Проблем с крадене чрез RSS

Izida

New Member
Здравейте,

При един от сайтовете, които управлявам се забелязва следната аномалия.
Публикува се в него само уникално съдържания.
Друг сайт използва RSS на въпросния сайт, а Гугъл индексира него като оригинално, а моя като копирано съдържание, което си е гадно.
Имаше вариант да забавя излъчването на RSS с около 30 минути, но не стана, защото темата не го позволява.

Имате ли някакви идеи, как да постъпя или да премахна изцяло RSS излъчването?

Мерси предварително на всички!
 
От: Проблем с крадене чрез RSS

Темата е много интересна. Компенсира ли броят на привлечените с RSS-абонамент читатели броя на тези читатели, които се губят, благодарение на по-лошото разположение в резултатите на Гугъл?
 
От: Проблем с крадене чрез RSS

Да не се пуска пълният материал в RSS, а само първия абзац. Така и читатели ще има, и ботовете ще захапват само по малко.
 
От: Проблем с крадене чрез RSS

Не се ли задаваше от Настройки - Настройки за четене дали да показва пълния текст или само Резюме.
 
От: Проблем с крадене чрез RSS

Навярно другия ти сайт се 'проверава' от гоогле по-често за ново съдържание. Затова навярно стаиите ги открива първо там. Решението ти е да направиш главния сайт по-често посещаем от гоогле (примерно да сложиш линк на главната си страница към новите публикации), така гоогле може да намира първо там новите материали и всички останали да са дублирано съдържание или просто на другия сайт ги сложи с мета таг noindex примерно за 2 седмици (прави експирименти докато не го нагласиш)
 
От: Проблем с крадене чрез RSS

Навярно другия ти сайт се 'проверава' от гоогле по-често за ново съдържание. Затова навярно стаиите ги открива първо там. Решението ти е да направиш главния сайт по-често посещаем от гоогле (примерно да сложиш линк на главната си страница към новите публикации), така гоогле може да намира първо там новите материали и всички останали да са дублирано съдържание или просто на другия сайт ги сложи с мета таг noindex примерно за 2 седмици (прави експирименти докато не го нагласиш)

Мерси ще пробвам. Другият не е мой.
 
От: Проблем с крадене чрез RSS

И аз мисля, че се оправя само с бан (в .htaccess става). Дали е съкратен фийд няма никакво значение при наличието на толкова добри грабъри, които самостоятелно извличат цялото съдържание от страниците.
 
От: Проблем с крадене чрез RSS

Мерси на всички и особено на strana! Сега ще наблюдавам и ще споделя, дали е станало :)
 
От: Проблем с крадене чрез RSS

Пусни лимитиран feed и линкни малко повече сайта. Или още по-добре, блокирай бота на rss-то
 
От: Проблем с крадене чрез RSS

И аз мислех да спра RSS, но сайта не е мой, а собственикът държи да има RSS.
Възможно е и да взимат статиите ръчно, а не с wp-o-matic.
Но мисля, че с банването се получи. Ще видим :)
 
От: Проблем с крадене чрез RSS

Съмнява ме да копират на ръка... Апък и може да им пишете едно любезно писъмце, да спрат да ви копират, иначе ще се обърнете към компетентния съд :)
 
От: Проблем с крадене чрез RSS

Е как няма да помага. Намираш IP-то на крадеца и край. Другият вариант е да си изключиш RSS-а като цяло.
 
От: Проблем с крадене чрез RSS

Как разбра че другия е индекиран като уникално съдържание? Аз лично не знам как става това.

Моят съвет е да си слагаш 1 линк с http накрая на поста и така ще ти се брой като линк, а гогъл ще знае че ти си автора.
 
От: Проблем с крадене чрез RSS

Ами засичаш някое произволно изречение и проверяваш в Гугъл. Ако крадецът е номер едно в резултатите, а теб са те пратили в допълнителни резултати, значи в очите на Гугъл той е оригиналният, а ти си крадец.
 

Горе