Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

itan

Member
Здравейте колеги, имам следния проблем - вместо малки изображения се зареждат целите изображения и сайта върви много бавно сайта е на WP темата е купувана от themeforest.net

Търся човек който има добри познания и може да помогне сайта да върви (лети) нормално, ще ви бъда благодарен ако оставите препоръки и мнения.
 
Последно редактирано:
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Чат-пат нормално бързо (бавно) зарежда за тая бройка продукти на страница и за тая бройки наблъскани плъгини.
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Не е от уеб хостинга понеже е на Cооlice виртуален сървър (VPS) най-доброто на пазара
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Намали бройката продукти на страница - наполовина да речем.
Разкарай ненужните плъгини - бая шитаци натоварени и примерно гледам че зареждат 3-4 жаваскрипт библиотеки, дето дефакто правят едно и също нещо...

Инсталирай HyperCache Extended.
Инсталирай Better WordPress Minify.

Тествай дали всичко работи нормално след тоя втория плъгин.

Ако продължава да ти се вижда бавно, ще трябва да си вземеш нещо по-добро от най-доброто на пазара.
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Ето инструмент за онлайн намаляване на файловия размер на картинки без да се нарушава качеството: https://kraken.io/web-interface
Има и настолни програми такива. Сваляш папката с картинките, минаваш ги, качваш ги обратно и вече ще се теглят по-бързо. Не знам дали такова нещо го има като плугин.
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Колеги благодаря за съветите но очаквам някой който разбира да поправи каквото е необходимо ако трябва сайта да се започне ОТ НУЛАТА със нова тема и пр. Аз нямам нужното време опит и знания, ако разбирах нямаше да ви търся за помощ поздрави.
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Според мен на wordpress е несериозно да се прави магазин. Нямам опит с готовите платформи за магазини но лично моето мнение е, че по бързо от специално създаден софтуер няма.
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

... Само дето вордпрес е най-леката и бърза опен-сорс платформа за магазин.
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

... Само дето вордпрес е най-леката и бърза опен-сорс платформа за магазин.
Естествено, че си прав. Въпросът е какво получаваш и какво искаш да постигнеш. За блог е супер например :)
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Сори, това, последният му проблем е скоростта на зареждане и дублирането на джаба скриптове..
All Categories, Search products..., Add to Wishlist, Related Products и още стотици, ти сериозно ли??? In stock - хайде стига бе!!!
Това е най-безполезно треснатият контент, който съм виждал от много време, язък за което/който
Някаква безумна трагедия.. този експеримент (сайтът) ще ви върне 2 години назад.
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

... Само дето вордпрес е най-леката и бърза опен-сорс платформа за магазин.

А може би и най-използваната.
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Ако си прав нека и други го потвърдят.Искам да знам заслужава ли си да хвърлят пари и средства, засега държа все още на него понеже е на първа страница по брой ключови думи.
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Това за кой?? Аз ли дали съм прав? А ти сляп ли си! (с извинения)
Това, че сега е в някакви позиции, изобщо не означава, че в бъдеще ще има дори близки до тези в момента.
Освен това за какви позииции в search-а говорим изобщо, след като вие изобщо губите такива сред потребителите с това "нещо". Някакъв набързо скалъпен двуцветен сайт със стотици безумности в него, огромен контент пляснат като на панаир, хей така нескупосано и безцелно, стайлинга (CSS) дори ви се преплита, застъпват се бутони... трагедия
И вие сте се замислили за скоростта за зареждане, майко мила.. А къде остана фейса, името, респекта, доверието..това всичко губите в миг с този сайт-"дизайн", всичко друго трябваше да ви е на заден план.
Тия неща не стават хей така - хоп - решили сме - хайде. Мислете малко, съветвайте се, умувайте..
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Сори, това, последният му проблем е скоростта на зареждане и дублирането на джаба скриптове..
All Categories, Search products..., Add to Wishlist, Related Products и още стотици, ти сериозно ли??? In stock - хайде стига бе!!!
Това е най-безполезно треснатият контент, който съм виждал от много време, язък за което/който
Някаква безумна трагедия.. този експеримент (сайтът) ще ви върне 2 години назад.

Поправимо ли е това??? Ако е да за колко време и средства тук има много добри специалисти на който разчитам да драснат по едно мнение и някой съвет по сайта. Ако има надежди все още по този проект поправката, идеите и настройките се заплащат разбира се.
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Поправимо ли е това??? Ако е да за колко време и средства тук има много добри специалисти на който разчитам да драснат по едно мнение и някой съвет по сайта. Ако има надежди все още по този проект поправката, идеите и настройките се заплащат разбира се.

Всичко е поправимо. Въпросът е да вземеш правилно решение за платформата според мен. Колегите са прави за wordpress да най - разпространеният е, да лек е.
От друга страна wordpress се ползва защото е лесен за използване дори от човек нямащ си ни най - малка представа от програмиране. Това може ни наведе на мисълта, че даден сайт може да стане добър, но човека правещ сайта трябва да разбира от това. Най - лесно е за 50лв. някой да ти хвърли нещо работещо на пръв поглед с голямо количество грешки, излизащи постепенно. Ако си намерите правилния програмист, а дали сайта е на wordpress, joomla, drupal или custum made е съвсем друга бира.
В днешно време човек без познания в програмирането може да направи проучване каква платформа ще му легне най - добре на идеите. Няма най - добра платформа. Има платформа отговаряща най - правилно на заданието.
Аз лично пиша custum software. Определено не мога да дам цена като човек ползващ wordpress. Фактът е че на wordpress сайт може да бъде направен за пъти по - малко време. Това важи и за другите платформи. Сега за да не скачат другите колеги не си рекламирам собствената работа :). Itan главния ти въпрос е да имаш виждането какво ти върши работа, а не да скалъпим сайт, щото и Пешо има.
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Според мен вече е късно да прибягват към генерален редизайн, а и явно не го желаят в предвид избраната система. Освен това най-вероятно сами са си го правили и смятат сами да поддържат.
В случая най-лесно е да преведат плъгина, да разкарат поне 3-4 излишни и както казват горе колегите да оптимизират файловете и структурата на продуктовите категории. Обаче често най-малките врътни са най-досадни и може да се окаже, че още с превода ще се наложи да се хабят и време и нерви, ако се наложи ръчен такъв.

Човека сам е запитал "колко време и колко пари" Така че врътпрес специалистите трябваше вече да са си дали офертите :)

Иначе личното ми мнение съвпада с твоето, но повечето фирми не гледат особено сериозно върху представянето на бизнесът си в интернет
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Тия двамата новорегистрирани обаче се напреварват да удрят коня с мотиката.

Единият хабер си няма от платформата но се напъва да генерира форумен контент.
Другият се опитва да пробутва някакви програмистки поучения/услуги тип "ще открием топлата вода за Вас!"
 
От: От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Тия двамата новорегистрирани обаче се напреварват да удрят коня с мотиката.

Единият хабер си няма от платформата но се напъва да генерира форумен контент.
Другият се опитва да пробутва някакви програмистки поучения/услуги тип "ще открием топлата вода за Вас!"

Ей за тва го обичам тоя форум... :)
 
От: Проблем за бавно зареждащ сайт на WordPress

Нокито, още в първият си пост в темата, трябваше да кажеш изрично, че ти си го спретнал това :D белким проявиме милост и подминем с усмиФка :p

А тоз над мен пишколапач нека първо си погледне ЧУДОТО, което е пляснал в подписът си, па после да върти мазна гъзяга и пуска блажни езици ахахах :lol:


Тука верно нищо, никога няма да се промени.. поне за забава е идеално :drama:
 

Горе