Проблем с бутон 'Харесва ми"

dekemvri

Well-Known Member
Имам проблем, бутонът си работеше, но от известно време не работи. Като цъкна "Харесва ми" под публикация, бутонът става невидим, отделно и нищо не се появява в "Най-нови" във Фейсбук.
Ако цъкна на мястото на изчезналия бутон, чак тогава ми излиза прозорец с картинката и текста и ме пита, дали наистина харесвам това.
Случвало ли ви се е подобно нещо и на какво може да се дължи?
 
От: Проблем с бутон 'Харесва ми"

Това е интересно като информация, лошото е, че проблемът се появи на 2 сайта, единият е нов, другият стар. Първо, че се появи за всички публикации, не само за отделни, второ, че съобщението за потвърждение излиза не след като цъкна първия път, а след като цъкна втори път на мястото на бутона/който става невидим след като съм цъкнал веднъж/.
В общи линии изобщо не функционират бутоните, а само стават невидими. :(


Често става, ако цъкаш нонстоп един и същ лайк бутон или лайк бутони към 1 и същ домейн...

http://www.takwing.idv.hk/blog/2011...when-a-user-clicks-the-facebook-like-buttons/
 
От: Проблем с бутон 'Харесва ми"

По някой път проблема е в самия Facebook - в мой сайт периодично се скапва Facebook login-a. Да няма някакъв конфликт със скриптовете, че да са спрели да работят? На целия сайт ли не работи или на някои статии само? Каква система ползваш, ако е система?
 
От: Проблем с бутон 'Харесва ми"

Интересно, поразчетох се насам-натам и в общи линии видях, че потвърждението за "Харесва ми" се изисква автоматично от системата, както каза колегата, ако бутонът се цъка много пъти. /"Like jacking"/. И след известно време би трябвало да се оправи.
Но защо при цъкане бутонът става невидим първоначално, това не го открих никъде. По-интересното е, че проблемът се получи на 2 мои сайта, не на един. Или са някакви ботове, които объркват нещата или нещо такова. Така или иначе май нещата не са на добре.
 
От: Проблем с бутон 'Харесва ми"

По някой път проблема е в самия Facebook - в мой сайт периодично се скапва Facebook login-a. Да няма някакъв конфликт със скриптовете, че да са спрели да работят? На целия сайт ли не работи или на някои статии само? Каква система ползваш, ако е система?

Ползвам поръчкова система, на единия сайт повече от година си работеше бутона, другия сайт е нов. Първо спря на новия, после на стария сайт.
И абсолютно никъде не работи, не само на отделни статии.
 
От: Проблем с бутон 'Харесва ми"

Според мен може да има промяна в API-то на Facebook и от там да идва проблема така като гледам.

Аз затова пуснах темата, ако има промяна в API-то, би трябвало проблемът да се появи и при други колеги. Ако не... явно имам някаква рестрикция, която се надявам скоро да се махне...
 
От: Проблем с бутон 'Харесва ми"

Мернах в нета, че има проблем с някои визии на бутна "Харесвам", така че е възможно и от това да изчезва бутона. Но този проблем съществува от Август миналата година. При теб знаеш ли от колко време е?
 
От: Проблем с бутон 'Харесва ми"

При мен от няколко дена на няколко сайта бутона въобще не се появява.


Кофти работа, при мен отначало като се кликне, бутонът изчезваше. сега като се кликне, просто връща глас назад и все едно не си кликнал/автоматичен DISLIKE/.
На някои публикации все пак работи, на повечето не работи. Проблемът на единия ми сайт е от 2 месеца, на другия от 3 дни.
 
От: Проблем с бутон 'Харесва ми"

Кофти работа, при мен отначало като се кликне, бутонът изчезваше. сега като се кликне, просто връща глас назад и все едно не си кликнал/автоматичен DISLIKE/.
На някои публикации все пак работи, на повечето не работи. Проблемът на единия ми сайт е от 2 месеца, на другия от 3 дни.

Този проблем с автоматичния дизлайк е от Фейсбук. Сам ще се оправи както и сам се е появил, няма да се плашиш... Лошото е, че се губят лайкове по този начин, ама човек нищо не може да направи...

Имаше начин всеки лайк бутон да минава през linter-а на Facebook ръчно и тогава може и да се оправи за дадения лайк бутон, ама не си струва...
 
От: Проблем с бутон 'Харесва ми"

Този проблем с автоматичния дизлайк е от Фейсбук. Сам ще се оправи както и сам се е появил, няма да се плашиш... Лошото е, че се губят лайкове по този начин, ама човек нищо не може да направи...

Имаше начин всеки лайк бутон да минава през linter-а на Facebook ръчно и тогава може и да се оправи за дадения лайк бутон, ама не си струва...

Ами и аз така четох, но на единия ми сайт втори месец не се оправя. Все пак се надявам да се оправи.
 
От: Проблем с бутон 'Харесва ми"

Сложил ли си <meta property="fb:admins" content="123456789"/> и ако да, при мен понякога се появява червен надпис "Грешка" и като цъкнеш на него пише каква е грешката.

Не, не съм го сложил.
 
От: Проблем с бутон 'Харесва ми"

Малко като изстрел в тъмното:
Да си барал нещо по htaccesa. Аз така се бях престарал един път със забраните и освен, че не работеше лайка, даже не се появяваха снимки като споделях във фейсбук :)
 
От: Проблем с бутон 'Харесва ми"

Малко като изстрел в тъмното:
Да си барал нещо по htaccesa. Аз така се бях престарал един път със забраните и освен, че не работеше лайка, даже не се появяваха снимки като споделях във фейсбук :)


На новия сайт може да се предположи, че нещо е разместено, но на стария нищо не е пипано...
 

Горе