Престъпленията в България

Cassiopeia

Active Member
Ще обясня защо поствам тази тема в този раздел.
Не искам да обсъждаме само политическите престъпления и кражбите на политици и хората с власт преди сега и завинаги.
Не просто корупцията като "порочна" но удобна практика.
Искам да разгледаме и разглеждаме, ако ви правят впечатления някакви абсурди в съдебната ни практика.
Не процента на престъпленията и извършителите, т.е. успеваемост на разследванията и осъдените.
Това оправдаване години наред, как полицаите хващали престъпниците, а съдът ги пускал.
Как ги хващат полицаите обаче? Въобще наясно ли са, кого "гонят" преследват и търсят, а просто за протокола случаят да е приключен и дописката отметната.

Поводът конкретно е убийството в Джебел.

Не знам защо толкова се зачетох в/за това. Първо статията във вестник 24 часа е написана толкова ... малоумно, че идва да ни покаже и внуши, как е престъпление да запалиш камината в неработеща механа, само защото го е направил набеденият за убиец вече. Понеже преди седмица намерили трева в джоба му (това е след като го залавят със съмнение, че е извършител), от тук следва че той редовно си продавал дрехите, за да се снабдява с ДРОГА. Но първо е изречението за дрогата и после онова, за залавян ли е въобще с наркотици и виждан ли е надрусан този човек?! Учителката му споделя, че не го е виждала упоен или под въздействие на наркотични вещества.
Оръжието на убийството. Ще убие той майка и детето й и ще сложи употребената брадва зад гардероба в дома си! Поне да я поизмие на чешмата ... Това сериозно ли бе хора? Той хубаво е малолетен и голям престъпник, че обрал книжарницата на вуйчо си- странно, че никъде не се споменават размера на грабежите- на стойност колко лева са?
Къде е разследването?
Без право на обжалване от служебния "защитник"прието! Какъв защитник е това точно?
Просто не знам ... но аз ако съм на майката на това момче, което е обвинено ще ги разкостя и не бих оставила невинно дете да вкарат в затвора! Ако пък се окаже той извършителят, респективно той ще бъде разкостен, но съм повече от сигурна, че не е ТОЙ! Имало е съмнения за бившия й мъж, но намереното оръжие предвидливо "скрито" зад гардероба, едно от най-скришните места, е уличило убиецът.
Възмутена съм. И не, не е от гледането на филми. А от немислещите журналисти и полицаи и съдии и паплач, която вече съвсем го е дала по течението и квото такова ...
 
Последно редактирано:
От: Престъпленията в България

Прочетох по диагонал и не разбрах нищо!
Дай пак с две-три изречения. Също може да дадеш пример с държава в която няма убийства.
 
От: Престъпленията в България

Не мога с две три изречения. Неразбирането не винаги е проблем на обясняващия, а по-често на разбиращия... или концентрацията му. Написано е на български достъпно за всеки над десет-годишна възраст с елементарна способност за съждение. Сравнение с други държави не ми се прави. Защото живея в тази. Един ден може детето ми да е на мястото на обвиненото момче или по-лошо на мястото на други жертви, които стават след недостатъчно адекватни съдебни и друг вид лостове за опазване на обществения ред и въобще живота, здравето и спокойствието на гражданите на РБ.
 
От: Престъпленията в България

ааа, ти защитаваш убиеца

Нормално е като майка да защитаваш детето (дори да е виновно), но мисля, че ако е невинен (а той не е) - ще бъде освободен. Който е виновен, винаги ще твърди, че е невинен защото нищо друго не му остава.
Най-малкото има детектор на лъжата - ако е невинен вече да са го пуснали.

А защо не е измил оръжието - психопатите не разсъждават като нормалните хора (защото те не са такива). Ако искаш да ги разбираш, ще трябва да прочетеш доста книги.
 
От: Престъпленията в България

E тоя психопат нали си е признал, какъв ти е проблема не разбирам?
 
От: Престъпленията в България

Аз прочетох цялото и пак не разбрах нищо.
1. Разсъжденията ти са на база, статия във вестник - дай линк, че твоята интерпретация е ужас.
2. "Впоследствие Мехмед направи пълни самопризнания, че е съсякъл с брадва майката и детенцето й за пари."
3. Мисля, че след офтопика, трябва да бойкотираш и раздел "Политика".
 
Кас гледаш ли къртицата? като видя мариана, марина ли беше
и все за теб се сещам :)
 
От: Престъпленията в България

E тоя психопат нали си е признал, какъв ти е проблема не разбирам?


Как реши, че е психопат не знам, но за теб сигурно, ако не докажат, че не е гей, значи може и педофил да е всъщност освен, че е психопат.

Самопризнанията не са с особена тежест понякога, ако има достатъчно неуличаващи доказателства. Когато говоря за разследване, аз това имам предвид буквално. При положение, че не всеки ден (Слава Богу) се случват подобни неща в Джебел, би могло да се назначи разследване.

Защо? да се губи време и да се ангажират хора и без това на заплата, а не на хонорар на разрешен случай...
Преди време имаше едно много брутално убийство на банкер или някакъв бизнесмен, втората му жена и двегодишният им син.
Обвиниха първородния му син от друг брак. Пак по самопризнания и какво ли не бяха си измислили за момчето.
Мисля че влезе в затвора, но помня че учи право и след като завърши, обясни че ще намери и разкрие истинския убиец на семейството си. Защото тогава под натиск и шокираната му детска психика е бил подведен, за да излезе, че някои са си свършили работата.
Става въпрос за справедливост. И че, един невинен и млад човек може да бъде осъден. Като Сергей Антонов. Един живот да бъде съсипан.

Но на кой му пука?
Нали е по-лесно да се цъка, за да не се вдървят клавишите на клавиатурите.
Толкова пък сами да не може да си намерите статия/иите с фактите, щом толкова ви е трудно да ми разбирате мненията, си е чист мързел и неоправдано заяждане.

... тук написах нещо като отговор за Къртицата, но едва ли щеше да бъде разбрано правилно ... по-добре да се убива с мълчание, отколкото достойно, реципрочно по големина и сила опониране ;)
 
От: Престъпленията в България

Как ги хващат полицаите обаче? Въобще наясно ли са, кого "гонят" преследват и търсят, а просто за протокола случаят да е приключен и дописката отметната.

Когато става дума за убийство има хора, които си вършат работата и разследват.

... Понеже преди седмица намерили трева в джоба му (това е след като го залавят със съмнение, че е извършител), от тук следва че той редовно си продавал дрехите, за да се снабдява с ДРОГА. Но първо е изречението за дрогата и после онова, за залавян ли е въобще с наркотици и виждан ли е надрусан този човек?! Учителката му споделя, че не го е виждала упоен или под въздействие на наркотични вещества.

Ще ти кажа защо се вадят подобни заключения. Сигурно не си имала допир с наркомани и затова ти е чудно как така свързват дрогата с кражбите и т.н. Няма наркоман, който да не краде, няма и наркоман, който да не продаде и майка си за пари, да не кажа, че няма и дилър, който да не е наркоман. Учителката му може да пропусне симптомите (те се прикриват много умело). Но в крайна сметка с лабораторни тестове веднага става ясно друса ли се, или не. Няма начин да не са правени при задържането му.

Оръжието на убийството. Ще убие той майка и детето й и ще сложи употребената брадва зад гардероба в дома си! Поне да я поизмие на чешмата ... Това сериозно ли бе хора? Той хубаво е малолетен и голям престъпник, че обрал книжарницата на вуйчо си- странно, че никъде не се споменават размера на грабежите- на стойност колко лева са?

Кражбата си е кражба, без значение от стойността. За едно левче можеш да се сдобиеш с досие в полицията :). Майка ми така за една батерия. Въпросното нещо падало от количката и тя го прибрала в джоба, но на касата е забравила. При това си е платила цялата кошница, но пак и направиха досие и полиция викаха, въобще много забавно беше. :lol:

Къде е разследването?
Без право на обжалване от служебния "защитник"прието! Какъв защитник е това точно?

Вероятно заради доказателствата, но тук може само да гадаем. Щом са го свързали със случая, то най-вероятно има защо да е така. Поне докато трае разследването.

Имало е съмнения за бившия й мъж, но намереното оръжие предвидливо "скрито" зад гардероба, едно от най-скришните места, е уличило убиецът.

Споко, всички близки се разследват, но само със съмнения не става.


Самопризнанията не са с особена тежест понякога, ако има достатъчно неуличаващи доказателства. Когато говоря за разследване, аз това имам предвид буквално. При положение, че не всеки ден (Слава Богу) се случват подобни неща в Джебел, би могло да се назначи разследване.

Едва ли разчитат само на самопризнания.

Става въпрос за справедливост. И че, един невинен и млад човек може да бъде осъден. Като Сергей Антонов. Един живот да бъде съсипан.

По-добре не сравнявай двата случая.

Толкова пък сами да не може да си намерите статия/иите с фактите, щом толкова ви е трудно да ми разбирате мненията, си е чист мързел и неоправдано заяждане.

Специално намерих няколко, но във всичките пише различни неща, а @bizz те попита за линк, защото се основаваш на конкретна статия.
 
От: Престъпленията в България

Добре де,как ви се играе и коментира така, изречение по изречение? Аз съм го правила изключително рядко и ми се струва ненужна загуба на време, като паралелно с това не знам защо винаги го асоциирам със стила и отговарянето в лексикон. Имаш отговор по въпросите и темите, но като цяло не се разбира оригиналността или уникалността на "профила" ти.

Аз какво правя или какво бих направила. Поглеждам и прочитам заглавието на темата. Сравнително ясно е формулирано (дори) като проблем, който да се разисква.
Започвам с четенето на авторовото мнение. Мярка ми се нещо за случай в Джебел. Все пак сравнително отскоро е.
Авторката, ако не мнението й, разбираме, че е имала време да прочете не една статия, а в няколко се е поразровила.
Една от статиите във все пак доста продаваем вестник, не й е харесало как е написана подвеждащо и манипулативно за читателите.
Но хубавото е, че тя не иска да се коментира конкретната статия и стила на написване. Още повече, дали човекът който я е написал е компетентен и разследващ журналист или просто репортер, който е преразказал някакви приказки на някакъв полицай.
Респективно да се помисли за сравнения, не защото на когото и да е му се присеща за подобни съмнителни случаи, а защото учтиво е подметнато от потребител, който дори не си е направил труда, да се запознае със случая, а просто и той като повечето има дълг да пише във форума.

Накрая, за щастие, аз не се основавам само на статия, за да имам мнение, а както обясних доста почетох по случая, дори без да съм адвокат или близка на което и да било от потърпевшите семейства.

И остава интересният въпрос, наистина ли са ни такива реакциите при всяко едно нещо, което се случва в обществото ни и в действителността, в която живеем?
Не се интересуваме особено. А пък да се замисляме ... няма смисъл нали?!
 
От: Престъпленията в България

Добре де,как ви се играе и коментира така, изречение по изречение? Аз съм го правила изключително рядко и ми се струва ненужна загуба на време, като паралелно с това не знам защо винаги го асоциирам със стила и отговарянето в лексикон. Имаш отговор по въпросите и темите, но като цяло не се разбира оригиналността или уникалността на "профила" ти.

Чист егоизъм :). Този начин го намирам за по-лесен, за мен и за теб. За мен, за да не се впускам в излишни обяснения и да не търся из писанията ти за какво идеше реч. И улеснение за теб, за да ме разбереш точно какво имам предвид за конкретното писание.
 
От: Престъпленията в България

Касипея щяла се стяга да работи и да не пише празни слова:) Прогнозирах 3 дни и май май излезнах прав:). Дай друга прогноза:)
 
Вчера гледах някакви репортажи по новините, първо даваха едни хора как реват, че им спират безплатната храна до октомври, и след него показаха репортаж как си правят гурме във затвора, та всичко щеше да мине ок, обаче водещата засмука една кралска скарида в бял сос, та ми стана любопитно, как се хвана точно за белия сос в затвора?
Не е ли чувала за белия сос на мимас със седем вида мъжки телесни течности ?
 
От: Престъпленията в България

Трябва прокуратурата да се самосезира и да вземе под внимание поста на Cassiopeia и безпорните доказателства за невинноста на обвинямия които е открила -
не се основавам само на статия, за да имам мнение, а както обясних доста почетох по случая
 
От: Престъпленията в България

Трябва прокуратурата да се самосезира и да вземе под внимание поста на Cassiopeia и безпорните доказателства за невинноста на обвинямия които е открила -

мненията на червените боклуци си личат от километри
 
От: Престъпленията в България

И на педалите също
зависи...защото може да е прикрит..
но прикрит червен боклук НЯМА

Схващането на иронията май не ти е сред силните страни.

малиии, депресира ме :shock:

това по-горе го казах защото знам, че капацитета на @bobi98 е толкова. Тук не става въпрос за ирония, въпреки, че написаното от него може да се класифицира като такова :)
 
Пичове... да ви имам проблемите, аз съм с три кучки в стаята и при това едната е руса и всички са с идеални показатели, а аз стоя без свирка вече втори ден...
Е да ти пикая и на живота, а отстрани изглежда чудесно...
 
От: Престъпленията в България

Съгласна съм, че всеки определя и акцентира по различен начин на "проблем".

Като се замисля обаче аз нямам проблеми напоследък. Само интересни неща ми се случват и животът ми си тече съвсем нормално и задоволително.

Мислех си, колко малко се различаваме от животните всъщност. Освен, че можем да говорим, пишем и четем...пеем, композираме, останалото като същност не е различно и на йота от целта и смисълът на всяко животно. Каква еволюция? Няма еволюция. Дарвин нещо се е объркал или много му се е искало, но нъцки. Ще трябва да се провери на друга планета.

По контекста на темата, разбрах, че няма заинтригувани, за това вероятно направих грешка и се извинявам на всички за времето, което съм изгубила и вниманието им, което съм привлякла. Прецених, че по друг начин има как да се обърна към разследващи журналисти, които поне малко може да се замислят за няколко минути докато четат писмото ми.

Поздрави и бързо разрешаване на възникналите и бъдещи проблеми. :|
 

Горе