Предложение за хостинг решение

Jordan Enev

Active Member
Здравейте,

имам два хостинг плана, единият е споделен, а другият е реселърски. И двата са на български хостинг компании.

Това са ресурсите, които ползват:

1. *Споделен*
1. Използвано дисково пространство - 17 GB.
2. Аddon domains - 48
3. Databases - 79
4. Bandwidth - средно месечно по 150 GB.

2. *Реселърски*
1. Използвано дисково пространство - 85 GB
2. Добавени акаунти - 55
3. Bandwidth - средно месечно - 60 GB

Към момента този вариант ми излиза на 700лв.

Ще съм ви благодарен, ако посочите хостинг компания (дори и чуждестранна), която би покрила с един план и двата текущи варианта или цената за два отделни плана да е по-добра от текущата.
Допитвам се, понеже единствено имам опит с БГ компании.

Благодаря предварително!
 
трябва да попитам Cloud Linux ли ползва доставчика ти? ако да трябва ти рисеъски план отново .... и пак е на кантар понеже всяко под-акаунтче от рислърски акаунт си има индивидуални лимити за cpu и рам зададени от компанията която ти продава риселъра (освен диска и трафика който задава ти като част от това което са ти дали) но пък доста често е зададено тези планчета да са по малко CPU от стандартен акаунт...

например за минутите с който сте свикнали, компания х дава 30 минути на всеки план в риселърски ти може да си правиш малки като трафик диск акаунтчета и всяко ще си има по 30 минути... обаче ако се премстиш не на риселър може тончо сумарното цпу да не стига...

въпроса е че ти трябва съвет от някой който ползва точно нещо подобно

пп като гледам те не са много интензивни от към трафик ама все пак казвам тези който са риселър трябва да са си в риселър акаунт
 
трябва да попитам Cloud Linux ли ползва доставчика ти? ако да трябва ти рисеъски план отново .... и пак е на кантар понеже всяко под-акаунтче от рислърски акаунт си има индивидуални лимити за cpu и рам зададени от компанията която ти продава риселъра (освен диска и трафика който задава ти като част от това което са ти дали) но пък доста често е зададено тези планчета да са по малко CPU от стандартен акаунт...

например за минутите с който сте свикнали, компания х дава 30 минути на всеки план в риселърски ти може да си правиш малки като трафик диск акаунтчета и всяко ще си има по 30 минути... обаче ако се премстиш не на риселър може тончо сумарното цпу да не стига...

въпроса е че ти трябва съвет от някой който ползва точно нещо подобно

пп като гледам те не са много интензивни от към трафик ама все пак казвам тези който са риселър трябва да са си в риселър акаунт
 
От: Предложение за хостинг решение

Със сигурност е много по-добре VPS или нает сървър с cPanel лиценз - с по-малко средства ще покриеш доста по-високи нужди.
 
Последно редактирано:
700 лева, това са грубо по около 60 лева на месец, което си е малък VPS или два добри шер плана. Еми нещо за по 40-50 лева или по-малко ще ти е ОК, нали? Но дай и някакви харатеристики на какво модат и в момента да се съберат сайтовете. Все пак не ми се вярва всеки да си удря максимума. Дори съм сигурен, че има доста ресурс, които не си усвоил. ;)
 
От: Re: Предложение за хостинг решение

@$INeed$
Това е статистиката за използваните ресурси за последните 30 дни.

Споделен хостинг - процесорно време до 160 минути на денонощие:
shared-hosting.png

Реселърски хостинг, няколко от по-големите проекти - процесорно време до 30 минути на денонощие:
reseller1.png
reseller2.png
reseller3.png
reseller4.png
 
От: Предложение за хостинг решение

Ако има някой доволен от конкретна услуга, която ще покрие изискванията - нека да пусне линк. Не е задължително да е български хостинг.
 

Горе