Проблем с кирилицата в Wordpress

Fozzy

Well-Known Member
Здравейте! Инсталирах най-новата версия на българския wordpress и си купих темплейт за него. Проблемът е, че във файловете на темплейта има някои буквички на английски (не премахвам powered by, спокойно :) ) като например "Latest news", "Contact us" и др. и искам да ги заместя на кирилица. Проблемът е, че като ги напиша на кирилица не се показва нищо на тяхно място, просто изчезват.

Давайте съвети :)
 
От: Проблем с кирилицата в Wordpress

Инсталирай си Notepadd++, след това отвори всеки файл който искаш да редактираш и от менюто за Енкодинг избери Convert to UTF-8. От там на татък каквото и да напишеш във файла ще си пъде с кодировка УТФ-8 и няма да имаш проблеми.
 
От: Проблем с кирилицата в Wordpress

Инсталирай си Notepadd++, след това отвори всеки файл който искаш да редактираш и от менюто за Енкодинг избери Convert to UTF-8. От там на татък каквото и да напишеш във файла ще си пъде с кодировка УТФ-8 и няма да имаш проблеми.

Ами да... то понякога трябва да седнеш и да помислиш малко все пак. Мерси :)
 
От: Проблем с кирилицата в Wordpress

Да, ама не. Не става така. Все същото си е - кирилицата не се показва. Да се появяваха някакви йероглифи, щях да разбера, но то съвсем нищо не излиза.
 
От: Проблем с кирилицата в Wordpress

Би ли дал линк към темплейта, който ползваш? Случвало ми се е подобно нещо преди и беше защото темплейта конвертираше буквичките към .jpg, а за търсачките си имаше <h2> и <h3> тагове. Това беше направено с оглед по-добрия дизайн на темплейта, но не беше възможно за кирилицата да се ползва. Мисля, че беше темплейт от rocketthemes, но не съм много сигурен.
Ако не искаш да пишеш тук в темата - драсни ЛС. :)
 
От: Проблем с кирилицата в Wordpress

Искам да благодаря на ktomov, помогна ми много :)
 
От: Проблем с кирилицата в Wordpress

Здравейте, аз имам същия проблем, става въпрос за тема от Elegant Themes, кирилицата излиза или "..." или ".!?"
Проблема го няма вътре в постовете или в текста на страницата
 
В случая при Fozzy се ползваше Cufon фонтове, които нямаха вградени символи за кирилица.
 
Последно редактирано:
От: Re: Проблем с кирилицата в Wordpress

elegantthemes.com/preview/Nova/
Става въпрос за тази тема, и по-точно за slider-а, както и долу за табовете. Някакви идей?
 
Както преди малко казах, проблема идва от Куфон и по-точно този ред:
Код:
<cufon class="cufon cufon-canvas" alt="beautify" style="width: 163px; height: 48px; "><canvas width="205" height="53" style="width: 205px; height: 53px; top: -2px; left: -6px; "></canvas><cufontext>beautify</cufontext></cufon>
Ако няма някъде из темата опция за спирането му, ще трябва да си поиграеш ръчно докато я спреш за да излизат фонтовете по подразбиране или да потърсиш куфон фонт с вградени символи за кирилицата.
Това ти е фонта който се ползва в момента Colaborate-Thin_400-Colaborate-Medium_400.font.js
Добавка: Изтегли този файл, през ftp мениджъра си върви в папка /wp-content/themes/Nova/js/ и преименувай файла Colaborate-Thin_400-Colaborate-Medium_400.font.js на Colaborate-Thin_400-Colaborate-Medium_400.font.old, а след това качи файла от изтегления линк. Този който съм качил, би трябвало да има поддръжка на кирилица.
 
Последно редактирано:
От: Проблем с кирилицата в Wordpress

направих точно това което ми каза, но пак не стана. :(
 
Би ли дал линк към сайта? Най-добре го сложи в [quote][/quote] тагове, за да не бъде обходен от ботовете.
 
От: Re: Проблем с кирилицата в Wordpress

оправих го, преименувах друг шрифт на Colaborate-Thin_400-Colaborate-Medium_400.font, замених го със съществуващия и сега всичко е Ок.
Много благодаря за съдействието, достатъчно ми помогна.
 
От: Проблем с кирилицата в Wordpress

Виждам,че темата е стара, но имах същия проблем и след като изкючих въпросните Cufon фонтове всичко е 6 :)
 

Горе