Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

mantodeus

Member
Можете ли да ми препоръчате някой добър едномесечен депозит? Ще е хубаво и ако банката позволява по 1 теглене на месец без да се нарушава лихвата. По-скоро трябва да попитам има ли изобщо някой който си е сложил парите в някоя банка :) ?
 
От: Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

Депозитите не стават за инвестиция. По-добре ги инвестирай в собствения си бизнес (или в краен случай в бизнеса на някой друг - напр. като купиш акции, обаче това е рисково).

Депозитите се ползват само с цел да си съхраняваш парите при сравнително малка загуба (поради инфлацията) и нищожен риск (вероятността банката да фалира е много малка).

За още по-малък риск препоръчват застраховка. Идеята е, че парите в банка могат да ти ги конфискуват при определени условия, а застраховката не могат да я пипнат (или поне така разправят).
 
От: Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

Ами прегледай сайтовете на банките и сравнявай. Аз преди време си бях правил такъв депозит в ЦКБ, но не беше много изгодно - едномесечните бяха с 4% лихва. Иначе гледам разни реклами по телевизията за по 6-7%, но сигурно имат някакви уловки, не съм се интересувал, те парите за сметките не стигат, няма какво да се внася :)
 
От: Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

Колко пари ще инвестираш?

Например ако инвестираш 100 000 лв при годишна лихва 5% това прави 416 лв на месец. При 10 000 лв лихвата е 41.60 лв на месец.

Струва ли си да се занимаваш да търсиш за тези пари?
 
От: Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

Разгледай Депозит + в ЦКБ е с растяща лихва в рамките на 2 години. Депозита е фксиран т.е. не можеш да добавяш и изваждаш пари от него но можеш да го прекратиш по всяко време. Лихвите не се капитализират а се отчисляват в отделна сметка. Удобен е ако имаш по-висок капитал (> 10000) като пасивен доход. (http://www.ccbank.bg/bg/privilege_deposits)
 
От: Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

Въпросът беше как да се изкарат пари за 1 месец. Няма как да се спечели прилична сума от банков депозит за такъв срок и да се избият разходите за проучване (няколко часа труд), ако количеството на парите не е много голямо. А ако е много голямо количеството на парите питащият нямаше да пита във форума...
 
От: Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

Общо взето няма изгода човек да държи пари в банка. Още повече, че напоследък банките намаляват лихвите по депозитите. Ако си мислиш, че за 1 месец ще получиш някаква лихва, която да те задоволи, се лъжеш. Парите на депозит в банка са по-скоро някаква сигурност, отколкото източник на доход.
Не се заблуждавай и от размера на лихвения процент за 1 месец (честа грешка). Сумата, която ще получиш за месеца, се дели на 12, защото лихвения процент е годишен.
Навремето бях експерт по депозитите. :)
 
От: Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

Направих малко сметки вчера и стигнах до същите заключения ... Ако имах на разположение 100 000 лв. ситуацията щеше да е друга,но така като гледам за суми до 1-2к няма никакъв смисъл.
Рекламния трик си оказва влияние - harkon за кво лъжете хората така :p

На ЦКБ не е лошо предложението - ЦЪК

Договорена лихва - описание за 1 месец 5.75 %

Ще търсим други варианти за инвестиция,така няма да се получи ...
 
От: Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

АБЕ БАНКИТЕ СА ТАКИВА МОШЕННИЦИ АЗ НЕЗНАМ КАК ОЩЕ НЕ СА ГИ ПОДХВАНАЛИ ОТ ЗАЩИТА НА КЛИЕНТА БРЕ
АБЕ ГОЛЕМИ БОКЛУЦИ ТЕЯ БАНКИ БРЕ
ТАКА ТИ ГОВОРЯТ И ОМАЙВАТ
КАТО ПОЛИТИЦИ
НИКОГА НЕ ТИ ДАВАТ ДИРЕКТЕН ОТГОВОР
ТЕЯ ЛИХВИ ЕБАНИТЕ..
ЛЪЖАТ ВИ С ТЯХ .
ЛИХВА 7,6 АМА ЕДИ КАКВИ СИ УСЛОВИЯ НА КОИТО ТИ РАЗБИРА СЕ НЕ ОТГОВАРЯШ
или фиксирана за еди колко си месеца и винаги с клауза да те преебат ако решат :)
не се занимавайте с простотиит дева купете си буркани с кисели краставици! изяюе краставиците и хакнете парата вътре да си седи - сложете и по някой аспирин ако искате - не пречи !
 
От: От: Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

Договорена лихва - описание за 1 месец 5.75 %

Това пак е годишната лихва. Навсякъде лихвата е годишна (лихвеният период е една година).

В примера, който дават са вкарали 200 лв и са изкарали 200.96 лв след 1 месец (т.е. лихвата за този месец е 0.96 лв). Това прави годишна лихва 5.76%, а не 5.75% както го изчисляват.

Ако бяха вкарали 2000 лв щяха да изкарат 2009.60 лв т.е. 9.60 лв за 1 месец. Не могат да си платят таксито до банката, да не говорим за изхабеното време...

Ще търсим други варианти за инвестиция,така няма да се получи ...

Другите варианти са по-рискови. Има разни взаимни фондове известни и като договорни фондове. Обаче при тях плащаш за лимузината на директора, частното му самолетче, прос... секретарката му и т.н. (нали си гледал филми с директори на големи АД-та?). И когато фондовата борса се срине познай какво става...

Например ако през 2007 година беше инвестирал в този фонд щеше да изкараш за една година 60.82% печалба. Но ако беше инвестирал през 2008 година ("кризата") щеше да имаш загуба 55.79%.
 
Последно редактирано:
От: Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

Тва си е чиста подигравка,на мен разходките ми да отида до банката са повече отколкото ми е лихвата за цял месец .... Отделно въпроса,че рекламите са супер подвеждащи и ако човек не тръгне да се заитересува става поредния леко прецакан.
 
От: Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

Няма нищо подвеждащо освен това, че не са написали с големи букви, че лихвата е годишна. Обикновено хората ги мързи да четат всичко (особено текстовете с дребни буквички и тарифата на банката и после като си теглят парите се чудят защо трябва да платят лихвата за такса "теглене" примерно или такса "поддържане на сметка").

P.S. вж. по-горе какво писах за взаимните фондове. Там с дребни букви пише, че гаранция за бъдещи приходи няма (покачването на акциите в минали периоди не е гаранция за покачване в бъдещи).
 
От: Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

Защо бъркате влог с инвестиция. Това никаква инвестиция не е, а просто начин да си съхранявате някъде парите.
 
От: От: Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

Рекламния трик си оказва влияние - harkon за кво лъжете хората така :p
Банките не лъжат хората, но има хора, които не четат договорите и общите условия към тях, преди да подпишат. Рекламни трикове има, да, но те не са лъжа или измама. Въпреки ниските лихви, бих си държал парите в банка, заради сигурността, както и правя, а не някъде другаде.
Amount този път греши. Банките не са мошеници, а лихвите са точно и ясно регламентирани. Никой не Ви пречи да четете договора за депозит 1 час в банковия салон, преди да го подпишете или да попитате точно каква лихва бихте получили на падеж.
 
От: Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

ННЕНЕНЕЕНЕНЕНЕНЕ АПСУРД ДА ГРЕША -
ЗА ТОВА ТОЧНО В ТАЗИ ТЕМА! НЕЕ ГРЕШКА - МОШЕНИЦИ СА БАНКИТЕ !
ПРОСТО ЗАКОНА ПОЗВОЛЯВА ТОЗИ ВИД ИЗМАМИ
АЗ НЕ СЪМ ИДИОТ
АЗ ЗНАМ ЛИХВАТА ЧЕ Е ГОДИШНА А НЕ МЕСЕЧНА
знамч е трябва да се четат клаузите
да се внимава
знам че лихва 7,5 процента всъчщност не е за целия период И ВИДИТЕ ЛИ то било само за еди колко си време
знам че има такси които не ти ги казват знам че има хиляди простотии

НО ИМА И ОЩЕ НЕЩО - АЗ БАНКИ ПОЧТИ НЕ ПОЛЗВАМ ЗАЩОТО ПАРИ НА КУПЧИНА НЕ ДЪРЖА А ВСИЧКО СЕ ИНВЕСТИРА :)
ламята е тази която си внася парите и се кефи като и дадат 100 лева на месец лихва!

ИЗМАМА Е! ИЗМАМА Е ЗАЩОТО ТЕ ТАКА ОБЯСНЯВАТ ЧЕ ТИ НАДЪХАН ОТ ЖЕЛАНИЕ ЗА КРЕДИТ И ДА СИ КУШИШ МИРИЗЛИВА ПАНЕЛКА НЕ МИСЛИШ МНОГО, А СЕ НОСИШ НА вълните на мечтите, опиянен какви КИТАЙСКИ мебели ши си купиш, как ще преградиш кухнята за да си напраиш трета стая ... как в кенефа ши сложиш вана
и такива ми ти работи :)

но това е мошенничество те лъжат хората защото го правят такаче ти трудно да разбереш точно какво и как излиза наккрая ..
1% са тези КОЙТО ЗНАЯТ КАК СТОЯТ НЕЩАТА
багба ти пендара дето е продала 2 ниви и иска да си внесе 3 000 лева знае ли ? незнае
а груйо знае ли дето е продал на баща си дето умря есенеска панелката знае ли ? не
а спиро и бонка доши от село в софия и бачкат на заплата и им дават кредит от банката за 35 години знаят ли каквъ голям и дебел си набутват ? незнаят ?
ДА ТУК ИДВА И МОЯТА ТЕЗА - ЧЕ НА МЕН НЕ МИ ПУКА ЗА ТЕЗИ ХОРА - ЩОМ СА ИДИОТИ ЗАСЛУЖАВАТ ДА ГИ МАЧКАТ И АЗ БИХ ГИ МАЧКАЛ ! НО ТОВА НЕ ОЗНАЧАВА че банките не са мошенници и не с еопитват да мажат отгоре законно ама така че хем да ти го вкарат хем да не можеш да си го извадиш законно...
и не само те
и мобилните и гоелмите фирми и малките фирми и всички лъжат ! и са мошенни ци но това го позволява системата :)
ебал съм ги :)
аз излишни пари за банки нямам - сичко у буркани в джоба и в инвестиции !
това обаче не означава че не съм по-добре финансово от 99,99% от форума нали ? въпреки че вие може и да имате сметки по банки ?

и изобщо нензам вече за какво беше темата :) затова спирам :)
амапомня че беше да обясня че съм прав
банките са мошенници !
 
От: Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

ННЕНЕНЕЕНЕНЕНЕНЕ АПСУРД ДА ГРЕША -
1% сме тезиКОЙТО ЗНАЕМ КАК СТОЯТ НЕЩАТА
Добре бе, Амоуне. Ще те вземем при нас в банката, за да ни обясниш как стоят нещата. Ще бъдеш атракция - гаранция. :)
 
От: Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

немога изтърпя клиентите ! ще се сбия поне с двама трима след 2-рия час

даже сутринта ако дойда и като почнат да ми говорят смиризливите си устенца....
малиййй как ме избива на насилие като подуша ...

Знаеш ли в банките назначаваха куцо и сакато по рано незнам сега кака е щото посъкратиха бая народ обаче има такива екземпляри...
 
От: Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

немога изтърпя клиентите ! ще се сбия поне с двама трима след 2-рия час

даже сутринта ако дойда и като почнат да ми говорят смиризливите си устенца....
малиййй как ме избива на насилие като подуша ...

Знаеш ли в банките назначаваха куцо и сакато по рано незнам сега кака е щото посъкратиха бая народ обаче има такива екземпляри...

Знам как е. Съкращават и пак назначават. Новоназначените, разбира се, знаят много по-малко и по цял ден цъкат две три менюта. Всичко това се прави, за да имат работа "нашите хора" и да им върви успешно кампанията по "оптимизиране на персонала", "преструктуриране и разпределение на наличните ресурси" или както искаш го наречи. След това искат бонуси за свършена работа. Справките за бонуси ги правя аз. :)
 
От: Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

Всеки се стреми да печели - как и по колко вече е другата тема.Няма лъжа в буквалния смисъл на думата,сложил си подписа си - значи си наясно с документа и всичките му подробности,твой проблем от тук нататък. Въпроса е като седнеш да ти обяснат кратко,точно и ясно за какво става дума,което почти никога не се случва - тва е лошото.
 
От: Препоръчайте ми изгоден едномесечен влог ?

Всеки се стреми да печели - как и по колко вече е другата тема.Няма лъжа в буквалния смисъл на думата,сложил си подписа си - значи си наясно с документа и всичките му подробности,твой проблем от тук нататък. Въпроса е като седнеш да ти обяснат кратко,точно и ясно за какво става дума,което почти никога не се случва - тва е лошото.

Ей това мразя аз в системата... просто е гадна система мръсна направена за големите !
лошото е че нормална система няма да заработи щото винаги щеима такива дето искат да изклинчат
като нашенцжите дето ходят у англия влязат у шопа напазаруват си облекло марково
и го носят две седмници и после го връщат !

света е гадно устроен :) и мен ми се вижда простотия много неща ама ги правим всичко е измама
исайтовете са измамам
измам е и да внесеш нещо за 10 леа а да го продадеш за 50 !
измам е и да правиш сайтове които не са нужни на никого и да печелиш от тях ...
изобщо измзмен е света в който живеем дева ... да иде цунамито :)
 

Горе