Проблем с кеш на сайта

Desisslava Dimitrova

Active Member
Здравейте,
Имам следния проблем: в сайта се пазят кеширани данни. Пробвах го през всички браузери, както и от други компютри. Странното е, че в мобилната версия няма проблем.
Нека ви кажа какво направих. Преди няколко дни инсталирах модул за импорт и проверка на наличните продукти. Нещата с него се объркаха и се наложи възстановяване на пълен архив. След възстановявяването инсталирах отново модула и направих необходимите настройки за начален импорт.Записах и оставих настройките в този вид. След, като влязох да импортирам реално настройките бяха се нарушили и частично се помнеше старото положение. Няколко пъти влизам и оправям настройките, положението е същото. При влизане след няколко секунди, настройките са старите. Накрая успях да застопоря плъгина и импортирах продукти с уж нормални настройки. После се оказа, че настройките на модула са били старите, независимо, че предварително ги проверих и тогава импортирах. Накрая реших да го направя в мобилната версия през телефона. Продуктите се актуализираха добре и се показват добре. Проблемът е, че тези импортирани продукти в десктоп версията, които имат 0 бройки наличност се показват с текст НАЛИЧЕН и могат да се добавят в кошницата. Това стана проблем и при всички неналични продукти. Дори и да пише, че не е наличен и има 0 бройки от него, пак може да се добави в кошницата и да се купи.

Нямам възможност да трия кеша автоматично от контролния панел. Може би трябва някакъв модул.
Или проблемът не е в кеша?

Става въпрос за бижутата.
 
От: Проблем с кеш на сайта

Призовавам форумните врачки!!!!
 
От: Проблем с кеш на сайта

Пробвай от друг браузър как и да не са ти пуснати продуктите в режим каталог.
 
От: Проблем с кеш на сайта

Е, това защо?

Да помогна на врачките.
Ако става дума за сайта от подписа ти - Opencart 1.5.4, къстом тема, разни други модули(quickcheckout)
Какво е това sravni.php? - дава безброй грешки.
За тези, които разбират как съм разбрала, горното е достатъчно основание да ти препоръчат тотално обновяване.
 
От: Проблем с кеш на сайта

Изтрий си htaccess файла, където си задала браузърното кеширане. Изтрий си кеша в браузъра с неколко рефреша и си оправи бакиите. След това виж как се настройва кеширането за опенкарт (басирам се, че никъде няма кеширане за html файлове, а ти си задала срок на изветряване некакви дни и за това ти се ебе системата).

Ако не е това почвай със спиране на вградения кеш, промяна евентуално на неговите настройки и чак след това на сървърния.
 
От: Проблем с кеш на сайта

Изтрий си htaccess файла, където си задала браузърното кеширане. Изтрий си кеша в браузъра с неколко рефреша и си оправи бакиите. След това виж как се настройва кеширането за опенкарт (басирам се, че никъде няма кеширане за html файлове, а ти си задала срок на изветряване некакви дни и за това ти се ебе системата).

Ако не е това почвай със спиране на вградения кеш, промяна евентуално на неговите настройки и чак след това на сървърния.

Благодаря ти за включването.
Въобще не съм наясно кое точно да изтрия в htaccess. Може ли да ми кажеш стъпка по стъпка какво да правя и кои редове да трия или да добавя нещо?
Извинявай, но гледам файла като индианец пишеща машина. На вие съм с тези работи.:cry:
 
От: Проблем с кеш на сайта

Щом не си пипала ръчно виж в самия опън карт дали има опция за кеширане в браузъра - изключи я, тя ще изтрие ненужните редове в този файл и вече сайта ти би трябвало да е ОК (след като рефрешнеш няколко пъти страницата в браузъра, за да изтрие кеша).
 
От: Проблем с кеш на сайта

Нямам такава опция през контролния панел.
Има ли някакъв плъгин, който да ми свърши работа?
Страх ме е да бъркам по файловете в Cpanel-a, да не направя още някоя простотия.
 
От: Проблем с кеш на сайта

Абе хора дето давате съвети, ерор лога, който между другото е достъпен, е толкова голям, че не ми стигнаха нервите да го изчакам да се зареди. Тука трябва да се оправят много неща и Десислава очевидно не може да го направи сама. Само ще обърка нещата повече.
 
От: Проблем с кеш на сайта

Здравейте отново. Благодаря, че има хора като като Вас, които помагат със съвети и насоки на начинаещи като мен.
От вчера имам инсталиран OpenCart 2.1.01. Като за начало имам проблем с обновяването на сайта/кеширането/. Бихте ли ми помогнали къде е проблема?
 
От: Проблем с кеш на сайта

Здравейте отново. Благодаря, че има хора като като Вас, които помагат със съвети и насоки на начинаещи като мен.
От вчера имам инсталиран OpenCart 2.1.01. Като за начало имам проблем с обновяването на сайта/кеширането/. Бихте ли ми помогнали къде е проблема?

Аз намерих един плъгин за чистене на кеша и той оправи бозата. Но, моята версия е по-стара.
Виж тук за 2.1.01. Има и безплатни.
 

Горе