Препоръка за фирма занимаваща се Успешно със СЕО

rth

Member
Здравейте,

Има ли такова нещо каквото търся? В момента имам един сайт които е в процес на изработка, искам като стане готов да избера и фирма която да ми направи оптимизация съответно да стане нещо от този сайт. Нямам нито времето нито уменията да го направя аз. Някакви препоръки?

Благодаря предварително
 
От: Препоръка за фирма занимаваща се Успешно със СЕО

Търсиш Fozzy от форума, пишеш му и се разбирате. Момчето има фирма, с това се занимава и до колкото ми е известно се справя добре.
 
От: Препоръка за фирма занимаваща се Успешно със СЕО

А според вас ключова дума с резултати "Около 572 000 резултата (0,21 секунди) " за каква се смята? Силно конкурентна или?
 
От: Препоръка за фирма занимаваща се Успешно със СЕО

Трябва да се видят и самите резултати, за да се направи някакъв анализ.
 
От: Препоръка за фирма занимаваща се Успешно със СЕО

Ами примерно "тапети" благодаря предварително.
 
Специално за думата "тапети". Преди съм работил офлайн и съм ги продавал. Та като влезеше клиента след като пита: "Имате ли тапети?", обикновено уточняваше нещо от сорта: "за баня, мазилка, релефни, детски". Много е обща думата. Ако е онлайн магазин за тапети, помисли за вариант за тапети + още 1 кл.дума. Първите резултати са от големите вериги магазини и ще бъде трудно да се бутнеш там с нов сайт.
 
От: Препоръка за фирма занимаваща се Успешно със СЕО

Да, пробвай с лонг теил думички - 2,3,4 думи, дори 5, ако има достатъчно търсене.

Едит: Гледай да са думички, които хората търсят, когато искат да купят тапети. Тапети за баня цени или тапети за стая магазин, или нещо подобно е много по-добре от примерно розови тапети, където хората влизат, само за да разглеждат и от тъпотия общо взето.
 
От: Препоръка за фирма занимаваща се Успешно със СЕО

По-принцип имам бюджета стига да е в реални и днешни пари разбира се, затова съм решил да го правя така та идеята ми беше според вас тази конкретната дума "тапети" силно конкурентна ли се води? Това което съм решил да го правя може и да е реално може би и да не е но съм решил да се инвестира и то дългосрочно целта не е след 1 седмица за 1 седмица. Благодаря предварително.
 
От: Препоръка за фирма занимаваща се Успешно със СЕО

За степента на конкуренция не мога да кажа с точност, не съм много навътре, но бих казал, че дори да е средна конкуренцията, ще трябва резервен план. Ранкването за тапети ще е бавничко, няма две мнения по въпроса. Да, като основна дума можеш да го поставиш за цел, но ще ти трябват второстепенни думи, за да пълнят кошницата и да продаваш, докато целта се изпълни. Поне аз така мисля. Въпреки че, със сигурност с фирмата, с която ще работиш, ще обсъдите и въпросните второстепенни думи.
 
От: Препоръка за фирма занимаваща се Успешно със СЕО

Изглежда логично може би, аз до колкото съм го замислил мисля да комбинирам сео оптимизацията с google adwords(До колкото четох, го дават доста успешен метод за популизиране). И все пак остават въпросите коя фирма може да ми препоръчате за сео оптимизация.
 
От: Препоръка за фирма занимаваща се Успешно със СЕО

От тук нататък другите да се изкажат. Аз не съм ползвал услугите на такава компания и няма да съм обективен в препоръката. Успех с това.
 
От: Препоръка за фирма занимаваща се Успешно със СЕО

Да, гледай за по-подробни търсения, като: тапети за баня и т.н. При търсене на тапети за баня, втора страница 1-ви резултат е тема във форум за off-road... :) Едва ли ще е трудно да се класираш. Успех!
 
От: Препоръка за фирма занимаваща се Успешно със СЕО

Сега погледнах в key tool-a на adwords и там излиза - тапети - 8100 търсения месечно ниска конкуренция , tapeti - 12 100 търсения месечно ниска конк,, фототапети 6600 търсения месечно ниска конкурения, тапети за баня 1600 месечно, ниска конкуренция, другите са под 1000 търсения.
 
От: Препоръка за фирма занимаваща се Успешно със СЕО

Та има ли някакви други идеи за фирми които могат да извършат това все пак не търся най-тънкия вариант, а най-оптималният. Да си направя някакъв извод как вървят цените долу-горе че да съм подготвен. За adwords ми е ясно. Само не съм сигурен как мога да проверявам както е казал колегата колко търсения има за конкретната дума и какви пари ми излиза клик? Благодаря предварително.
 
От: Препоръка за фирма занимаваща се Успешно със СЕО

А това е https://adwords.google.bg/KeywordPlanner кей генератора, влизаш през профила в gmail, даваш на инструменти, отваря ти се падащо меню, като натиснеш, след това даваш на инструмент за планиране на ключови думи. След това ти излиза какво иска да те направите, даваш на второто - Получаване на обема на търсене..., след това ти излиза поле за въвежда, вкарваш там думата, която искаш, скролваш надолу, там има получаване на обема на търсене и ти се показва, какво е месечното търсене на думата 1 година назад, гледаш обаче не графиката, а отдолу, че понякога графиката горе не излиза, както трябва. Отстрани има насочване, отляво, там задаваш български, да не ти излиза търсене в Русия или Македония, а отгоре излиза едно поле за въвеждане, където е ключовата дума. Ако искаш да промениш думата, отстрани има 2 два бутона, даваш 2-рия промяна на търсене и ти се отваря прозорец, в който въвеждаш следващата ключова дума :). Надявам се да съм ти бил полезен.
 
Здравей rth, писал си ми на лично съобщение, но нямаш достатъчно място, за да ти отговоря.

Разчисти си пощата или ми дай email, за да ти пусна отговор.

П.С.: Благодаря на lqllqlq за референцията :)
 
От: Препоръка за фирма занимаваща се Успешно със СЕО

Моля! Макар тогава да не се срещнахме по отношение съвместна работа, то това не значи, че не би могло да се случи в бъдеще, а аз имам известен поглед над нещата, с които се занимаваш, както и мнения от други потребители, на които вярвам...
 
От: Препоръка за фирма занимаваща се Успешно със СЕО

А попаднах на фирма която се занимава освен с сео оптимизация и с "Вирусен маркетинг /Viral marketing/" някой може ли да сподеи с 2-3 думи за какво идва реч и легален метод ли е това? И предимно се занимавали с оптимизация чрез статии и авторско съдържание публикувано регулярно в сайта. По-принцип не са ли най-ефективни линковете като метод?
 

Горе