Проблем със All In One SEO Pack и Facebook OG таговете

Здравейте,

Сайтът ми разчита на All In One SEO Pack, както за meta таговете, така и за тези на Facebook OG. В плъгина е активиран модула Social Meta и за всяка статия ръчно пиша заглавиетo, краткото описание и избирам главното изображение, което да се показва във FB. Проблемът е, че след като публикувам материал и го споделя в мрежата, данните са съвсем различни от въведените от мен - описанието е 160 символа от началото на текста, а не това което съм задал, а основните изображения са две и това обърква Фейсбук. Предполагам, че е някакъв конфликт, между темата и плъгина, но не разбирам точно какъв.

Ето как изглежда една примерна статия Debugger-a -> линк

Благодаря предварително за съветите :)
 
От: Проблем със All In One SEO Pack и Facebook OG таговете

за OG се ползва друг плъгин : Facebook Open Graph, Google+ and Twitter Card Tags, плъгина изисква ръчно добавяне на снимка , която ще се шерва.

с ctrl+u може да си провериш кода дали е адекватен

иначе OG не е само за фейсбук :)
 
От: Проблем със All In One SEO Pack и Facebook OG таговете

Да не rewrite-ва мета таговете автоматично, ако не си махнал отметката?
За снимките, единственото което ми хрумва че, че взима featured снимката и първата от съдържанието, ако може да се лишиш от едната е един грубиянски подход, но евентуално би проработил.
ПС - Yoast SEO се държи доста по-прилично (лично мнение) и с него съм нямал такива проблеми, докато All in One след всяка нова версия на WP го дооправят за да е "в час".
 
От: Проблем със All In One SEO Pack и Facebook OG таговете

Махни плъгина и сложи Yoast . има тема как да се мигрира от едното към другото без загуба на настройки , потърси в гоогле.
Най вероятно след това старите линкове , ще ги минеш пак през дебъгера за да хване новата информация.
 
От: Проблем със All In One SEO Pack и Facebook OG таговете

Идиотско е да ползваш Yoast, All In One SEO Pack е в пъти по-добър, работя само с All In One SEO Pack и досега не съм срещал нито един проблем, щом имаш проблеми, значи нещо си омазал и проблема е при теб.
 
От: Проблем със All In One SEO Pack и Facebook OG таговете

Идиотско е да ползваш Yoast, All In One SEO Pack е в пъти по-добър, работя само с All In One SEO Pack и досега не съм срещал нито един проблем, щом имаш проблеми, значи нещо си омазал и проблема е при теб.

Всъщност е точно обратното :) Но в крайна сметка май това са 2та най-добри СЕО плъгини , предполагам и двата имат своите достойнства.
 
Re: От: Проблем със All In One SEO Pack и Facebook OG таговете

Всъщност е точно обратното :) Но в крайна сметка май това са 2та най-добри СЕО плъгини , предполагам и двата имат своите достойнства.

И аз спрях от доста време да ползвам All In One SEO Pack поради ред причини и едната е точно, че се меша в други SEO подпомагащи такива. Иначе има решение отделно да се сложи един OG, който сам да си определя правилата за страница, но реално е добре да се погледне дали няма да направи конфликт. При мен не се е получавало. Но все пак.
 
От: Проблем със All In One SEO Pack и Facebook OG таговете

Идиотско е да ползваш Yoast, All In One SEO Pack е в пъти по-добър, работя само с All In One SEO Pack и досега не съм срещал нито един проблем, щом имаш проблеми, значи нещо си омазал и проблема е при теб.
Такава квалификация може да ти се случи най-вече в български форум + класиката "проблема е при теб" ! :)
В интерес на истината, ако не знаеш какво правиш, никой SEO плъгин няма да ти помогне.
Да, Yoast е за "идиоти", защото има опции, които не предлага другия.
 
От: Проблем със All In One SEO Pack и Facebook OG таговете

И аз спрях от доста време да ползвам All In One SEO Pack поради ред причини и едната е точно, че се меша в други SEO подпомагащи такива.

Blinky, извинявай, ама това също не го приемам за нормално - да ползваш едновременно няколко seo неща и да очакваш всичко да е наред. Ми не, няма да е наред, всичко ще се обърка.

Такава квалификация може да ти се случи най-вече в български форум + класиката "проблема е при теб" !
В интерес на истината, ако не знаеш какво правиш, никой SEO плъгин няма да ти помогне.
Да, Yoast е за "идиоти", защото има опции, които не предлага другия.

Отзад напред - Yoast не е за идиоти, той върши много добра работа, но аз никога няма да работя с него, защото лично за мен All In One SEO Pack е много по-добър и постигам много по-добри резултати от Yoast. Ако някой мой клиент желае да работи с Yoast - няма проблеми, ще му го инсталирам и ще го науча да работи с него, но ако ме пита за съвет, препоръчам да използва All In One SEO Pack и ако ме послуша със сигурност ще мине конкурентите, които ползват Yoast.

И да, когато проблема е в другия, как да се отрече този факт? Факт! А относно квалификацията - така смятам, идиотско е когато си започнал работа с един добър продукт да го сменяш с друг, защото е възникнал някакъв проблем и ти не знаеш как да го решиш, но разбирам добре, винаги замазването на проблема е най-доброто решение за някой хора.

...докато All in One след всяка нова версия на WP го дооправят за да е "в час".

Абсолютно невярно мнение, явно написано от незнаещ и може да се пренебрегне.
 
От: От: Проблем със All In One SEO Pack и Facebook OG таговете

Blinky, извинявай, ама това също не го приемам за нормално - да ползваш едновременно няколко seo неща и да очакваш всичко да е наред. Ми не, няма да е наред, всичко ще се обърка.



Отзад напред - Yoast не е за идиоти, той върши много добра работа, но аз никога няма да работя с него, защото лично за мен All In One SEO Pack е много по-добър и постигам много по-добри резултати от Yoast. Ако някой мой клиент желае да работи с Yoast - няма проблеми, ще му го инсталирам и ще го науча да работи с него, но ако ме пита за съвет, препоръчам да използва All In One SEO Pack и ако ме послуша със сигурност ще мине конкурентите, които ползват Yoast.

И да, когато проблема е в другия, как да се отрече този факт? Факт! А относно квалификацията - така смятам, идиотско е когато си започнал работа с един добър продукт да го сменяш с друг, защото е възникнал някакъв проблем и ти не знаеш как да го решиш, но разбирам добре, винаги замазването на проблема е най-доброто решение за някой хора.



Абсолютно невярно мнение, явно написано от незнаещ и може да се пренебрегне.

Имали още хора да ползват тоя плъгин?
 
От: От: Проблем със All In One SEO Pack и Facebook OG таговете

Имали още хора да ползват тоя плъгин?

Знаеш ли, моля се никой да не ползва този плъгин, нека да го забравят. Тогава работата ми ще е по-лесна и както и до сега се случва, ще ме питате на ЛС: "Как успяваш да се справиш, да си напред, като не ползваш Yoast ?
 
От: Проблем със All In One SEO Pack и Facebook OG таговете

Разсмяхте ме. Като човек, който е доста навътре с WP-то и е ровил по кода и на двата, за мен Yoast-а е по-добър, има повече екстри и е по-кадърно написан. Има едно но, целия 3.x branch е една голяма издънка, даже си мисля да направя един форк на 2.3.5 и да го изчистя от комерсиалните лайна.

А това кой плъгин "класира" по-добре са пълни глупости. Казвал съм го много пъти и и преди - това, че ти свети нещо в зелено не ти гарантира място на 1-ва страница. Не плъгина класира, a човекът който го използва.

По темата:
Ето ти го проблема, още някой плъгин добавя og тагове.
HTML:
              <!-- Start Facebook Share -->
              <meta property="og:url" content="http://moderendom.net/stilen-malak-apartament-s-interior-v-cherno-i-bqlo-50-m/" />
              <meta property="og:title" content="Стилен малък апартамент с интериор в черно и бяло [50 м²]" />
              <meta property="og:description" content="Ако трябва да бъда напълно честен, интериорите в черно и бяло не са от любимите ми, но винаги има изключения и малкия апартамен, който ще видите в тази статия е едно от тях. Жилището е с големина от 50 м² и се намира на десетия етаж в жилищна сграда в Лвов, Украйна. При изпълнение на проекта дизайнерите" />
              <meta property="og:image" content="http://moderendom.net/wp-content/uploads/2015/12/stilen-malak-apartament-s-interior-v-cherno-i-bqlo-50-m-top.jpg" />
              <!-- End Facebook Share -->

PS. Yoast-а проверява дали има инсталирани някои от популярните плъгини за OG, с които е възможен конфликт и предупреждава за това
 
Последно редактирано:
От: Проблем със All In One SEO Pack и Facebook OG таговете

А това кой плъгин "класира" по-добре са пълни глупости. Казвал съм го много пъти и и преди - това, че ти свети нещо в зелено не ти гарантира място на 1-ва страница. Не плъгина класира, a човекът който го използва.

Вярно е .
 
Re: От: Проблем със All In One SEO Pack и Facebook OG таговете

Blinky, извинявай, ама това също не го приемам за нормално - да ползваш едновременно няколко seo неща и да очакваш всичко да е наред. Ми не, няма да е наред, всичко ще се обърка.

По-скоро хората търсят удобството и ефективността. Не искам да инсталирам за 5 неща 7 плъгина. Това не е нормално. Според мен, ако един плъгин обединява няколко неща, няма смисъл да имаш повече. Естествено трябва да е съобразено със скоростта и сигурността на сайта. Да не е да качиш някакво животно и да клекне сайта. All in one seo pack беше добър, но честно казано позагуби лидерските си позиции. И кода му изглежда не толкова по смарт от този на Yoast-а. Плъгините не класират, само да го отбележим, те реално са само инструмент. Както ако имаш багер, не значи, ще градината ще е изорана. Всичко е от задмониторното устройство, но Страна, някой искат да орат с багер, други с мотика. :)
 
От: От: Проблем със All In One SEO Pack и Facebook OG таговете

...
Абсолютно невярно мнение, явно написано от незнаещ и може да се пренебрегне.
Понеже очевидно не желаете да четете, няма да ви давам линк към страниците за съпорт на All in one.
Може да съм идиот и незнаещ, но предпочитам да сменя един добър продукт с много по-добър и това не е само мое мнение.
Позволявам си да сложа линк, към авторитетен блог (там в резюме са описани разликите от професионалист), дано бъде полезно и интересно за някого:
Yoast WordPress SEO Versus All in One SEO Pack
Естествено, както споменах в самото начало, успешното SEO не идва единствено благодарение на даден плъгин, но това удобно бе подминато.
Аз лично не бих се доверил на човек, който претендира да е голям специалист в областта а се впуска да квалифицира и напада в публична дискусия други потребители, защитавайки един софтуер и оплювайки друг, като в същото време и двата вършат идентична работа (кой повече, кой по-малко).
 
От: Проблем със All In One SEO Pack и Facebook OG таговете

Хубаво щеше да бъде, ако още някой от можещите хора бе предложил помощ и решение на проблема на човека, вместо да се обръща на "кръчмарска дандания" от типа "ваш'те срещу наш'те".
От позицията си на любител се опитах да предположа нещо, но...дотам.
 
От: Проблем със All In One SEO Pack и Facebook OG таговете

Помощ и решение във форума по този начин трудно ще намери, защото явно проблема е специфичен и докато не се погледне може само да се гадае кое, какво, как е станало.
 
От: Проблем със All In One SEO Pack и Facebook OG таговете

Позволявам си да сложа линк, към авторитетен блог (там в резюме са описани разликите от професионалист), дано бъде полезно и интересно за някого:
Yoast WordPress SEO Versus All in One SEO Pack
Има някои остарели неща, ревюто не е 100% актуално.

Хубаво щеше да бъде, ако още някой от можещите хора бе предложил помощ и решение на проблема на човека, вместо да се обръща на "кръчмарска дандания" от типа "ваш'те срещу наш'те".
От позицията си на любител се опитах да предположа нещо, но...дотам.
Аз проблема съм го диагностицирал, колегата да си го оправя :cry:
 
От: Проблем със All In One SEO Pack и Facebook OG таговете

Никога не съм използвал плъгини за OG таговете и нямам проблеми! Темата на WP като е читава не ви трябват, а и за гугъл колкото повече накичени сайтове с seo добавки H1 H2 и т.н толкова по сигурен сигнал че се използват всякакви вътрешни СЕО техники за оптимизация, което не е идеята на гугъл :)
 

Горе