Преместване на домейн

realdark

Member
Имам 2 домейна които искам да прехвъля в godaddy причината е, че искам да си ги родължа с по 4г. и ми излиза по евтино там :). Сега на въпросите ми:
1. Ако домейна ми изтича след 8 месеце и го прехърля, остават ли си тези 8 месеца или ги губя? В смисъл татенцата дават една година бонус и би трябвало да получа общо 20 месеца.

2. Забелязах че има разни кодове за goddady в сайта, ако ги въведа (ако има такава опция при преместване на домейн) ще получа ли бонус (намаляване от цената) или тези кодове са само за нови домейни?

Еми това е за сега.
 
От: Преместване на домейн

При татенцата като прехврълиш домейн от друг регистратор, те таксуват 6.99 и получаваш една година бонус удължаване като си запазваш оставащите месеци от рпедишния регистратор. Кодовете важат само за непромоционални продукти, т.е. ако удължиш за 4 години след трансфера, би трябвало да могат да се ползват. При самия трнсфер се съмнявам, че ще можеш.
 
От: Преместване на домейн

Ахам ясно, добре ми изглежда офертата. Ще отскоча да потърся къде беше темата за кодовете. Мерси.
 
От: Преместване на домейн

Май и кодове няма да ми трябва, дават ми ги на следната оферта:
3+1 години за 27.96$. Мисля че си струва.

П.С. За опция татенцата ми дават "Add Email & your domain" това трябва ли ми за да ми се запазат старите мейли? Струва ли си да си регна домейните за 10 години или и 5г. ми вършат същата работа от към TR?
 
Последно редактирано:
От: Преместване на домейн

Имейлите няма как да се запазят. При татенцата ще трябва наново да си съдадеш акаунти.

Колкото до срока, има теории, че като е регнат 10 гидини напред и помагало за ПР и не знам какво си. Имам два домейна с такъв срок и не забелязвам кой знае каква промяна, след добаването на удължения срок.
 
От: Преместване на домейн

Имейлите няма как да се запазят. При татенцата ще трябва наново да си съдадеш акаунти.

Колкото до срока, има теории, че като е регнат 10 гидини напред и помагало за ПР и не знам какво си. Имам два домейна с такъв срок и не забелязвам кой знае каква промяна, след добаването на удължения срок.
ето едно полезно четиво, което дава отговор на доста въпроси ...
 
От: Преместване на домейн

Да не отварям същата тема искам да попитам ако си преместя домейна от един бг регистар на друг ще повлияе ли това на позициите в гоогле и въобще преместването на целия сайт ?
 
От: Преместване на домейн

е супер няма да прилагам повлиятелски методи само ще преместя сайта заради трафика че не ми стига.
 
От: Преместване на домейн

Привет!Не искам да отварям нова тема и за това ще питам тук.Купих си нов домейн от Namecheap.com.Някой ползвал ли ги е и за колко време става транфсера към други dns сървъри(Hostgator).Четох в техният форум,че има доста приятелски интерфейс,ама вече станаха повече от 48 часа,а още не са ми прехвърлили домейна към сървърите на хостинг доставчика ми.Нещо да бъркам или просто трябва още малко търпение?
 

Горе