Препоръчайте ми платформа за сайт за недвижими имоти

Имам клиент, искащ сайт, в който ще публикува (само той) обяви си за недвижими имоти. Имотите ще имат кратко описание и цени. Сайтът трябва да има филтри по определи критерии, но да няма опция за покупка, кошница и т.н. Общо взето с информативен характер за потребителя и форма за контакт. Ще бъдат публикувани около 300 - 500 обяви. Системата трябва да предоставя опция за лесно (bulk) публикуване и редактиране.

Така, както го виждам това задание, си е за мен един чист магазин. Имам опитът, знанията, модулите и помощта на колегите от форума, с които мога да изработя спокойно сайта на OpenCart. Дали това обаче е най-добрият избор?! Малкото продукти и интересът ми към WooCommerce ме карат да залитам и да се колебая дали да не опитам с тази платформа. От друга страна пък WordPress имат чудесни теми отговарящи на изискванията именно за Real Estate. С тях обаче как стои въпросът с вкарването на имотите (или продуктите), дали става с *.csv, дали не става твърде трудоемко и прочие?

Моля за малко съвети и мнения по темата. :)
 
От друга страна пък WordPress имат чудесни теми отговарящи на изискванията именно за Real Estate. С тях обаче как стои въпросът с вкарването на имотите (или продуктите), дали става с *.csv, дали не става твърде трудоемко и прочие?
Моля за малко съвети и мнения по темата. :)
Ако се спреш на този вариант ще спестиш време което да вложиш във направата на импортер яко няма.
wpresidence.net
ако не бъркам линка, че пиша наизуст има всичко написано, както и другите 1000 такива теми.
 
Колега, погледни classipress на appthemes.com. Аз съм legacy клиент и имам и безплатни ъпдейти. Така се случи, че не ползвам софтуера, но е точно това което търсиш. Ако имаш интерес пиши и ще се разберем нещо.
 
Колеги, благодаря ви за мненията! От тях мога да обобщя, че ми препоръчвате да се насоча към специализирана тема на WordPress за RealEstate и тя ще си има всичко, което ми трябва, а не да си играя да модифицирам Woo или OC. Личните ми притеснения са най-вече към това колко лесно и бързо ще бъде вкарвана конкретна обява, тъй като клиентът ми няма кой знае какви познания и трябва да бъде максимално улеснен. Но мненията ви стигам да извода, че хората са помислили за това и няма нужда от притеснения?
 
Classipress, е една от най-добрите и стари системи за обяви на wordpress. Трябва да погледна от кога я имам, но за това време са се натрупали доста мнеия по форуми, а освен това тя е платена, така че има къде какво да се пита. Освен това тази система си има и блог, където може да се пишат полезни статии и.т.н., а самия и замисъл е да обслужва хиляди акаунти.
 
Колеги, благодаря ви за мненията! От тях мога да обобщя, че ми препоръчвате да се насоча към специализирана тема на WordPress за RealEstate и тя ще си има всичко, което ми трябва, а не да си играя да модифицирам Woo или OC. Личните ми притеснения са най-вече към това колко лесно и бързо ще бъде вкарвана конкретна обява, тъй като клиентът ми няма кой знае какви познания и трябва да бъде максимално улеснен. Но мненията ви стигам да извода, че хората са помислили за това и няма нужда от притеснения?
Давам ти пак пример със същата тема, но това не означава че е най-добрата:
Щом е за такъв клиент, нека да ползва фронт енда:
http://wpresidence.net/submit-property/
Username = user
Password = 1234
 
Колега @tanipo, благодаря ти за мнението! Classipress определено е добър, дори може би повече от добър вариант за сайт за обяви. В конкретния случай целта не е точно такава. Както писах по-горе, единствено и само обяви ще се публикуват от моя клиент, който ще бъде собственикът на сайта.

Решението на @Sky обаче мисля, е точно каквото търся. Остава само вариантът да се мисли за bulk наливане на обяви, но може би ще се намери някакво решение. Надявам се и обявите няма да имат проблем с модификацията от SEO гледна точка. Все пак ми се струва по-подходящо да ползвам готов изработен сайт за целта, от колкото да откривам топлата вода с модифицирани WooCommerce или OpenCart :)
 

Горе