Препоръчайте WiFi рутер до 100лв за домашен аудио/видео стрийм

angelovarna

Well-Known Member
Здравейте,
Дошло е времето да си разтоваря малко рутера, даден ми от ИСП-то, като за целта съм решил да потърся двубандов WiFi рутер с поддръжка на поне n-стандарта, и с няколко 1gbps портчета на гърба.

Устройства, които ще свържа:
1х Игрова конзола - по лан;
1х Смарт телевизор - WiFi;
2x Apple лаптопа - WiFi;
2x Apple смартфона - WiFi;
1x Apple Airport Express рутер с цел осигуряване на AirPlay аудио стрийминг и безжично принтиране.

Скоростта на интернета у дома ми е около 50-60мбпс сваляне и 30-40мбпс качване.
Почти всяка вечер стриймвам видео съдържание от единия лаптоп към телевизора, посредством DLNА сървър. Видео файловете са с големина до 4GB.

Доста е пренаселено мястото, където живея (от към WiFi радиа ) - без проблем хващам със сила на сигнала над 60% около 10-12 мрежи.

Какво бихте ми препоръчали?
Първоначално си мислех за Apple Airport Express, но ме съмнява с тези малки размери и при все, че е базов модел да се справи с околния шум и натовареността при видео стрийма.
Като друг вариант разглеждам това: ASUS RT-N53 Black Diamond Dual-Band Wireless-N600 SOHO, цената му е 70лв, но е с 100mbps портове, или ASUS RT-N56U - с гигабитови портове.


Поздрави,
Ангел
 
От: Препоръчайте WiFi рутер до 100лв за домашен аудио/видео стрийм

TP-LINK TL-WR1043ND V2, 1Gb/s на всички портове (не сваля скоростта, влиза 97, излиза 97 при мен), 300 Mb/s на Wi-Fi n стандарт (реално 250). Имам го от година и половина и не ми е създавал проблеми или да е забивал. Взех го за 89 лв. на промоция миналия май от Технополис от е-магазина им.
пп гледам сега е 119, но предполагам до 100 ще го намериш - http://www.technopolis.bg/bg/Wi-Fi-adaptors/Wi-Fi-adaptor-TP-LINK-WR1043ND/p/565815
ппп в емаг е 87.99 лв. - http://www.emag.bg/bezzhichen-ruter...agi_click_id=011e6cc1b2427e9a939a3663f58f3b15
 
От: Препоръчайте WiFi рутер до 100лв за домашен аудио/видео стрийм

Да, гледах го този, но не е двубандов.
Някакви впечатления за този: линк?

Не ми звучи много тежка тази марка рутери като цяло, но пък знам ли, не са от вчера на пазара все пак.
 
От: Препоръчайте WiFi рутер до 100лв за домашен аудио/видео стрийм

Дуал банд за 100 лева... НЕМА.

Ако си пи4 - AirPortExtreme по-стара генерация ще ти свърши работа.
 
От: Препоръчайте WiFi рутер до 100лв за домашен аудио/видео стрийм

Поставяш лимит за цена, иначе бих ти препоръчал Linksys. За този от линка нямам впечатления. Това, което ти препоръчах е доста мощно и ако намериш канал с по-малко маймуни, няма да имаш проблеми с всичките ти устройства.
 
От: Препоръчайте WiFi рутер до 100лв за домашен аудио/видео стрийм


Ти правиш ли разлика между гигабит и мегабит ?!? Виж какви са изискванията на angelovarna .

Към @angelovarna, приятел, не може с една шепа жълти стотинки в джеба, да се набиеш в шоурума на Мерцедес и да искаш да караш SLS . Или правиш компромис със скоростта и техническите възможности, или бъркаш по-надълбоко в портфейла.
 
От: От: Препоръчайте WiFi рутер до 100лв за домашен аудио/видео стрийм

Да, гледах го този, но не е двубандов.
Някакви впечатления за този: линк?

Не ми звучи много тежка тази марка рутери като цяло, но пък знам ли, не са от вчера на пазара все пак.

Това без антeни, не знам какъв обхват ще ти даде. Особено ако ползваш MAC :)
 
От: От: Препоръчайте WiFi рутер до 100лв за домашен аудио/видео стрийм

Ти правиш ли разлика между гигабит и мегабит ?!? Виж какви са изискванията на angelovarna .

Към @angelovarna, приятел, не може с една шепа жълти стотинки в джеба, да се набиеш в шоурума на Мерцедес и да искаш да караш SLS . Или правиш компромис със скоростта и техническите възможности, или бъркаш по-надълбоко в портфейла.

Дар определено правя. За тези пари това е един от добрите варианти ;)
 
От: Препоръчайте WiFi рутер до 100лв за домашен аудио/видео стрийм

Дилемата остава между моделите: ASUS RT-N56U и TP-LINK TL-WR1043ND. Цените им са сходни, параметрите и те, остава да се наканя. :)
Благодаря ви за помощта. :)

//Edit: TP-Link-a тъкмо бе поръчан...от емаг за 88лв с доставката.
 
Последно редактирано:

Горе