Проблеми с куриерска фирма

Leverage

Well-Known Member
Пих кафе с приятел, който е получил пратка по куриер от братовчед му. При отварянето и, е установил, че част от нещата, които чака липсват! Не става въпрос за нещо ценно. Арабско кафе и някакви документи. Имало е също така дънки и някакви други дреболии, които са си били вътре. Тоест някои от нещата му са били в плика (от тези най-големите, които се залепват), други не. Не става въпрос да е купил нещо от магазин и да се чуди дали му е пратено всичко, а от негов роднина, потвърдил съдържанието на пакета. Дори е присъствал на опаковането му при пращането. Самата опаковка е с нарушена цялост в единия ъгъл (там, където се залепва), но не чак толкова, за да може да се извадят въпросните около 30 пакета кафе. От офиса, в който е получен са проверили товарителницата и всичко там си съвпада. Интересен казус. На някой да му се е случвало нещо подобно? Ако има и представители/служители на куриерски фирми да пишат и те мнение какво мислят по този въпрос. Самият куриер кой е за сега няма да споменавам. Изпращачат по-късно днес ще направи рекламация в офиса ползван от него.
 
Последно редактирано:
От: Проблеми с куриерска фирма

Предполагам фирмата е Еконт?Брал съм много ядове с тях.Хвърлят,трошат,объркват данните.
 
От: Проблеми с куриерска фирма

От такава неграмотност в това съобщение ме заболя главата. Трябва да се научат хората кога се пише Й и кога И, както и кога се ползва пълен и кратък член.
 
  • Like
Реакции: Anly
От: Re: Проблеми с куриерска фирма

Хм, това частна фирма ли? Щото бг пощи са ми го правили този трик. Липсите там на някои неща не са рядкост. :)

Един от колегите е споменал фирмата...Явно и той е имал подобни преживявания.
 
От: Проблеми с куриерска фирма

Предполагам фирмата е Еконт?Брал съм много ядове с тях.Хвърлят,трошат,объркват данните.

Несериозна работа...Счупено по-лесно се преглъща, но пък откраднато...
 
От: Проблеми с куриерска фирма

Аз от 5 години ползвам само Еконт и засега нямам никакви проблеми.
 
От: Проблеми с куриерска фирма

Аз от 5 години ползвам само Еконт и засега нямам никакви проблеми.

И аз никога не съм имал проблеми! Държа да го подчертая това! Интересно ми беше дали се е случвало и при други подобно нещо.
 
От: Re: Проблеми с куриерска фирма

По принцип всички куриери си имат списък със забранени стоки, които не могат да се пренасят. Гугъл намери следния списък за еконт - http://www.econt.com/2010/03/забранени-пратки/
Обаче като гледам кафето не е забранено.

Колега, това е различно. Приета е пратката в офиса. Няма нищо забранено. Въпросът е след това какво се е случило.
 
От: Проблеми с куриерска фирма

От такава неграмотност в това съобщение ме заболя главата. Трябва да се научат хората кога се пише Й и кога И, както и кога се ползва пълен и кратък член.

Колега, ти освен, че не можеш да пишеш, не можеш и да мислиш, като съм ти гледал коментарите! Ако си нямаш играчки, може и да ти купя. Не спами само по темите, както си свикнал да правиш. Лека вечер!
 
От: Проблеми с куриерска фирма

Несериозна работа...Счупено по-лесно се преглъща, но пък откраднато...
Ядосвам се по някой път.Но въпреки всичко това е най-подходящата фирма,поне за мен.Клиентите искат да им изпращам с нея.Много е разпространена.
 
От: Проблеми с куриерска фирма

Може би не е подходящо нещата да се слагат в насипно състояние направо в куриерския плик. Аз като изпращам нещо винаги си го опаковам, а куриерския плик се слага върху моята опаковка. И когато получавам нещо също ми прави впечатление, че почти винаги подателят си го е опаковал. Изключително рядко се случва да получа нещо, което е сложено направо в куриерския плик.
 
От: Проблеми с куриерска фирма

30 пакета кафе, дънки, документи и още неща, това в коя торба го е събрал братовчеда. В най-голямата да е, пак ми се вижда малко нереално, освен ако не са от малките пакетчета нескафе :)

На товрителницата пише номера на торбичката, копие трябва да има в изпращача, няма как да стане подмяна с торбичка. Ако наистина няма поражения по торбичката и няма начин да мине пакет кафе, то тук най-вероятно става въпрос за магия. :) Щото друго обяснение няма.

Ако братовчеда е 100% сигурен, че в пратката е имало кафе да пусне рекламация директно в Русе. Като ги знам за какви простотии какви чудесии стават, то за изчезнало съдържание от пратка ще стане война. Бъди сигурен, че за такова нарушение ще има жестоки глоби, че може и франчайзи да хвръкнат. Никой не е толкова откачен да открадне кафе, щото знае какво следва. Не го вярвам това, нещо друго има...
 
От: Проблеми с куриерска фирма

30 пакета кафе, дънки, документи и още неща, това в коя торба го е събрал братовчеда. В най-голямата да е, пак ми се вижда малко нереално, освен ако не са от малките пакетчета нескафе :)

На товрителницата пише номера на торбичката, копие трябва да има в изпращача, няма как да стане подмяна с торбичка. Ако наистина няма поражения по торбичката и няма начин да мине пакет кафе, то тук най-вероятно става въпрос за магия. :) Щото друго обяснение няма.

Ако братовчеда е 100% сигурен, че в пратката е имало кафе да пусне рекламация директно в Русе. Като ги знам за какви простотии какви чудесии стават, то за изчезнало съдържание от пратка ще стане война. Бъди сигурен, че за такова нарушение ще има жестоки глоби, че може и франчайзи да хвръкнат. Никой не е толкова откачен да открадне кафе, щото знае какво следва. Не го вярвам това, нещо друго има...

Гледам мача, та няма да бъда много многословен. Лично познавам един от шефовете в Русе! Просто ми е познат, защото сме от едно населено място, а работи там от много години. След рекламацията има ефект - нещата и аз не знам от къде са се появили с нова пратка от куриера. Глоби ще има това е сигурно. Кафето иначе е от Дубай. 3in1 някакво. И на мен първата ми мисъл беше за едно кафе да стане това. Обяснявам си го с това, че след като е отворен пакета, са си отмъкнали каквото има. Колкото до плика - нормално се хващат споменати неща...
 
От: Проблеми с куриерска фирма

Може би не е подходящо нещата да се слагат в насипно състояние направо в куриерския плик. Аз като изпращам нещо винаги си го опаковам, а куриерския плик се слага върху моята опаковка. И когато получавам нещо също ми прави впечатление, че почти винаги подателят си го е опаковал. Изключително рядко се случва да получа нещо, което е сложено направо в куриерския плик.

Съгласен съм с теб, но тук става върос за човек, който не се занимава с пратки...А и като цяло не е виновна куриерската фирма, а техен служител.
 
От: Проблеми с куриерска фирма

Значи накрая се намери кафето ?

Добре, че са реагирали преди крадците да го изпият :). Не бях чувал за подобни действия от доста време. И аз работя с гореспоменатата куриерска фирма и не съм имал проблеми до последната седмица, в която ми се наложи да предявя 3 рекламации. 3 рекламации за 1 седмица, от различни офиси и служители. Разбрах от достоверен източник, че с тяхната реформа при отстъпките, също са увеличили размера на глобите и са намалили трудовите възнаграждения, следователно се очаква качеството на услугата да падне.

За конкретния казус, мисля, че може би някой "джанка" е помислил кафето за някакво наркотично средство (хашиш, чай за пушене и т.н.), след като е видял арабски символи по него и си е казал : "И да го взема, няма на кой да се оплачат след като е нелегално!"
 
От: Проблеми с куриерска фирма

Значи накрая се намери кафето ?

Добре, че са реагирали преди крадците да го изпият :). Не бях чувал за подобни действия от доста време. И аз работя с гореспоменатата куриерска фирма и не съм имал проблеми до последната седмица, в която ми се наложи да предявя 3 рекламации. 3 рекламации за 1 седмица, от различни офиси и служители. Разбрах от достоверен източник, че с тяхната реформа при отстъпките, също са увеличили размера на глобите и са намалили трудовите възнаграждения, следователно се очаква качеството на услугата да падне.

За конкретния казус, мисля, че може би някой "джанка" е помислил кафето за някакво наркотично средство (хашиш, чай за пушене и т.н.), след като е видял арабски символи по него и си е казал : "И да го взема, няма на кой да се оплачат след като е нелегално!"

Представих си как го шмъркат :lol: И да, намерено и доставено е. А щом се е появило не знам и аз от къде, значи и виновника следва да е ясен и ще си носи последствията. За качеството на услугите дано фа не стане така, защото все пак са най-използваната фирма за доставки.
 

Горе