Проблем-Блога ви е определен като спам

niks

New Member
Здравейте

В един от блоговете ми при опит за редактиране на публикации и пускане на нови видях съобщение че трябва да въведа цифров код за потвърждение и линк към информация защо трябва да въвеждам този код.

При отваряне на линка се появи съобщение ча този блог е определен като спам и тъй като очевидно съм бил човек трябва да подам заявка за преглеждане ако ли не ще бъде изтрит до 20 дни.

Аз подадох такава заявка и получих информация да изчакам докато го разгледат през което време не мога да пускам публикации.

Не съм получавал никакви оплаквания или предупреждения.

Блога съдържа линкове към файлове качени на хостинг сайтове, за които файлове(филми) аз нямам права но и знам за поне 100 подобни блога които си съществуват.

Ако проблема е тези линкове и ги премахна преди проверката това ще реши ли проблема, и респективно ако ги пейстна отново след като бъде отключен този път предполагам направо ще го изтрият

Въпроса ми е някои имал ли е подобен проблем и как са се развили нещата.

Да си правя ли нов блог или нов сайт пак в блогър или на друго място или да изчакам 20 дни.

Знаете ли някои сървър или блог било безплатен или платен който няма да ми прави проблеми когато публикувам само линкове към файлове но не и самите файлове

Предварително благодаря

PS

От темата заключиха ми блога не получих отговор на въпросите ми
 
Последно редактирано:
От: Проблем-Блога ви е определен като спам

Някой те е репортнал или си нашляпал много публикации за един ден предполагам. За такива не много легални работи свързани с авторски права не се използва блогър. След проверката има голяма вероятност да го изтрият. :)
 
От: Проблем-Блога ви е определен като спам

Не съм качвал много публикации, значи някой доброжелател.

Така е време беше аз от кога го очаквам това

Може да изтрия линковете и пак ги пусна след като мине проверката но пък май е безмислено защото пак ще ме затворят или направо ще изтрият блога.

" За такива не много легални работи свързани с авторски права не се използва блогър. "

Дай малко инфо какви са алтернативите, аз имам и един форум който не е толкова популярен защото не го рекламирам толкова.

Ако го направя известен те и за него могат да се оплачат

Какво друго може да използвам независимо Безплатно или не?
 
От: Проблем-Блога ви е определен като спам

Остави го докато мине проверката.
Най-вероятно роботът те е хванал за някакъв AFF линк на който си забравил да сложиш "no follow".
Вземи си хубав платен хостинг (примерно baby plan на hostgator) и избери добро домейнче за да не ти връзват друг път ръцете по никое време.
 
От: От: Проблем-Блога ви е определен като спам

Остави го докато мине проверката.
Най-вероятно роботът те е хванал за някакъв AFF линк на който си забравил да сложиш "no follow".
Вземи си хубав платен хостинг (примерно baby plan на hostgator) и избери добро домейнче за да не ти връзват друг път ръцете по никое време.

Благодаря и аз така мисля да оставя да мине проверката, пък аз вече си записах цялата информация от блога, публикации, кодове и прочие така че ако го изтрият за около 20-30 минути смятам че ще го възстановя напълно

Идеята ми беше къде другаде мога да го преместя за да не може всеки спамер да се оплаква (пък дори и заблуден автор).

В baby plan на hostgator сигурен ли си че няма да имам подобни или други проблеми защото съдържанието от линкове към файлове за които нямам авторски права не е много законно ?
 
Последно редактирано:
От: Проблем-Блога ви е определен като спам

niks, ако още не си го направил експортни си блога в xml - после ще го импортнеш и ще си спестиш доста работа и си смъкни темплейта
 
От: Проблем-Блога ви е определен като спам

niks, ако още не си го направил експортни си блога в xml - после ще го импортнеш и ще си спестиш доста работа и си смъкни темплейта

Благодаря само че досега не съм експортирал нито импортирал от блогър в xml .

Ако не е сложна и дълга процедурата би ли ме светнал на бързо

Не използвам готов тамплейт а стандартните черни на блогър като аз съм го модифицирал където трябва
 
От: От: От: Проблем-Блога ви е определен като спам

В baby plan на hostgator сигурен ли си че нямама да имам подобни или други проблеми защото съдържанието от линкове към файлове за които нямам авторски права не е много законно ?
Предполагам че "незаконните" файлове са на друг сървър (различен от хостгатор в случая) Правиш си за всеки случай и един "disclamer" във футъра със ситни и сиви букви че: "Нито един файл не се съхранява на твоя сървър и не носиш отговорност...тнннн" и си готов.
 
От: Проблем-Блога ви е определен като спам

Влез в Settings от там в Basic
най-горе имаш едни линкове Import blog - Export blog - Delete blog

избери Export blog и си запиши файла, после на новия блог ще си го качиш през Import blog

ЗА ТЕМПЛЕЙТА иди в Layout от там в Edit HTML и кликни на линка Download Full Template после ще си го качиш от същото място

така си спестяваш цялата работа по копиране, настройки на гаджети и т.н.

ЕДИТ: файла, който си експортнал може да се ползва и за импортване в други CMS като Wordpress, така че дори да се откажеш да ползваш блогър си запази файла
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: adi
От: Проблем-Блога ви е определен като спам

Благодаря и на двамата

Незаконните файлове са на друг сървър само линковете са тук

А ако го изтрият значи няма смисъл да правя нов в блогъра след като този който ме е докладвал пак ще го направи

Има ли вариант от такъв disclamer за блогър или подобен на него фри и анонимен сървър или пак ще ме изтрият.

Трябва и да държи защото в момента имам около 300 уникални на ден

В Блогъра съм се регистрирал през сменено IP и с фалшива самоличност за това не искам платените варианти заради личната информация.

Трябва да платя на някой да ми регистрира домейн и хостинг и става дълга и широка.
 
От: Проблем-Блога ви е определен като спам

Това, че файловете се хостват на друго мясно няма значение. Линкването към забранено за разпространение съдържание също е незаконно (поне според българските закони - в някой български закон го четох).
 
От: Проблем-Блога ви е определен като спам

Добре то се е видяло че ще търся нов сървър за този блог.

В нета видях много алтернативи но почти всички предлагат възможност на всеки спамер да съобщи за нередности в твоя блог или така нареченото Report Abuse

Знаете ли някаква алтернатива на blogspot но без възможност за оплакване

Търся е такова нещо

[URL]http://www.thumblogger.com/[/URL]

Но без да е достъпна от никъде опцията Report Abuse
 
Последно редактирано:
От: Проблем-Блога ви е определен като спам

Реших си проблемите с долнопробната спамерска и хейтърска измет

Който иска да не му докладват за щяло и нещяло блога решението е:

pussyblog.com/

Специално за Уебмастери с проблемно съдържание на блога си
 
От: От: Проблем-Блога ви е определен като спам

Реших си проблемите с долнопробната спамерска и хейтърска измет

Който иска да не му докладват за щяло и нещяло блога решението е:

pussyblog.com/

Специално за Уебмастери с проблемно съдържание на блога си


" долнопробната спамерска" - Ти , който пускаше по 150 мнения по форуми на ден! Само и само да си спамиш файловете , спамове по free exchange сайтове ,адулт спамове ,комент спам и така нататък и така нататък . Като гледам и с blogger си се насрал , не бил пускал публикации , никой няма да рипортва маймуна като тебе сещаш ли се ? Това става автоматично при много публикации нови .
 
От: Проблем-Блога ви е определен като спам

Оо баба и на мен в блогспота некой ме беше таковал веднъж;-)
 
От: От: От: Проблем-Блога ви е определен като спам

" долнопробната спамерска" - Ти , който пускаше по 150 мнения по форуми на ден! Само и само да си спамиш файловете , спамове по free exchange сайтове ,адулт спамове ,комент спам и така нататък и така нататък . Като гледам и с blogger си се насрал , не бил пускал публикации , никой няма да рипортва маймуна като тебе сещаш ли се ? Това става автоматично при много публикации нови .

Ей Китаец

Маймуна ще викаш на баща ти дето те Изсра та вониш на Оборска тор като типичната Склавянска(робска) свиня характерна за 130 годишния Руско-Турски кенеф лижеща подметки за 300-400 лева на месец

PS

Никакви публикации не бях пускал в този блог а само си ъпдейтвах контента на вече публикуваните още преди ДВА месеца (това обяснение не е за теб а за ХОРАТА)
 
От: Проблем-Блога ви е определен като спам

Ще те излъжа аз тебе много скоро Момиченце ама трай да видиш
 
От: Проблем-Блога ви е определен като спам

Тези са големи кретени направо нямам думи повече няма и да ги ползвам :evil:
Днес като се събудих влизам в имейла си и какво да видя
Здравейте

Блогът ви на адрес http://xxxx.blogspot.com/ бе прегледан и бе потвърдено, че нарушава Общите ни условия по отношение на: SPAM. Съгласно тези условия премахнахме блога и повече няма достъп до този URL адрес.

За още информация, моля, прегледайте следните ресурси:

Общи условия на Blogger: http://blogger.com/terms.g
Правила за съдържанието на Blogger: http://blogger.com/content.g


Екипът на Blogger
блогът има не повече от 20 публикаци за около година.
Не е слагано незаконно съдържание или с неуредени авторски права и как аджеба са определили,че е спам блог и да не забравя посещенията варираха от 10 някой дни стигаха и до 100.
И пари да ми дават повече не ще се върна към blogger и повече няма да ползвам безплатни услуги.
 
От: Проблем-Блога ви е определен като спам

Почти всичкото съдържание в Интернет може да се разглежда като СПАМ* - няма никаква полза от него, освен че прави пари на собственика си.

Така че дори и да изтрият автоматично всички блогове на blogspot на основание СПАМ - ще са 95% прави, защото 95% от съдържанието е такова :)

* СПАМ в по-широк смисъл е всичко, което е публикувано с цел да създава пари на собственика си без да е полезно за останалите.
 

Горе