По пътя на Индексирането в търсачки

marlow

New Member
Здравейте,
нов съм в този форум и първите ми впечатления за всичко тук са много добри. Намирам много полезна информация, както и виждам че всички се опитват да помогнат.

Имам следната ситуация и бих искал да чуя какво мислите по въпроса.
Отдавна имам блог (3-4 месеца) в безплатната платформа wordpress.com, в който пиша сравнително редовно (2-3 в седмицата) и той се индексира перфектно в Гугъл.
Скоро стартирах друг тематичен блог използвайки платформата blogger.com, и започнах да пиша статии. Добавих линк към него в другия блог за да го забележи Гугъл.
След това го добавих в Гугъл уебмастър тулс, удостовех, че е мой, добавих сайтмап. Междувременно вече имах към 5-6 статии.
Гугъл след няколко дена индексира първоначалната страница.
2-3 дни по-късно все още не беше индексирал останалите страници. Продължавам да пиша контент, част от които е авторски.
След 2-3 дни сайта вече го нямаше като напиша site:koledata.blogspot.com, а като напиша само koledata.blogspot.com в търсачката излиза... Преди се появяваше със site:...
На какво може да се дължи това? Сега ситуацията е точно такава. Но след 2 часа вече може и със site да излиза.

А кога може да се очаква Г да индексира и останалите ми страници?
По принцип какво време минава?
По-бързо ли става като се сложи sitemap? НЯкъде четох, че специално за блогове на blogger не е ОК.

А какъв е начина yahoo да ви забележи изобщо?

Моля за вашето съдействие.
 
От: По пътя на Индексирането в търсачки

Здравейте,
нов съм в този форум и първите ми впечатления за всичко тук са много добри. Намирам много полезна информация, както и виждам че всички се опитват да помогнат.

Имам следната ситуация и бих искал да чуя какво мислите по въпроса.
Отдавна имам блог (3-4 месеца) в безплатната платформа wordpress.com, в който пиша сравнително редовно (2-3 в седмицата) и той се индексира перфектно в Гугъл.
Скоро стартирах друг тематичен блог използвайки платформата blogger.com, и започнах да пиша статии. Добавих линк към него в другия блог за да го забележи Гугъл.
След това го добавих в Гугъл уебмастър тулс, удостовех, че е мой, добавих сайтмап. Междувременно вече имах към 5-6 статии.
Гугъл след няколко дена индексира първоначалната страница.
2-3 дни по-късно все още не беше индексирал останалите страници. Продължавам да пиша контент, част от които е авторски.
След 2-3 дни сайта вече го нямаше като напиша site:koledata.blogspot.com, а като напиша само koledata.blogspot.com в търсачката излиза... Преди се появяваше със site:...
На какво може да се дължи това? Сега ситуацията е точно такава. Но след 2 часа вече може и със site да излиза.

А кога може да се очаква Г да индексира и останалите ми страници?
По принцип какво време минава?
По-бързо ли става като се сложи sitemap? НЯкъде четох, че специално за блогове на blogger не е ОК.

А какъв е начина yahoo да ви забележи изобщо?

Моля за вашето съдействие.

Ще те индексира не се притеснявай. Времето никой не може да го определи - може да те индескира за 24 часа, може и за 2 седмици. Няма минимален и маскимален период. Понякога се забавя необяснимо защо (поне аз не знам). Блоговете в blogger ги индексира и без линк от друга страница, но щом си сложил от вече индексирания ти блог още по-добре. В яху спокойно може да събмитнеш и ще се появиш след известен период от време. А и ако другия ти сайт е индексиран ще го прихванат и новя робокопите ;-–)) За сайтмапа не мога да ти помогна, потърси в гугъл какво казват хората, просто не съм използвал блогер. Ми добре дошъл в форума надявам се че ще поостанеш :)

Edit: Кога стана 3 часа???? :D
 
От: По пътя на Индексирането в търсачки

Като нямаш линкове как искаш да те индексира?
като за начало си сложи линкове в подписа във форумите в които пишеш
 
От: По пътя на Индексирането в търсачки

Като нямаш линкове как искаш да те индексира?
като за начало си сложи линкове в подписа във форумите в които пишеш

Здравей,
имам поне 5-6 линка. Въпроса не е по-скоро защо не ме индексира, а защо веднъж ме има, а после не... после пак се появявам. Виж по-горе примера е истинския случай.
Интересното е, че сега Г е индексирал само главната страница, а страниците с постовете нещо не иска да ги индексира, поне за момента...
Отделно ме интересуваше, дали някой знае средно време за индексиране.
 
От: По пътя на Индексирането в търсачки

Още някой може ли да изкаже мнения по въпроса?
 
От: По пътя на Индексирането в търсачки

Специално при мен индексацията дойде късничко.Да си кажа чесно даже бях започнал да се отчайвам. Та след около 1-2 месеца от създаването имаше ПР ъпдейт, в който получих ПР3, за съжаление индексацията беше трагична, а вътрешните страници вообще бяха в 3-та глуха. Радвах се и на 30-40 посещения от тях 10-15 идваха от Гугъл при търсене на снимка :) Може би след около 2-3 седмици след ПР-а се индексираха и вътрешните, даже имах щастието да изляза на 1-ва страница по ключова дума.Естествено всичко беше временно. Сега правя 4-ти месец на единия си блог и се радвам на около 70-100 посещения от Гугъл.Явно търпение му е майката .... също така трябва доста да се набляга и на оптимизацията, за нея предполагам си чел по темите. Наблегни и на качествени линкове, които да сочат към теб, не са вообще за пренебрегване.
 
От: По пътя на Индексирането в търсачки

Няма как, стана ми ясно че Гугъл е важен и трябва да се съобразяваме с него и трябва да го чакаме :) няма как.
А междувременно можем да пишем добри статии и да използваме социалните медии за популяризирането им.
 
От: Re: По пътя на Индексирането в търсачки

ама гледаи да ползваш повече социални мрежи които дават истинско линкче ;)
Всъщност как точно се разбира че дават реален линк ? Става въпрос не само за социалки, ами и за всякакъв вид сайтове.
 

Горе