Проблем със заглавия на Wordpress сайт в Serp

bgtifo

Well-Known Member
Здравейте колеги,

от 6 месеца ме мъчи един много неприятен проблем. Направих сайт на Wordpress и създадох страница Начало, която сложих за статична - хоумпейдж. След това създадох и куп други страници, като използвам Yoast SEO premium. Настроил съм плъгина, както трябва, а също съм прибавил и съотвените тайтъли към всяка от страниците. Те изглежат по познатата структура Тайтъл на странцита | разделител | тайтъл на сайта. Да обаче, когато погледна индексираните стрници в СЕРП (не всички) ми показват следното |Тайтъл на странциата | разделител | тайтъл на сайт - начало.

Това - начало не мога да разбера защо се показва в СЕРП. Като отворя дадена страница и я редактирам с Yoast, това - начало не се появява, но в СЕРП се появяа. Минаха 6 месеца, какво ли не опитвах да направя и не става и не става.

По всяка вероятност проблемът се крие в това, че когато правих сайта му бях качил плъгин за превеждане на друг език. По-късно изтрих плъгина, но все още в индекса стоят страници, които са име на странциата/en/сайта ми, но не съм много сигурен, че това е причината. Този плъгин вече е изтрит, но сега създавам нови страници и отново ми го прибавя това - начало. Може ли някой да ми помогне със съвет?
 
Я провери как е зададена структурата в Seo->Search appearance->Content Type->Pages (има стрелкичка отстрани да ти го разпъне)
Там провери дали структурата е същата както си я направил за постовете.

Друго което може да видиш е в самата статична страница , която си създал за хоумпедж - да я отвориш и под самия пост Yoast си добавя секция , виж как изглежда в гоогле търсенето за мобилни и десктоп и ако там виждаш Начало , кликаш edit snippet и го коригираш както искаш.

Естествено ако го откриеш и оправиш , ще отнеме малко време да се индексира в коригирания вариант.
 
Всъщност сега видях че не съм прочел - не е само хоум пейджа а някой от страниците ? Провери темата , която ползваш да няма някакви СЕО настройки и там да е добавено и затова да ти го добавя върху тези на Yoast.
 
Всъщност сега видях че не съм прочел - не е само хоум пейджа а някой от страниците ? Провери темата , която ползваш да няма някакви СЕО настройки и там да е добавено и затова да ти го добавя върху тези на Yoast.

Здрасти колега,

всичко, което си ми писал съм го направил... за съжаление обаче няма резултат. Аз работя с Yoast SEO от много години, знам как се правят настройките за постове, страници и други. Всичко е окей с тях. Гледах и в настройките на темата и там няма проблем. Просто ще си счупя главата от стената след малко :) :) :) говорих със 100 човека и никой не можа да ми даде отговор, като версиите бяха буквално стотици. Най-правдоподобната от тях е, че този плъгин за превод на сайта, който бях инсталирал ебава нещата, но пък аз го махнах и пак си ги прави така страниците. Под страниците в Yoast това - начало не се вижда, но в серпа се вижда, удължава заглавието, вади дублиран контент - веднъж нормалното си заглавие и веднъж заглавието с - начало. Не знам вече какво да правя!
 
пробвай да ги индексираш на ново и ако проблема си остава същия значи не си направил настройките както трябва :)
 
пробвай да ги индексираш на ново и ако проблема си остава същия значи не си направил настройките както трябва :)

И това го направих... пак не става... не знам дали да не пробвам да задам на отделните страници да станат канонични, но бях направил опит с една и същата работа. Лошото е, че този проект не мога да го оставя, защото съм инвестирал доста време и пари в него.
 
По-скоро въпросът ми е как да фиксна останалото от този плъгин за превеждане на сайта и да премахна съдържанието от индекса, което излиза под формата на страница/en/сайта.ком. Плъгинът е изтрит, минаха 6 месеца, сайтът и отделните страници са фетчанти наново, но страница/en/сайта.ком си остава в индекса при изписване на site:site.com
 
какво ти пука какво остава след изписване на site: ? , хората като пишат по keywords всичко е точно така ли?
 
какво ти пука какво остава след изписване на site: ? , хората като пишат по keywords всичко е точно така ли?

Това е лошото, че не всичко е точно и по търесене с ключва дума това натрапчиво - начало се появява :)
 

Горе