Приложение за Андроид, дето не не показвало рекламите

Беджев Стил

Well-Known Member
Днес по русенското радио съобщиха, че някаквъв студент "гений" направил приложение за андроид , дето блокирало рекламите.
Имало няколко хиляди тегления на това приложение за няколко дни.

Немам думи ....................................................................................... Както казва Фънки - " иде ми да се гръмна или да те гръмна .........."
 
От: Приложение за Андроид, дето не не показвало рекламите

а то ми е ясно , че приложението ще бъде блокирано след седмица но споделям с вас с какво се занимават русенските студенти :) че даже и по местното радио го казаха , сякаш са намерили вода на Нептун
 
От: Приложение за Андроид, дето не не показвало рекламите

"Само за месец Block This! - FREE има близо 100 000 изтегляния от Google Play и се радва на огромен интерес от потребителите."

Какво да очакваме още?
........
 
От: Приложение за Андроид, дето не не показвало рекламите

Добре де, вие нали не си мислите, че когато човек е бомбандиран по 8458934 пъти на ден от различни реклама все в един момент няма да спре да им обръща внимание? Аз например от години не съм се заглеждал в банери, било то офлайн или онлайн. На единия от браузърите който ползвам много рядко, нямам адлобкър, но дори и там не ги отразявам изобщо. Ако в близките години съм кликал на такъв банер е било по погрешка и съм бил хикса още преди да е заредила страницата.

Мога да добавя и нещо друго. Имам сайтове който не споделят инфо към Г от още повече години и не съм ги барал. А графиката на органичния трафик има една елегантна кривина нагоре. Колкото до конверсията ми на сайтовете който развивам мога да кажа, че ако се плаща на Г (или други подобни мрежи) има резултат, но не който да ме удовлетворява. Тоест съм на -. Ако рекламирам по други начини конверсията ми е или на 0 или на +. Следователно рекламата трябва да еволюира. Стига с тия банери!
 
От: Приложение за Андроид, дето не не показвало рекламите

Adblock-a е до дупка. От време на време, когато намеря качествен сайт - като жест си спирам блока на мозилата. Но само като жест. Иначе е свръх грозна картинка целия нет. Спомням си първата корпоратовна работа - влязох да скивам новините през ie и бях шокиран. След две мин вече отново бях с лисугера и без реклами.
 
От: Приложение за Андроид, дето не не показвало рекламите

Току се появи някоя такава тема за блокиране на рекламата и се почва едно овче задоволство от това. Аз нещо не мога да хвана идеята на тази всеобща радост, след като сигурно половината от хората във форума изкарват пари от "въртене на реклами", а другата половина рекламира в интернет. Да не съм объркал форума нещо?
 
От: Приложение за Андроид, дето не не показвало рекламите

sunstorm , и аз не мога да го разбера

Пуснах темата , за са оплюем това приложение , а то какво стана :)
 
От: Приложение за Андроид, дето не не показвало рекламите

Да и с такава гордост обясняват как няма реклами и блокират всичко. Скоро очаквам и кампания за образоване на необразованите потребители: "Нека да научим целия интернет да блокира реклами и да се гордеем с това!". Давайте, разпространете новината във фейсбук страниците си, направете обучаващи клипчета за да знаят как хората да се пазят от страшните реклами!!! После ще ядете един голям ... (хикс-игрек-й)


sunstorm , и аз не мога да го разбера

Пуснах темата , за са оплюем това приложение , а то какво стана :)
 
От: Приложение за Андроид, дето не не показвало рекламите

Рекламите може да пречат на някой, но те са кръвоносната система на всеки сайт!
 
От: Приложение за Андроид, дето не не показвало рекламите

Рекламите са окей, ако са избрани и стилни, без да ми се натрапват. Пример - този форум. Един банер отгоре, един отдолу и един на ОП.
Има сайтове, където рекламата е горе, долу, отляво, на чекрък, още три по средата, малко pop-up, и дори някакви със звук. Не мерси.

За експеримента - току що пуснах 2 новинарски сайта -Първия: реклама на IKEA, реклама на HP pc, нямамва от гугъл на нортън, 2-ра от гугъл на сакосбанк.
Втория: реклама на сайт за имоти!?; бързи кредити..застраховки, някаква от гугъл за местния супермаркет; и 4-та за застраховки.

U for real? Ако искам да си купя недвижимо имущество, кола, застраховка, мебели или компот - никога не бих влязъл в поредната реклама. Има си гугъл, има си други търсачки - ако ми трябва нещо си го намирам. Никак не съм съгласен с тая масова истерия - да рекламираме нон-стоп, каквото ѝ да е; по 20 банера на страница - нямащи нищо общо с темата на сайта.

Добър пример за поносима реклама е тоя форум - таргетирани, насочени към аудиторията на сайта и такива, които има някакъв шанс да влязат в употреба (като coolice hosting-a). Ама да ми рекламират клиники за анални фисури и хемороиди - не мерси. Marketing bandwagon ftw

Тази масова реклама, на каквото ѝ да е, където ѝ да е - не я намирам за смислена. Не познавам човек, който от реклама в сайт ще реши, че е много изгодно да си купи жилище, кола и т.н. Реклами за малки джаджи - окей. Но реклама на всичко, по всяко време и във всякакъв формат - единственото което прави е ултимативно да оскъпи крайния продукт.. Но това е просто лично мнение, очевидно IQ-то на масите е доста ниско, след като адблокъра е тера-инкогнита.
 
От: Приложение за Андроид, дето не не показвало рекламите

Аз доколкото разбрах става въпрос за андроид приложенията, не за сайтове. Ако е така, рекламите не ми пречат, защото ако дадено приложение ми харесва и искам да го ползвам, тогава го купувам. Не са кой знае колко скъпи - повечето са по 2-3 лева, а и по този начин се дава стимул на създателя да го развива още повече.
 
От: Приложение за Андроид, дето не не показвало рекламите

Аз намерих едно по-яко - не е по темата, но го вижте - waze.com
 

Горе