Преминаване от HTML сайт към WORDPRESS

Abadon

New Member
Здравейте на всички и весело посрещане на новата година.

Терзанията ми са свързани със следното

Искам сайта си ''примерно.com'' да го изградя на ново с wordpress без да променям домейна, интересува ме по точно какво да направя със старите URL адреси на страниците. Могат ли да се запазят същите в wordpresa и ако не могат как трябва да ги редиректна

1. трябва ли самата стара страница да си я оставям в сайта и да я редиректвам или се премахва.
2. какво става ако примерно имам редиректване на 300 страници в сайта си, гугъл дали няма да ме прецака нещо с дублирано съдържание
3. търсих доста инфо за прехвърляне от един домейн на друг и нито един вариант които пробвах не става без грешки, мисълта ми е
да си направя сайта с урдпреса предварително на поддомейн и после да го кача на мястото на стария си сайт.

единствения вариант които постигнах без проблеми е като инсталирам урдпреса в под директория и след това вадя index.php в главната директория, но така не е ли проблем пак ако гугъл ми индексира контента като дублирано съдържание.

Ще се радвам ако някой ме отърве от тази главоблъсканица
 
От: Преминаване от HTML сайт към WORDPRESS

Няма нищо страшно.
1. Маха се, няма нужда от нея повече.
2. https://en.wikipedia.org/wiki/HTTP_301 - с 2 думи казваш на търсачките, че страницата вече си има нов адрес и те деиндексират стария такъв.
3. Според написаното няма да се справиш сам, макар да е елементарно.
 
От: Преминаване от HTML сайт към WORDPRESS

Според мен е много по добре да запазиш старите линкове , тайтъли и дескрипшъни
И в уордпрес става много лесно. Само повече ръчна работа ще имаш
 
От: Преминаване от HTML сайт към WORDPRESS

Според мен е много по добре да запазиш старите линкове , тайтъли и дескрипшъни
И в уордпрес става много лесно. Само повече ръчна работа ще имаш

Зависи какви са му старите линкове.
 

Горе