Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

lubo555

Member
Сайта ми е направен на wordpress. До скоро нямаше проблем, но от седмица като пусна статия и я споделя във фейсбук, бота на фейса не може да намери картинка, понякога текста дори... Влизам в https://developers.facebook.com/tools/debug/og/object/ и започвам да обновявам и пращам бота да сканира на ново. И дава Error parsing input URL, no data was cached, or no data was scraped. На няколко сканирания всичко си идва на място, или засича всичко и като публикуваш пак без снимка излиза. Дайте идея какво да правя! Сложих Yoast WordPress SEO, ефект 0, сложих Фейсбук официален плъгин, пак няма ефект, сложих още 4-5, пак веднъж засече, друг път не. Снимките посочени в og:image са резоюция от 600 до 1200. Вече не знам какво може да е... Изчетох нета, спрях всички плъгини, пуснах ги, нищо. Остана ми да посетя гледачка, но преди тази крайна мярка реших да се допитам до вас :-|. Ако някой иска да погледне, да пусна ЛС. Ще съм много благодарен! Който ми помогне ще му сложа линк в сайта.
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

Прати линка на ЛС./
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

Сайта ми е направен на wordpress. До скоро нямаше проблем, но от седмица като пусна статия и я споделя във фейсбук, бота на фейса не може да намери картинка, понякога текста дори... Влизам в https://developers.facebook.com/tools/debug/og/object/ и започвам да обновявам и пращам бота да сканира на ново. И дава Error parsing input URL, no data was cached, or no data was scraped. На няколко сканирания всичко си идва на място, или засича всичко и като публикуваш пак без снимка излиза. Дайте идея какво да правя! Сложих Yoast WordPress SEO, ефект 0, сложих Фейсбук официален плъгин, пак няма ефект, сложих още 4-5, пак веднъж засече, друг път не. Снимките посочени в og:image са резоюция от 600 до 1200. Вече не знам какво може да е... Изчетох нета, спрях всички плъгини, пуснах ги, нищо. Остана ми да посетя гледачка, но преди тази крайна мярка реших да се допитам до вас :-|. Ако някой иска да погледне, да пусна ЛС. Ще съм много благодарен! Който ми помогне ще му сложа линк в сайта.

Компресирането и кеширането понякога пречи на скрапъра на facebook. Причината някои линкове да ти работят е защото се използва извлечена от преди информация. Спри кеширането и компресирането и пробвай през дебъгъра да видиш дали има ефект.
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

С плъгина на Yoast трябва да работи. След активирането на плъгина изчисти ли кеша ? Като правиш поста слагаш ли картинка на feature image - че мен от там ми я взима за фейса.
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

В кода на сайта имаш ли дефинирани og тагове
Има един плъгин, който дефинира тези тагове, ако темата не може или не го прави коректо

Ако мислиш ,че това може да е проблема, ще ти пратя плъгина
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

Имам ог: тагове. Има снимка feature image. Тествах yoast. Няма кеширане и никакви компресации. Нищо не помага. Говоря ви за нови статии. До скоро нямаше проблеми.
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

Имам ог: тагове. Има снимка feature image. Тествах yoast. Няма кеширане и никакви компресации. Нищо не помага. Говоря ви за нови статии. До скоро нямаше проблеми.

Проблема не е в og таговете. Проблема идва от извършения някакви промени по линка, понеже самия линк не се приема. Причини за това могат да бъдат, ако сложения линк е с наклонена черта накрая или без

Пример:

http://sitename.com/nqkakyv-link/

или

http://sitename.com/nqkakyv-link


Пробвай и по двата начина, другото, което може да е проблема, ако си правил промени по изобразяването на сайта да е с www. или без, пробвай и тези варианти и кажи дали става.

Ако пак не става ще бъде нужно да дадеш линк, за да ти кажа къде е проблема!

Ако това ти реши проблема, да знаеш че имаш мноооооооооооооооооооого сериозен SEO проблем.
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

С и без www няма разлика. Не съм опитвал с и без /. Домейна е написан с интервали.
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

добре де , къде ти е бутона за споделяне в статията , че искаш да споделяш Ррррррррррррррр :)

тествах този линк http://slojno.com/obraha-baba-anglichanka-v-slanchev-bryag/
работи безотказно в дебъгера на фейса
ама вземи си ложи бутон за споделяне :)
 
Последно редактирано:
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

Аз не виждам никакъв проблем с нито един от линковете ти! Дай примерен линк при които го има проблема.
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

Възможно е да са и докадвали сайта и да имаш проблеми с фб. Пробвай да пуснеш в личния си профил през hootsuite или друга подобна програма
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

След 5 дебъгвания се оправя. Виж за изгорялата къща.
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

Проблема е от последните промени на фейсбук! Всеки ден се сбълсквам с него и няма нищо общо с тема,плъгини,дебугер,линкове или снимки и прочие....
Лично при мен проблема се оправя само по един начин. 10-20 дебугвания един след друг , спиране и пускане наново на плъгините за open graph или триене на снимката от статията и качване на ново с промяна в заглавието и/или размера.
Снимките ако са над 400пиксела няма проблеми.
ЗА празна снимка ми се случи само на една статия единственото лекарство е триене на цялата статия и качване с ново заглавие за статии със повече от 3-4 снимки в публикацията при мен си избира една която му падне и с дебугвания и квото и да е не помага да наглася картинка за публикацията. Като цяло мое мнение е ,че за момента няма точно решение ,ако се бъркам и има моля да го споделите ТУК и мене ме интересува ,но предполагам че скоро ще оправят проблема правят прекалено много промени,след които е нормално да се получават бъгове не са само в картинките на публикациите при мен се появиха и много други ......
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

Мисля, че правят някакви промени по опен граф-а им и е възможно да има такива неща. Имайте предвид, че постоянно ръчкат по кода от фейсбука и както всичко е било наред изведнъж спира да е наред със споделянето.
От друга страна Гугъл+ винаги ми вади всички снимки от статията, без да се налага да рефрешвам по 2 пъти или някакви други вуду магии.
Ако щеш и 20 опен графа закачи, вечно има ядове с линковете във фейсбук.
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

аз лично нямам никакви проблеми с фейса
Просто си премести бутона където му е мястото , под статията или над нея , а не на мястото на джаджите :))))))
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

С фб е така и аз имах 2 седмици яки мъки, после всичко се оправи без да пипам нищо. Те вече взеха да барат всеки ден, така че не се изненадвайте, преди само сряда се правеха ъпдейти, сега е няква лудница.
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

Е щом не е само при мен, значи фейсбука се бъгна... Иначе не мисля, че всяка статия трябва да се дебъгва по 20 пъти за да е ок. Все пак само полицейската хроника е 20-30 материала и ако отделям време за по 20 дебъгвания...целия ден ще мине в кликане на бутон за скрапване на страницата. Може би трябва да изчакаме за по-културно решение. А дали имат проблем и чуждите сайтове или е само за бг?
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

Мисля, че правят някакви промени по опен граф-а им и е възможно да има такива неща. Имайте предвид, че постоянно ръчкат по кода от фейсбука и както всичко е било наред изведнъж спира да е наред със споделянето.
От друга страна Гугъл+ винаги ми вади всички снимки от статията, без да се налага да рефрешвам по 2 пъти или някакви други вуду магии.
Ако щеш и 20 опен графа закачи, вечно има ядове с линковете във фейсбук.
А били споделил, как е трафика с гугъл ? Тоест сравни грубо страница във фейсбук с 10 000 фена и страница в гугъл ? Предполагам фейса ще е по-добре , но доволен ли е гугъл трафика от страници? Че всеки е доста скиптично настроен относно +са/...
 

Горе