Предложете ми wordpress тема

N1ck

Active Member
Здравейте,

Мой близък приятел ме помоли за съдействие - иска да си направи личен сайт. Човека е учител с незначителни познания в областта на компютрите а за сайт си няма и представа как се прави. Аз ще му помогна да си рег домейн, да си купи хпстинг и да си инсталира wp, мога да помогна и настройките както и да го науча кое как се прави. Ще му помогна защото ми е приятел.

В момента търсим тема за wordpress която да е подходяща за малък личен сайт на който човека да каже кой е, с какво се занимава и с какво може да бъде полезен. Ще качи няколко снимки на неща които е правил.

Той е учител а в свободното ди време се опитва да изкарва пари със хобито си - дърводелец.

Сайта си го представяме по следният начин:

Главната страница няма да има сайт бар в страни. Ще има меню от горе което ще е плаващо и ще се мести при скролване на долу. Главната страница ще е разделена на няколко секции по вертикала - най горе ще има може би негова снимка и много кратка информация какаво прави. След това ще има снимки на няколко интересни изделия които е направил, примерно 2,3 или 5, не знаем точно още, като всяка смка ще има нещо като име - примерно трикрако столче и линк към вътрешна страница с повече информация за столчето.

По надолу ще има секция в която ще разкаже за себе си малко по подробно, но без детайли - примерно 100тина думи. Ще трябва да има линк към фейсбука му и към g+, ще трябва да има поле където желаещите ще могат да си посочат мейла за да се абонират за статии.

Разбира се ще има и форма за контакт някъде.

И защо wp ами защото искаме да има и блог в който той ще публикува интересни неща които са свързани със хобито, ако изработи нещо, ако може да дуде съвет, и такива неща. Важнот е дизайна така е да оформен, че когато се чете статия от блога да може много лесно тя да се шерне, да му се изпрати запитване или да се абонираме за известия по мейла. Затова си мислим че е добре горното меню да е плаващи там да има основните неща, начало, сподели, за мен, проекти, блог...

Сайта трябва да е лек и респонсив защото повечето от хората ще го гледат на телефона си. Задължително е да има лесна възможност за сподели с приятел - ако някой хареса нещо от сайта да може мн лесно да го препрати на приятел, било по мейла, фейсбук, или друг начин, ако има такъв.

Темата може да е платена или безплатна, няма значение.

Моля ако някой има нещо предвид нека пусне линк.

Благодаря!

П.п. Мислим, но не сме сигурни как ще се възприеме, ако обявим награда за най добро предложение... Какво ще кажете? Може да е малко но ще е от сърце.
 
От: Предложете ми wordpress тема

За времето в което си написал тази тема щеше да намерих не една ами два подходящи темплейта за сайта на човека.. И за да съм все пак полезен ако искате платена тема : http://themeforest.net/ , за мен това е най-доброто място. Но не бързайте и разгледайте за безплатна ;)
 
От: Предложете ми wordpress тема

С толкова много изисквания трудно ще намериш точно това, което си описал, със сигурност няма да е безплатна тема де. Разгледай темите в Themeforest, Themefuse, Mojo Themes и другите подобни и си избирай от там, всичките имат демо превюта.
 
От: Предложете ми wordpress тема

Толкова ли са много изискванията? Според мен това е един обикновен персонален сайт. Тук има хора които се занимават с изработка на сайтове и би трябвало да са правили нещо подобно...
 
От: Предложете ми wordpress тема

Сядаш с твоя човек пред компа, отваряте си по една бира, отваряте themeforest и си избирате някоя тема:)

тема+домейн + хостинг=100лв без бирите:)
 
От: Предложете ми wordpress тема

Здравей N1ck, предполагам щом ти ще инсталираш Wordpress си наясно, че във администрацията на сайта в табло/ външен вид/теми/ като отидеш на /добави/ ти излизат 1274 избрани, популярни, най-нови теми, а дори имаш и търсене по характеристики който ти можеш да зададеш и всичко това безплатно.
Ако от такъв избор неможеш да си избереш, значи си доста капризен и трябва да минеш на платен вариант.
Както са ти казали колегите по горе http://themeforest.net/ предлагат супер много теми от хубава по-хубава, но нали ти е ясно, че на тема от там конфигурирането е доста по обемно като работа, а и струва пари макар и поносимо.
Бъди сигурен, че който и да ти предложи тема, няма да е по добра от тази която вие сами си изберете от огромния избор който се предлага за Wordpress.
Инсталирай си сайта, създай страниците които искаш да има и пробвай от безплатните теми. Става за секунди инсталацията и пробата, не ти ли хареса като визия и функционалност, сменяй с друга и така докато ти грабне окото.
Успех!
 
От: Предложете ми wordpress тема

В wordpress.org има достатъчно безплатни, а и както каза kaic в администраторския панел може даже да видиш как ще ти излгежда сайта с някоя от безплатните теми. Успех
 
От: Предложете ми wordpress тема

Сайта си го представяме по следният начин:
Главната страница няма да има сайт бар в страни. Ще има меню от горе което ще е плаващо и ще се мести при скролване на долу. Главната страница ще е разделена на няколко секции по вертикала - най горе ще има може би негова снимка и много кратка информация какаво прави. След това ще има снимки на няколко интересни изделия които е направил, примерно 2,3 или 5, не знаем точно още, като всяка смка ще има нещо като име - примерно трикрако столче и линк към вътрешна страница с повече информация за столчето.

По надолу ще има секция в която ще разкаже за себе си малко по подробно, но без детайли - примерно 100тина думи. Ще трябва да има линк към фейсбука му и към g+, ще трябва да има поле където желаещите ще могат да си посочат мейла за да се абонират за статии.
Разбира се ще има и форма за контакт някъде.

И защо wp ами защото искаме да има и блог в който той ще публикува интересни неща които са свързани със хобито, ако изработи нещо, ако може да дуде съвет, и такива неща. Важнот е дизайна така е да оформен, че когато се чете статия от блога да може много лесно тя да се шерне, да му се изпрати запитване или да се абонираме за известия по мейла. Затова си мислим че е добре горното меню да е плаващи там да има основните неща, начало, сподели, за мен, проекти, блог...

Сайта трябва да е лек и респонсив защото повечето от хората ще го гледат на телефона си. Задължително е да има лесна възможност за сподели с приятел - ако някой хареса нещо от сайта да може мн лесно да го препрати на приятел, било по мейла, фейсбук, или друг начин, ако има такъв.
Темата може да е платена или безплатна, няма значение.

Здравей,
Всичко, което прочетох в една тема точно така направено не ми е попадало.
Аз бих ти предложила варианта на лека и респонзив тема + падащо меню - като - Customizr
Тук можеш да видиш разработено демо - http://demo.themesandco.com/

За да направиш всичко, което си написал за първа страница, ти трябва "конструктор" на страници, има различни такива, но например - Visual Composer: Page Builder for WordPress , струва 28$, подобен плъгин е с много богати възможности, по отношение на това, кое къде да бъде разположено или как.

Безплатен конструктор:
WR Page Builder
Page Builder by SiteOrigin

Ако се спреш на платена тема от termoforest, внимателно чети които, от плъгините включени в пакета вървят с темата, а кои са използвани за "украса" и ако ги искаш си ги купуваш отделно.

Успех с проекта!
 
Последно редактирано:
От: Предложете ми wordpress тема

Ако този, който ще работи със сайта не е много наясно с материала не се набутвай с много засукана тема.
Например има теми с много опции и за всяка страница или пост трябва да се избират различни опции като с или без сайдбар, слайдшоу, кустом хедър и прочее и това е много трудно за начинаещ.
По-добре започнете с възможно най-семпла тема и после добавяйте плъгини според нуждите.
Наскоро гледах, но не съм пробвала тази тема:
http://alxmedia.se/themes/hueman
и много ми хареса точно за такъв тип блогове.
Конструктор на страници мисля има и безплатен.
А с платена тема ти препоръчвам това:
http://www.thinkupthemes.com/
 

Горе