Препоръчайте фирма за компютри втора употреба на едро

cvetin

Member
Препоръчайте ми фирма с която бих могъл успешно да работя в сферата на компютри втора употреба.
Става въпрос за разширяване на асортимент, като дейност в офлайн магазин.
Искам да разширя портфолиото на магазина с продажба на компютри, монитори, лаптопи, но да са втора ръка.
Направих запитване в една от големите в бранша /да не правя реклама К........../ оказа, се, че няма как да подсигурят гаранция макар и минимална.
С две думи вземам стоката и гаранцията трябва да я давам аз като търговец. Не ме устройва така, защото на компютър от 150 лв. например биха ми дали отстъпка 12-15 лв според тях и ако един компютър се окаже дефектен и не тръгне или даде дефект, ще обезсмисли продажбата на следващите 10 бр. Неизгодни условия според мен и като сервиз и като отстъпка в този случай.
Интересното е, че наскоро купих от тях два компютъра по интернет от сайта им и за двата ми издадоха фактура с ДДС и гаранционна карта за 6м.
Парадоксално е клиент да купи 1 бр. и да има гаранция, а аз да отида и да искам да платя в брой 30-40 бр. и да няма гаранция, но това са техните условия към търговци, няма как.
Нямам идея при всички фирми с техника за втора употреба ли е такава политиката към търговците?
 
От: Препоръчайте фирма за компютри втора употреба на едро

Би ли споделил фирмата(може и на лични), защото и аз се оглеждам за покупката на компютър втора ръка?
 
От: Препоръчайте фирма за компютри втора употреба на едро

Добре аз не разбирам защо в интернет се поддържа този честно казано "shitty" изказ на недоволство ли и аз не знам какво. Отишъл си някъде питал си обадили са смотани условия вместо да кажеш за коя фирма става въпрос за да знаят другите и да им помогнеш един вид ти казваш "Помогнете ми, аз също мога да ви помогна ама няма да го направя!" . Имаше една дама дето така ревеше за един сайт и не искаше да каже кой я е прецакал с парите, по-късно каза все пак, после се оказа, че нещо спецификацията не била точна и накрая излезе, че станало "А, ама това не го исках така!"

За телевизийте разбирам те са глупави, продажни и подвластни на много хора с власт, ама в интернет не мога да разбера защо няма свобода на словото у БГ сайтовете.
 
Ох, имаше един много як сторидж / склад направо / за компютри втора ръка в една от сградите на математическия факултет на Софийския университет, но мисля, че не е още там, но ако имате път натам, проверете задължително. Спомням си, че преди време от там взехме на един приятел много готин лаптоп за супер никакви пари за времето. Беше супер запазен и като го включихме беше пушка, направо човека не успя да повярва, че е сдобил с нещо такова. Нямам спомени а марка и подробности, но вече този лаптоп не е измежду живите, защото бе изпуснат.

Друго място, от което съм взимал настолен компютър бе на пазара на Ситняково, магазинът се намира на улицата, свързваща ул. Гео Милев и бул. Шипченски проход - subincho.com. Много бях доволен. Пробвах на място, даде ни гаранция и още работи дори. ;)
 
От: Препоръчайте фирма за компютри втора употреба на едро

Събинчо е много коректен. Попитай и ITR-те също имат дилърска програма. В ибей също има добри предложения.
 
От: Препоръчайте фирма за компютри втора употреба на едро

Добре аз не разбирам защо в интернет се поддържа този честно казано "shitty" изказ на недоволство ли и аз не знам какво. Отишъл си някъде питал си обадили са смотани условия вместо да кажеш за коя фирма става въпрос за да знаят другите и да им помогнеш един вид ти казваш "Помогнете ми, аз също мога да ви помогна ама няма да го направя!" . Имаше една дама дето така ревеше за един сайт и не искаше да каже кой я е прецакал с парите, по-късно каза все пак, после се оказа, че нещо спецификацията не била точна и накрая излезе, че станало "А, ама това не го исках така!"

За телевизийте разбирам те са глупави, продажни и подвластни на много хора с власт, ама в интернет не мога да разбера защо няма свобода на словото у БГ сайтовете.

Извинявай, но мисля, че няма право за недоволство.
Няма причина да черня фирма която има политика на работа с определен кръг търговци в случая на едро по техен си начин.
Като клиент на дребно нямам никакви оплаквания, дори съм много доволен.
Това, че тяхната политика на работа не ме устройва не ги прави лоши хора и няма причина да ги анатемосвам публично.
Исках само да споделя, че в конкретната фирма условията за бизнес между колеги не е приемлив за мен и за това търся контакт с други фирми.
Или неправилно съм се изразил или вие неправилно сте разбрали поста ми, за което се извинявам.
 
От: Препоръчайте фирма за компютри втора употреба на едро

Събинчо е много коректен. Попитай и ITR-те също имат дилърска програма. В ибей също има добри предложения.
Благодаря, сега ще ги разгледам и чуя с тях.
 
От: Препоръчайте фирма за компютри втора употреба на едро

Опитай с Marmax Computers.
Аз съм купувал от него за лични нужди няколко пъти. Дори гаранционен проблем решихме много удачно за мен - хем рекламацията се уреди, хем си направих изгоден ъпгрейд.
 
От: Препоръчайте фирма за компютри втора употреба на едро

Здравейте отново.
Бутвам темата защото ми се иска да разширя портфолиото си на доставка и търся нови доставчици на компютри втора употреба.
Преди време, когато пуснах обявата се спрях на една доста коректна фирма доставчик, и може да се каже, че съм доволен и работя с нея повече от половин година, но ми се иска да разширя асортимента и с други марки и модели. Цените ме устройват, перфектни са, но в момента липсва асортимент при тях. Нещо я позациклиха и оправданието е, че в момента има глад за лаптопи и компютри втора ръка пристигащи от запад. Дали е така, само те си знаят, но аз ми се иска да се развивам в тази посока и търся "независимост" със още някой друг доставчик. Освен това и при тях като във всяка българска фирма има мания за величие и се мислят за незаменими и се опитват да поставят условия на пазаруване, като не зачитат това, че клиента е човекът с парите и той сам преценява дали и на кого да ги даде.
Та с две думи, ако знае някой фирма която да предлага на едро с прилични цени и качество употребявана компютърна техника, моля да сподели адрес. Става въпрос за плащане в брой от моя страна, а не дропшипинг.
Благодаря на включилите се в темата.
 
Здравейте на всички,
предлагаме употребявана компютърна бизнес техника висок клас на едро:
[email protected]. 0897843756.
Благодарим Ви.
Поздрави!
 
Последно редактирано:
От: Препоръчайте фирма за компютри втора употреба на едро

Здравейте отново.
Бутвам темата защото ми се иска да разширя портфолиото си на доставка и търся нови доставчици на компютри втора употреба.
Преди време, когато пуснах обявата се спрях на една доста коректна фирма доставчик, и може да се каже, че съм доволен и работя с нея повече от половин година, но ми се иска да разширя асортимента и с други марки и модели. Цените ме устройват, перфектни са, но в момента липсва асортимент при тях. Нещо я позациклиха и оправданието е, че в момента има глад за лаптопи и компютри втора ръка пристигащи от запад. Дали е така, само те си знаят, но аз ми се иска да се развивам в тази посока и търся "независимост" със още някой друг доставчик. Освен това и при тях като във всяка българска фирма има мания за величие и се мислят за незаменими и се опитват да поставят условия на пазаруване, като не зачитат това, че клиента е човекът с парите и той сам преценява дали и на кого да ги даде.
Та с две думи, ако знае някой фирма която да предлага на едро с прилични цени и качество употребявана компютърна техника, моля да сподели адрес. Става въпрос за плащане в брой от моя страна, а не дропшипинг.
Благодаря на включилите се в темата.
Здравейте,
Предлагаме употребявана бизнес техника висок клас на едро,
Ако имате клиенти които да Ви търсят определени марки, модели и се нуждаете от определено количество и конкурентна цена при интерес обадете се или ни пишете на [email protected]. 0897843756.
Благодарим Ви.
Поздрави!
 

Горе