Проблем на работното място...

InvestSolution

Active Member
Здравейте,

Проблема се състои в Интернет достъпа, който се филтрира многоо, даже прекалено. Вече дори ми филтрира Google по ключови думи.

Проблема е че, за да ползва интернет трябва Мозилата да минава през фирменото прокси, сменя ли го с друго, нямам никакъв достъп до интернет. Ако тръгна да прекарам някой сайт през онлайн прокситата, връзката е тотално зле. Чакам една страница да мине през онлайн проксито 10 минути. Моля дайте някакви идей, как да махна това ограничение, защото е безумно в Google даже не мога да напиша Games ( мога да го пиша, но направя ли го, търсачката ми става неактивна ):shock:
 
От: Проблем на работното място...

Няма измъкване. Вече си фирмена собственост - свиквай. :)
 
От: Проблем на работното място...

Най-важният въпрос тук е :

КОЛКО ТИ Е ЗАПЛАТАТА?
 
От: Проблем на работното място...

Ходи нашокай репата на админа? :) Или ако е много дебел пробвай да го подкупиш с някоя-друга бира, повечето са пияници и поддават.
 
От: Проблем на работното място...

А нема закво да му я шокам :p, те са пичове, ама заради ISO сертификатите, са ми изджасали камарата забрани :mad:

" Harkon - Няма измъкване. Вече си фирмена собственост - свиквай. " - ако си позволя да свикна с това, тогава вече е лошо ;)
 
От: Проблем на работното място...

Ако имаш вкъщи постоянно работеща машина можеш да си пуснеш прокси там и през Putty-то да си направиш SSH тунел. Ти на тунела казваш кой порт да ти докара локално - т.е. можеш да кажеш че порт 3128 от компа ти вкъщи да идва като 127.0.0.1:3128 и да си ползваш твоето прокси. Ако си Уиндоус трябва да си инсталираш loopbacк адаптера защото не се инсталира по дефолт. Има доста писано за точно такъв тип проблем из нета...
 
От: Проблем на работното място...

Свиквай с веригата робе :) Цял живот това те чака :)
Да не искаш на фирмата да и вземат ISO сертификата?
 
От: Проблем на работното място...

С VPN нема ли да стане? Има и безплатни, но и платените не струват милиони и биха ти спестили излишните нерви :)
 
От: Проблем на работното място...

Ааааааааааа ха-ха горкия...

Сбирай от заплата да платиш на дядо Иван да доде да те освободи от тежко иго или плати на някоя мутра да вкара малко акъл в тиквата на робовладелеца

PS

Това ако на мен се случи ще му таковам майката и на шефа и на фирмата без значение какви придобивки имам от тях
 
От: От: Проблем на работното място...

Тенк ю соу мъч :beer:
 
От: Проблем на работното място...

Свиквай с веригата робе :) Цял живот това те чака :)
Да не искаш на фирмата да и вземат ISO сертификата?

Неща да им зимат ISO-ТО не съм толкова лош човек :oops:
 
От: Проблем на работното място...

аз не разбрах колко е заплатата?
 
От: Проблем на работното място...

Това е без значение, важни са връзките, които може да се набавят от въпросното "работно" място.

Нали знаеш какво пише в договора за назначение - Заплата = Конфиденциалност :roll:
 
От: Проблем на работното място...

Нали знаеш какво пише в договора за назначение - Заплата = Конфиденциалност :roll:

Като работех в банка, виждах заплатите на всички, защото им пишех sql скриптовете. :)
 
От: Проблем на работното място...

Е то идеята е, че уж извън работното място, не трябва да бъде споделяна тази информация :oops:
 
От: Проблем на работното място...

Слушаме :clap:

Ще ставаш регионален ли :p

Иначе другите са безмислени, мн ниско платени са и лесно заменяеми...
 
От: Проблем на работното място...

Е то идеята е, че уж извън работното място, не трябва да бъде споделяна тази информация :oops:

Напротив. Нямаш право да обсъждаш заплатата си с никой в работата, освен с шефа, с който си се договорил за нея.
 
От: Проблем на работното място...

Не се изразих правилно, имах предвид, че самата информацията, не трябва да излиза от фирмата към 3ти лица. Иначе във фирмата е нормално да има отдели, които да знаят заплатите на другите, се някой трябва да пуска нарежданията.
 
От: Проблем на работното място...

Не се изразих правилно, имах предвид, че самата информацията, не трябва да излиза от фирмата към 3ти лица. Иначе във фирмата е нормално да има отдели, които да знаят заплатите на другите, се някой трябва да пуска нарежданията.

Говорехме за споделяне, а не за знаене на заплатите. Дори и тези, които пускат нарежданията, нямат право да оповестяват заплатите вътре във фирмата, и са подписали споразумение за това. Друг е въпросът, че не се спазва.
 

Горе