Проблем ли са youtube клипчетата в описанията на продуктите?

waldes

Well-Known Member
Искам да ви попитам, положителен или отрицателен ще е ефекта, спрямо SEO , ако се интегрират релевантни youtube клипчета в описанието на продуктите?
 
От: Проблем ли са youtube клипчетата в описанията на продуктите?

Искам да ви попитам, положителен или отрицателен ще е ефекта, спрямо SEO , ако се интегрират релевантни youtube клипчета в описанието на продуктите?
Като цяло не пречи, така на един сайт - ревю на продукта в YouTube - определено е +, най-вече за потребителя - изглежда видеото, което реално го задържа на сайта, от там се вдига баунс рейта и автоматично чичко Гугъл те мисли за ценен ресурс по върпоса (продукта, термина, за който е дошъл потребителя). Аз лично даже бих отворил и нещо като "поле за изява" - коментари - за потребителите. Както са коментарите под Vbox7 и YouTube.

Интеграцията също така дава повод Google да мисли сайта като от новото поколение - интеграцията на Web 2.0 елементи, което от своя страна би дало и тласък при позиционирането му ако се търси нещо по темата + видео търм: swatch (model) review video, ако то носи и това наименование де. :)

Абе като цяло мисля, че ще ти помогне, а няма да влуши. Знам, че клипчето ще претисни повечето, защото ще се мисли за дублирано съдържание, но според практиката нещата седят по друг начин. :)
 
От: Проблем ли са youtube клипчетата в описанията на продуктите?

Мерси за пояснението. Понеже четох тази статия, съм вкарал youtube клипчета в описанията, чрез embed code, но там става на въпрос за собствени клипчета, докато при мен няма такива:)
 

Горе