Предложете афилейт програма за тениски на българския пазар

Здравейте,
искам да си направя няколко тениски по мой дизайн и да спечеля някой друг лев от продажбата им. Насочил съм се към българският пазар, затова търся платформа на български език. Намерих една-две такива, но са ми доста съмнителни. Познавате ли такива платформи и какви бихте ми препоръчали :)

Благодаря :)
 
От: Предложете афилейт програма за тениски на българския пазар

И аз търсих на скоро, но честно казано имаше 2 проблема с фирмите, които предлагаха тази услуга.
1. Тениските бяха супер обикновенни.
2. Площа на щампиране в/у тениската беше много малка.

Записвам се за темата...
 
От: Предложете афилейт програма за тениски на българския пазар

XristoEftimov: Без да те залъгвам ще ти го кажа направо: Има доста фирми които правят(нз от кой град си за това: чичко гугъл) , но с няколко тениски(независимо,че ще са твой дизайн) няма как да спечелиш някой друг Лев,

Първото което е ако под "Няколко" визираш 15-20 бройки, фирмата която ще се наеме да ти ги направи няма да ти даде добра цена(просто количеството е много малко) и ти трудно ще ги пласираш на пазара или където се опитваш.

А 20 тениски и то по-твой дизайн(което качва още повече цената) трудно ще им сложиш голяма надценка, пък на 20 тениски ако не успееш да пласираш поне 70 процента от тях няма да излезеш дори и на печалба.

Ако тениската е наистина Уникална имаш своите шансове,но не забравяй,че всички трудно ще ги продадеш,ако нямаш предварителни поръчки.
 
От: Предложете афилейт програма за тениски на българския пазар

@brother, благодаря ти за добрият отговор. Явно аз съм живял в някаква заблуда, защото си мислех, че не е нужно да заплащам предварително количество. Просто качвам тениска с мой дизайн, а аз вземам някакъв процент от всяка продажба. Дори и да са 2 тениски на месец ( тук не казвам, че ще се боря за 15-20 бройки на месец :) )
 
От: Предложете афилейт програма за тениски на българския пазар

Български сайтове за тази цел и аз не съм намирал, успешни продажби имах в американските сайтове - sunfrogshirts и redbubble. Първия ти носи около 7$ печалба с афилиейта (35%) и още 5% за самия дизайн, втория е по-подходящ ако продаваш само твой дизайни но цените са по-високи и съответно по-малко продажби от там.
От двата общо направих над 300 лева за 2 месеца с няколко мой дизайна от Game of Thrones.
 
От: Предложете афилейт програма за тениски на българския пазар

Аз да питам няма ли някой във форума, които прави тениски? И аз да му пратя няколко дизайна, той да ги отпечатва и да ги продаваме на афилиейт? Ще му носим добри печалби почти съм сигурен.
 
От: Предложете афилейт програма за тениски на българския пазар

@brother, благодаря ти за добрият отговор. Явно аз съм живял в някаква заблуда, защото си мислех, че не е нужно да заплащам предварително количество. Просто качвам тениска с мой дизайн, а аз вземам някакъв процент от всяка продажба. Дори и да са 2 тениски на месец ( тук не казвам, че ще се боря за 15-20 бройки на месец :) )

Другия начин е да се договориш с Фирмата и да ти ги направи само като дизайн на компютър, да ти изпратя снимки ти да ги предлагаш в нета на познати и ако някой ги хареса да ги поръчваш една по една,

Но тук идва другото Коя фирма би се наела да ти прави по 2-3 тениски на седмица/месец? Второто което е Ако някой ти поръча тениска на 9 Септември той ще иска най-късно при не го да е на 11-12 септември (смисъл всеки иска бърза доставка-поне това е тенденцията в България), А бърза доставка няма как да направиш ако го нямаш наличен артикула при теб, а за да го Пуснеш да ти го направят/ изработя и изпратят до теб/ ще отнеме време и от там идва цялата ебавка..
 
От: Предложете афилейт програма за тениски на българския пазар

Другия начин е да се договориш с Фирмата и да ти ги направи само като дизайн на компютър, да ти изпратя снимки ти да ги предлагаш в нета на познати и ако някой ги хареса да ги поръчваш една по една,

Но тук идва другото Коя фирма би се наела да ти прави по 2-3 тениски на седмица/месец? Второто което е Ако някой ти поръча тениска на 9 Септември той ще иска най-късно при не го да е на 11-12 септември (смисъл всеки иска бърза доставка-поне това е тенденцията в България), А бърза доставка няма как да направиш ако го нямаш наличен артикула при теб, а за да го Пуснеш да ти го направят/ изработя и изпратят до теб/ ще отнеме време и от там идва цялата ебавка..

Не разбирам какъв е проблема да продават 2-3 тениски на седмица. Има такива сайтове, които предлагат тениска с твой custom надпис, формат, цвят и т.н. и ти ги изработват за няколко дни. Идеята ми същата само, че моят артикул да е на тяхната страница и аз да препращам потребителите си там :)
 
От: Предложете афилейт програма за тениски на българския пазар

Здравей, прочетох публикациите на колегите и малко или много останах разочарован от начина по-който те отказват. Според мен няма никакъв проблем да отпечатваш малки бройки защото какъв е смисъла да направиш голямо производство без да си намерил точната ниша тениски които ще ти носят печалба.

Но какво бих предложил да направиш:

1. Наемаш графичен дизайнер който да изгради щампите на тениските но е препоръчително да създадеш поне 5 различни щампи.
2. Влизаш в http://portokal.bg и създаваш тениската с щампите които дизайнера ти е изградил.
3. Поръчваш по 2 тениски с всяка щампа и вече чакаш да ти доставят тениските най-вероятно по Еконт или Speedy не съм много сигурен с коя спедиторска фирма работят.
4. Намираш някой твой приятел/ка който да се снима с тениските но в повечето случаи фотографите си имат модели така че няма да има нужда да търсиш.
5. Създаваш и оформяш Facebook страница и качваш готовите продукти там след което пускаш реклама но не за фенове ами платени публикации с изображението на продукта.

Извод: След като изпълниш стъпките по-горе и разбереш към кои щампи хората имат интерес ще се свържеш с Portokal и ще седоговорите за по-големи бройки но не забравяй че такива като теб са техен интерес и с сигурност са наясно че ако днес поръчаш 40 тениски утре може да поръчаш 200.

OFFTOPIC: Не си мисли че повечето от тук които разполагат с онлайн магазини имат по 100-200 броя от даден модел почти всички купуват минимални бройки от рода на 10-20.

Надявам се поне с нещо да съм ти помогнал! Пожелавам ти успех.
 
От: От: Предложете афилейт програма за тениски на българския пазар

Здравей, прочетох публикациите на колегите и малко или много останах разочарован от начина по-който те отказват. Според мен няма никакъв проблем да отпечатваш малки бройки защото какъв е смисъла да направиш голямо производство без да си намерил точната ниша тениски които ще ти носят печалба.

Но какво бих предложил да направиш:

1. Наемаш графичен дизайнер който да изгради щампите на тениските но е препоръчително да създадеш поне 5 различни щампи.
2. Влизаш в http://portokal.bg и създаваш тениската с щампите които дизайнера ти е изградил.
3. Поръчваш по 2 тениски с всяка щампа и вече чакаш да ти доставят тениските най-вероятно по Еконт или Speedy не съм много сигурен с коя спедиторска фирма работят.
4. Намираш някой твой приятел/ка който да се снима с тениските но в повечето случаи фотографите си имат модели така че няма да има нужда да търсиш.
5. Създаваш и оформяш Facebook страница и качваш готовите продукти там след което пускаш реклама но не за фенове ами платени публикации с изображението на продукта.

Извод: След като изпълниш стъпките по-горе и разбереш към кои щампи хората имат интерес ще се свържеш с Portokal и ще седоговорите за по-големи бройки но не забравяй че такива като теб са техен интерес и с сигурност са наясно че ако днес поръчаш 40 тениски утре може да поръчаш 200.

OFFTOPIC: Не си мисли че повечето от тук които разполагат с онлайн магазини имат по 100-200 броя от даден модел почти всички купуват минимални бройки от рода на 10-20.

Надявам се поне с нещо да съм ти помогнал! Пожелавам ти успех.

Благодаря ти за чудесните съвети. Определено ще се възползвам от тях :)
 
От: От: Предложете афилейт програма за тениски на българския пазар

OFFTOPIC: Не си мисли че повечето от тук които разполагат с онлайн магазини имат по 100-200 броя от даден модел почти всички купуват минимални бройки от рода на 10-20..


Не си мисли,че без да имаш размери,цветове и количества ще направиш нещо голямо освен да припечелеш някой лев и то ще е с мъки защото търговията като цяло е тежка независимо в каква сфера.. :)

А това изказване 10-20 бройки е малко неточно изказване, защото в примерно в един онлайн магазин(или Обикновен магазин) за тениски има поне 20-30 модела като ги хванем по 5 Броя в Серия(М,Л,ХЛ,2ХЛ,3ХЛ) Това прави около 150 бройки.

Нали за да продаваш трябва да имаш разнообразие за да можеш да задоволиш желанията на колкото се може повече Клиенти,
 
От: Предложете афилейт програма за тениски на българския пазар

https://teespring.com/

имаше преди тема във форума и за печелене от твой дизайн
 
Re: От: Предложете афилейт програма за тениски на българския пазар

Здравей, прочетох публикациите на колегите и малко или много останах разочарован от начина по-който те отказват. Според мен няма никакъв проблем да отпечатваш малки бройки защото какъв е смисъла да направиш голямо производство без да си намерил точната ниша тениски които ще ти носят печалба.

Но какво бих предложил да направиш:

1. Наемаш графичен дизайнер който да изгради щампите на тениските но е препоръчително да създадеш поне 5 различни щампи.
2. Влизаш в http://portokal.bg и създаваш тениската с щампите които дизайнера ти е изградил.
3. Поръчваш по 2 тениски с всяка щампа и вече чакаш да ти доставят тениските най-вероятно по Еконт или Speedy не съм много сигурен с коя спедиторска фирма работят.
4. Намираш някой твой приятел/ка който да се снима с тениските но в повечето случаи фотографите си имат модели така че няма да има нужда да търсиш.
5. Създаваш и оформяш Facebook страница и качваш готовите продукти там след което пускаш реклама но не за фенове ами платени публикации с изображението на продукта.

Извод: След като изпълниш стъпките по-горе и разбереш към кои щампи хората имат интерес ще се свържеш с Portokal и ще седоговорите за по-големи бройки но не забравяй че такива като теб са техен интерес и с сигурност са наясно че ако днес поръчаш 40 тениски утре може да поръчаш 200.

OFFTOPIC: Не си мисли че повечето от тук които разполагат с онлайн магазини имат по 100-200 броя от даден модел почти всички купуват минимални бройки от рода на 10-20.

Надявам се поне с нещо да съм ти помогнал! Пожелавам ти успех.

Аз не мога да кажа добри отзиви относно качеството на portokal.bg. Преди време си поръчах една тениска и цветовете избледняваха след третото пране.
 
От: Предложете афилейт програма за тениски на българския пазар

Виж тези два сайта, дано ти свършат работа.

http://visionplayz.com | http://sundayhabit.com/

Супер, sundayhabit е точно това, което търсех. Гледам, че май са още в процес на разработка, но мога да изчакам :)
 

Горе