Препоръчайте фирма за плащания с Кредитни Карти

mantaman

Well-Known Member
В момента приемам плащанията с Пейпал Про - обаче тия са безбожници 20 паунда на месец такса и отделно по 3.4% върху всяко плащане
Гледам много фирми предлагат подобни услуги на всички таксата им е около 20 паунда но някои предлагат по 300 транзакции фри на месец - и не мога да разбера дали нямат някоя скрита уловка после пак да ти гепят и процента.
Ето тези например ми изглеждат ОК - http://www.card-cutters.co.uk/internet-trading.aspx

Също така за БГ има фирми които предлагат тази услуга кой са читави от тях ако някой ги е ползвал - как таксуват и лесно ли се интегрират
 
От: Препоръчайте фирма за плащания с Кредитни Карти

Няма ли вариант за Банка и виртуален ПОС. В БГ мисля, че всички банки го имат като опция, някои даже нямат и месечни такси.
 
От: Препоръчайте фирма за плащания с Кредитни Карти

Има много варианти но аз за това питам да не пробват хората всички тояги докато намерят най малката пръчка :)
 
От: Препоръчайте фирма за плащания с Кредитни Карти

За БГ най-добрият вариант е витуален ПОС при ПИБ или Райфайзен. Всичко друго само товари с такси и по-големие комисионни.
 
От: Препоръчайте фирма за плащания с Кредитни Карти

За БГ най-добрият вариант е витуален ПОС при ПИБ или Райфайзен. Всичко друго само товари с такси и по-големие комисионни.
Зависи за какъв тип трансакции става дума. При определени бизнеси не са им най-добри условията.
 
От: Препоръчайте фирма за плащания с Кредитни Карти

Става въпрос за обикновени онлайн магазини - за БГ и отделно за УК
 
От: Препоръчайте фирма за плащания с Кредитни Карти

За обикновенни магазини е ОК за всяка банка. Аз лично работя с ЦКБ, но да кажем, че имах оферта от Райфайзен (РББ) с по-добри параметри. За съжаление, РББ имаха някои изисквания, които нямаше как да покрием.
Има два принципни проблема, при vPOS:
- Сторна (рефънд). Ако работиш със стоки, които нямаш в наличност е възможно да ти се наложи да връщаш пари и там става сложно. Ако тези трансакции станат твърде чести, много е вероятно банката да ти вдигне цената.
- vPOS цените на БГ банките са различни за БГ карти и такива издадени в чужбина. Тоест може да се окаже, че цената е съпоставима с PayPal и други (макар, че е малко вероятно да са чак толкова високи).
На РББ специално знам, че интеграцията им като писане на код е лесна.

Ако случайно става дума за Dropshipping, ще е по-трудно да работиш с БГ банка. Има вероятност и да ти откажат някои.
 
От: Препоръчайте фирма за плащания с Кредитни Карти

Мога да добавя, че повечето са склонни да предоговорят за комисионната в зависимост от оборота, който минава през тях.
 
От: Препоръчайте фирма за плащания с Кредитни Карти

А какви са им процентите ориентировъчно
 
От: Препоръчайте фирма за плащания с Кредитни Карти

Имах една таблица със всички банки (такси, условия и проценти) ама някъде на работа, в понеделник ще видя да я потърся и да я пусна
 
От: Препоръчайте фирма за плащания с Кредитни Карти

Мерси за инфото :)
 

Горе