Препоръчайте БГ хостинг за сайт с Джумла

TretiKolovoz

Well-Known Member
Най-накрая реших да направя един сайт на Джумла, тъй като не ме бива много с програмирането и искам да мина евтино. Джумла е единственото решение със зашеметяващи евтини темплейти и хиляди плъгини.
Трябва ми хостинг за максимум 10 лв. на месец, който да е български и да не се оплаква от натоварването на джумлата. Сайта ще е с прогнозни около 1000 уникални посещения на ден, възможно е и повече, но в далечното бъдеще.
Регнах си безплатен акаунт в joomla-bg.net за да видя какво представлява хостинга им, но нищо не се разбира от това което предлагат. Получих само контролен панел със заключени настройки и не разбрах има ли някъде изобщо ФТП достъп.
Идеалния вариант за мен е СуперПро плана на Супер Хостинг, но не знам дали процесорчетата им ще се съгласят с моите намерения.
Пред голяма дилема съм, а нямам намерение да сменям хостинги щом веднъж си стартирам проекта.
 
От: Препоръчайте БГ хостинг за сайт с Джумла

не пич, за това което си наумил като проект няма да стане каквото и да правиш.
и за 10 и за 20 лв на месец. няма как после да не сменяш хостинга при това положение. нито Joomla, нито нищо, ще те изгонят като мръсно коте, казвам ти тия неща сериозно и с гаранция, да си нямаш ядове в бъдеще
 
От: Препоръчайте БГ хостинг за сайт с Джумла

не пич, за това което си наумил като проект няма да стане каквото и да правиш.
и за 10 и за 20 лв на месец. няма как после да не сменяш хостинга при това положение. нито joomla, нито нищо, ще те изгонят като мръсно коте, казвам ти тия неща сериозно и с гаранция, да си нямаш ядове в бъдеще

Че защо да не стане ? Той е предвиди 1000 посещения не 10 хиляди.
 
От: Препоръчайте БГ хостинг за сайт с Джумла

joomla-bg.net
са добри
кпанела можеж да го разучиш за 30мин.
ако имаш затруднения пиши в форума им, а имат и help където всичко е обяснено подробно
Аз ги използвам и съм доволен
 
От: Препоръчайте БГ хостинг за сайт с Джумла

Мерси за отговорите! Май ще си взема за 2 лева един акаунт в джумла-бг да ги разгледам по-отблизо пък после ще видим.
 
От: Препоръчайте БГ хостинг за сайт с Джумла

VtoriChepik ще ти дам безплатно място, където можеш да си разглеждаш жоомлата, пиши ми на лс да се разберем или дай скайп :)
 
От: Препоръчайте БГ хостинг за сайт с Джумла

пари бол - проблем no
 
От: Препоръчайте БГ хостинг за сайт с Джумла

Ns1 дават 5% процесорно време, а еквивалентния план на Суперхостинг е с почти същото процесорно време. Номера е че не знам колко ще харчи Джумла.
 
От: Препоръчайте БГ хостинг за сайт с Джумла

Джумлата винаги харчи повече отколкото ти дават и отколкото можеш да предположиш.

Но пък е една от най-приятните за работа и разработени cms-и с милиони почитатели и почти всички възможни функционалности. Така че й е простено.

Бих ти препоръчал хостинга, който аз ползвам, нямам никакви проблеми с 10х+ на мултисайтовете, но подозирам, че не ме закачат само защото ме възприемат като някакъв стар и лоялен клиент, а не че Джумлата не им товари сървърите.

Доста колеги от Джумла-форума избягаха на небългарски хостинг, но нямам идея как е там за Джумла на практика, ползвам я предимно по българските проекти.

Т.е. като извод - щом бягат там - значи, вероятно е по-добре.
 
От: Препоръчайте БГ хостинг за сайт с Джумла

Аз бих ти препоръчал да използваш Drupal много лек е, има страшно ама страшно много функции :)
 
От: Препоръчайте БГ хостинг за сайт с Джумла

Джумлата може да се оптимизира в много големи степени.
Не си биите главата само с въпроса кой cms да ползвам

Фокусирайте се към въпроса кой cms да науча много добре и да си оптимизирам така, че да ми върши перфектна работа и да нямам грижа с товара

хващайте за ушите, мажете, чупете, учете, гледайте резултатите. Не става само с /install.php , Next, Next, Finish! Remove install directory
 
От: Препоръчайте БГ хостинг за сайт с Джумла

Фокусирайте се към въпроса кой cms да науча много добре и да си оптимизирам така, че да ми върши перфектна работа и да нямам грижа с товара
Моя любим въпрос е "какво точно искам да постигна?", и след това вече идва "какъв път да поема до целта?"
По темата - Site > Global Configuration > Cashe Settings > Yes + специално задаване да не кешира менютата не помага ли? (нямам особен практичеки опит наистина). Все пак не е чат и съдържанието не се променя ежесекундно, да има нужда постояно да праща десетки SQL заявки.
 
От: От: Препоръчайте БГ хостинг за сайт с Джумла

По темата - Site > Global Configuration > Cashe Settings > Yes + специално задаване да не кешира менютата не помага ли? (нямам особен практичеки опит наистина). Все пак не е чат и съдържанието не се променя ежесекундно, да има нужда постояно да праща десетки SQL заявки.

Кеширането помага страшно много.
Другото е оптимизирането на базата данни по отделни компоненти, нещо като това, за което си приказва Радев, ама той е малко напосоки ... в смисъл дудне, защото не се замисля, че това оптимизиране на sql не може да го извърши всеки, особено във форум като този, където повечето участници не са професионалисти. На един сайт без кеш и без оптимизиране на таблиците на определен компонент товарих началната страница с близо 900 заявки, още не знам как не ме изхвърлиха като мръсно коте тогава. С кеша и оптимизирането се намалиха на 30-35 (за сравнение какво може да се постигне).

Но оттам следва голямото съчетание: липса на достатъчно добре описани оптимизации на таблиците за отделните компоненти (ако не можеш да си го направиш сам) и доста хора, които ползват готови cms поради леснотата на боравене (чак после вече идва това да изчислиш ползата от навалицата фенове на сйответната cms и практически безплатния и добър съппорт, който получаваш от колегите).

Като извод - повечето тук ще сложат Джумла по същия начин, както си слагат блоговете - инсталл и бай-бай. Джумлата е много по-мощна и функционална от уърдпресса, разбира се, но и много повече товари, а като не знаеш как да я оптимизираш какво правиш след като си развиеш сайта? За това ставаше въпрос при избора на cms.
 
Последно редактирано:
От: Препоръчайте БГ хостинг за сайт с Джумла

за което си приказва Радев, ама той е малко напосоки ... в смисъл дудне, защото не се замисля, че това оптимизиране на sql не може да го извърши всеки

аз се чудя, ти като не се дуеш, кво каза?

един онлайн курс за оптимизиране на sql за начинаещи ще напишеш ли ся?
 
От: Препоръчайте БГ хостинг за сайт с Джумла

"дуеш", не е "дуднеш", не подскачай ся и ти като санбернар в детската градина :) Просто имай предвид, че като изокаш за оптимизиране на бази данни, във форум в който има предимно блогъри, гонещи стотина долара месечно, то това няма как да хване дикиш. Виждам, че си направил фирма за уебдизайн, може би си наел програмисти и т.н., но повечето тук дори не са и на този етап. Т.е. програмистите няма да питат точно тук как да оптимизират джумла, а непрограмистите няма да търсят точно тук платени услуги по това оптимизиране.
Следователно, се разчита предимно на безвъзмездна помощ.

Що се отнася за помощта по конкретни въпроси мога да помогна и съм помагал, както и аз самият бях оптимизирал на базата на съвети, дадени от majo, но да пиша упътвания по десетина страници без да ми е кеф и когато насреща са от всичко разбиращи юнаци няма смисъл. Ще звучи малко като снощния диалог:
- Това прилича на фейк..
- Да, това е фейк, ама виж кво пише!
 

Горе