , защото Германия много ще обеднее тогава. Техния разтеж е просто един кредитен балон.

Има една добра новина, за да не се разцепи ЕЗ, е че 50% от УСА фирмите оперират в ЕС, а на тях им трябва силно евро а другата половината са Китайски фирми само дето те са пак УС собствност и те пак са на ЕС пазара.

Една кочинка е просто Гермнаия е виновна за цялата криза, но все си мисля ще пуснат печатниците иначе края на ЕЗ е много близък, може дори за 1 нощ всичко да се промени стил Азия през 90-те.

А ако трябва сме точни един от главните анализатори на Goldman Sachs бе казал по Тв-то миналата годинта, че те очакват голяма война в края на 2012.

Така че това са в момента, с преспективи за хипер инфлация.

В момента е добре се купуват - злато, сребро и НИ реални активи
Горе-долу това влязох да напиша и аз; с приятели като го обсъждаме, не ми вярват, че ще се разпадне ЕС скоро, а то се вижда, че не работи така.
 
От: По новините псуват еврото на майка...

Като Меркел каже, нещо от сорта без мен ей тогава е фактическия фалит на ЕЗ и на следващяия ден без ЕЗ, още Германия има оферта от ЕЗ, но в момента го раздава лошото ченге, да изцедци юга на макс, само дето супер странни концепции за изход имат, дето хептен ще закопаят ЕС
 
От: По новините псуват еврото на майка...

Не мога да повярвам някак си че такова нещо като евросъюза ще се разпадне... все си мисля че е някаква постановка това...
 
От: По новините псуват еврото на майка...

Ами в момента е театър, затова и Меркел яко всява ужаси - идеята е да се реформират юга и да подпишат всякви изисквания квито им искат от Брюксел и после ще се оправи всичко. Поне това е моята теория за това всяване на страх ужас и песимизъм, нямам друго обеснение/теория. Прекалаено лесно може да свърши кризата, е после ни чака серизона рецесия и реформи, но алтернативата на това е разпад и 8-9 трилиона евра да отидат на забвение.
 
От: По новините псуват еврото на майка...

Ами в момента е театър, затова и Меркел яко всява ужаси - идеята е да се реформират юга и да подпишат всякви изисквания квито им искат от Брюксел и после ще се оправи всичко. Поне това е моята теория за това всяване на страх ужас и песимизъм, нямам друго обеснение/теория. Прекалаено лесно може да свърши кризата, е после ни чака серизона рецесия и реформи, но алтернативата на това е разпад и 8-9 трилиона евра да отидат на забвение.

Да и аз мисля че е така, нарочно плашат за да се стегнат. проблема е до колко ще се обезцени еврото и дали да се обръща сухото в долари или в стока. Това е което не мога да осмисля в последните няколко дни... Защо всички варианти са възможни...
Ако това което става не е театър... просто ни делят няколко годинки от трета световна, а на мен не ми се обикаля по окопите :)
 
От: По новините псуват еврото на майка...

Има 1 решение, крадинално всичко друго е кърпене: ЕЦБ трябва да стане кредитор от последна инстанция и всичко ще свърши за по малко от нощ, но Меркел не ще, ама споко то пазара накрая щя я натисне като доходността им мине 5% на ДЦК-то им.

А относно войната :

[video=youtube;S_sQG_2ymf4]http://www.youtube.com/watch?v=S_sQG_2ymf4[/video]
 
От: По новините псуват еврото на майка...

да се закрива вече ес, евро и сащ. време е вече да се плаща я с рубли,я с юани.
да живей евразийския съюз! тука пак сме прецакани, все в грешния лагер сме винаги. :lol:
 
От: По новините псуват еврото на майка...

Ти кво си мислиш Русия-Китай ще ни бръснат за слива ли :D
 
ЕС няма да се разпадне в момента борбата е да не се разпадне ЕЗ (Евро Зоната) цялото инатене с няма да напускат няма да се девалвира итнт е защото от една страна страна немските избиратели няма да се съгласят да плащат сметката и за това меркел се инати а европейските политици не искат да признаят че се провалили за втори път (щото веднъж вече се издъниха с ЕРМ 1)
http://en.wikipedia.org/wiki/European_Exchange_Rate_Mechanism
 
От: По новините псуват еврото на майка...

Ти кво си мислиш Русия-Китай ще ни бръснат за слива ли :D
абе и трохите да взимаме пак ще сме по-добре отколкото в прехваления ес
нема начин, на всеки му идва края. сигурно вече идва края на хамерика и фалшивия ес.
това ако китай и русия си направят съюз ще е нещо голямо, неичерпаеми ресурси с неизчерпаема работна сила - тва ще загроби и хамерика и европа за нула време.

след тва само си пиеш коктейла в куба или при другаря чавес. и си пращаш старите гащи като помощи за гладните американци. е тва е лайф :D
 
От: По новините псуват еврото на майка...

Е ти сам си отоговри - неограничени ресурси, за какво са им нови членки?!
Разбра се нали някой, трябва го експолатират - просто там са двете заедно 1.5 милярда работна ръка, с неограничени пазари, дето спокойно и двете могат ги задоволят, новите членки ще се взимат за бройка за да се доказва колко ще е силен новия съюз/системата, е ако следваме няква такава логика биха ни дали доста ресурси и т.н, тях бълха ги охапала от нас, но такова чудо като безплатен обяд няма, в момента е идеална алтернатива - ама само на емоционална основна, на фактология е ....

Недей отписва ЕС в момента само димки се хвърлят, но и аз си мисля че евразия би било добре, не че нещо добро сме видяли от русия, ама мен чайнетата ме радват :D
ЕЦБ ще реши всичко за нощ, просто Меркел иска да върже гащите си от всякъде - точно в такива моменти, кучето захапва още повече кокала, още повече ще заробят хора/правителства видите ли без нас сте загубени, и давайте реформи - принципно са прави, но в момента преекспонират. Кукловодите ще решат кога ще свърши всичко, и ще е адски бързо
 
От: По новините псуват еврото на майка...

Амоун-е Гърция вече на никого не е интерсна, тя бе просто прелюдията :D
 
От: По новините псуват еврото на майка...

Недейте забравя концепцията финансиране на дълг чрез дълг = EPIC FIAL!!! Те им отпускат пари за да има реформи, ама после нали ще трябва си връщат тези помощи, а веднъж го отнесоха техните инвеститори, така че .... а пък тази 50% hair cut дето направиха на дълга, такава брадва изядоха пенсионите им фондове, всичко се криее в детайлите за спасението, само дето още не са оповестени, но Пенсионите им фондове ще загубят доста, а от там и гърчулята пенсиите си. Като цяло гърция ги чака стил БГ след 97г. ще се научат на малки заплати и много да ги режат, как близо 30 години си живуркаха над стандарта, наживяха се сега под ножа и да не знаят много.
 
От: По новините псуват еврото на майка...

След големия театър...
Еврозоната отпуска спасителния транш за Гърция
http://dnes.dir.bg/news/italia-gartzia-ministri-zaem-krizata-evrozonata-10024474?nt=10
Най-много гърците да ударят едно сиртаки и после пак да пищят колко са зле....
п.п. - дреме ми на гъза дали ще си замине еврото, само да си остане пътуването само с лична карта до Европа (пък може да се излъжат и в Шенген да ни вземат и тогава съвсем... ама едва ли ще е скоро) и внасянето на стоки от UK до БГ без мита и ДДС - това са ми ползите (единствените) от ЕС за момента.
 
От: По новините псуват еврото на майка...

Те още нещо интересно:

България е поела към ново геополитическо партньорство, доминирано от Германия

България е готова да се присъедини към ново европейско формирование, доминирано от Германия, обединяващо "отличниците по фискална дисциплина".
 
От: По новините псуват еврото на майка...

Евросъюза няма да се разпадне, защото това е крачка назад в плана за глобалната държава. Ще има евразийска държава също, предполагам някой ден и обединена африка и южна америка, и накрая всичките тези съюзи ще се влеят в една държава. Това е запланувано преди стотици години и крачка по крачка се изпълнява плана.
Другото е подробности. А в изпълнението на подробностите бедните ще го духат и обедняват още повече.
 

Горе