Проблем с набавянето на трафик

BRAIN_PAIN

Well-Known Member
Здравейте уебмастъри :)

От както съм почнал да се занимавам със сайтове винаги се сблъсквам с голям проблем. Този проблем е набирането на постоянен стабилен трафик. Каквото и да правя никога не мога да докарам повече от 20 уникални на ден за даден сайт. Много ми куца тази област. Ако можете да ми напишете какви методи да изпозлвам, за да мога да си набавям стабилен трафик. В това и се крие моя проблем, защото без трафик няма печалба, колкото и хубав да е сайта. Трябват ми някакви напътствия в тази област и ще ви бъда благодарен ако споделите как да се справя с този проблем :)

:)
 
От: Проблем с набавянето на трафик

Това си е сериозен проблем седящ пред всеки начинаещ уеб мастер.
За начало може да започнеш като пускаш интересна информация по сайтовете си - неща, от които хората се интересуват и биха прочели/видяли.
Можеш да рекламираш тези неща пред познатите си във facebook/twitter и тн. И ако приятелите ти харесат информацията те сами ще я разпространяват:)
 
От: Проблем с набавянето на трафик

Кофтито със социалните мрежи е, че ако сайта ти е на анг. език. а нямаш приятели активно англоговорящи, няма смисъл да им пускаш такива статии :) В момента почнах на чисто с нов блог, ще го карам стъпка по стъпка, и за всяка нова статия ще отделям време да я захраня с линкове, и ще събмитвам на много места. Ще видим след месец дали ще има резултат :) Но първо мисля самият блог да го захраня с линкове, за да се индексира по-бързо от гъгул и чак след това да почна статия по статия :)
 
От: Проблем с набавянето на трафик

Само внимавай с линковете да не те те бутне в sandbox-а
В началото трябва да пускаш по-малко линкове и с времето да увеличаваш.
Става дума за периоди от месеци, а не от дни ;)
 
От: Проблем с набавянето на трафик

Според мен прекалено много мислите за търсачките.Ако няма нищо интересно или полезно в сайта за един потребител,същият няма да повтори визитата си.Дори да се изкачиш сериозно в серпа голямато чудо-само ще ти боунсват сайта.
 
От: Проблем с набавянето на трафик

Трафика е производна на СЕРП-а, СЕРП-а е производен на сайта ти.
1. Определи си добре ключовите думи. (3-5)
2. Напиши един хубав title, кратък, ясен с добра наситеност на ключовите думи, без повторения, като първата дума гледай да е най важната кл.дума
3. Организирай добре h1/h2/h3 структурата в сайта. h1 го ползвай само веднъж, като там сложиш името на сайта. Гледай да е кратко, ясно и с 1-2 ключови думи най много.
4. Напиши си добър дескрипшън, за блог (wp ползва excerpt-а), гледай този excerpt да го правиш като за дескрипшън.
5. Всяка страница (пост) ще има предполагам различни кл.думи. Трябва в статията да постигнеш идеална гъстота на тези кл.думи. Това е много важно за блоговете. Тази гъстота е от значение и за дескрипшъна.
6. От значение са и: имената на каринките, alt текстовете, title текстовете на картинки и линкове.
7. Линкове, линкове и пак линкове. Линковете е хубаво да не са просто линкове. :)

Тази идеална гъстота от на ключови дума е от особено значение. Няма конкретна формула.
Общо взето трябва да разучиш сериозно СЕО техниките. Тук има бол материали. Аз почти всичко съм научил благодарение на форума.
 
От: Проблем с набавянето на трафик

Артикъл директориите са истината, другото си е между другото ...
 
От: Проблем с набавянето на трафик

Артикъл директориите са истината, другото си е между другото ...

СЕО-то е толкова комплексно нещо, че не можеш да си представиш каква глупост си написал.
 
От: Проблем с набавянето на трафик

Аз глупости не съм писал през живота си а ти можеш ли да се обосновеш за пста си
 
От: Проблем с набавянето на трафик

Аз глупости не съм писал през живота си а ти можеш ли да се обосновеш за пста си
Ако не ми вярваш разгледай СЕО темите из форума.
 
От: Проблем с набавянето на трафик

Абе пич не пиши глупости да изглеждаш умен. Аз съм чел достатъчно години, започни и ти сега и не чети само форуми а експериментирай за да можеш да приказваш с факти ако решиш в следвашия момент.
 
От: Проблем с набавянето на трафик

Това "отслабване" в подписа ти що е на десета страница след като си вътре в нещата или нарочно си го докарал до там. Не ти се иска някак да излиза по напред ;)
 
От: Проблем с набавянето на трафик

Това "отслабване" в подписа ти що е на десета страница след като си вътре в нещата или нарочно си го докарал до там. Не ти се иска някак да излиза по напред ;)
Щото основната му ключова дума е "диетично хранене".

И хич не ми дреме дали изглеждам умен пред теб. Горните работи ги писах да помогна на питащия. Тука не сме се събрали да си мерим пишките. Колко години си чел като си 94 набор бе? И като си чел, що нищо не си разбрал?
 
От: Проблем с набавянето на трафик

НЕ се карайте колеги уебмастъри :) Но пък понякога карането е полезно, защото в спора и дискусията се ражда истината :) Благодаря на включилите се до тук :) Много полезна информация научих нещо ново :)
 
От: Проблем с набавянето на трафик

Щото основната му ключова дума е "диетично хранене".

И хич не ми дреме дали изглеждам умен пред теб. Горните работи ги писах да помогна на питащия. Тука не сме се събрали да си мерим пишките. Колко години си чел като си 94 набор бе? И като си чел, що нищо не си разбрал?

Не съм 94-ти набор и наиситина спора е безсмислен. А с интернет се занимавам повече от 6 години.
 
От: Проблем с набавянето на трафик

Не съм 94-ти набор и наиситина спора е безсмислен. А с интернет се занимавам повече от 6 години.
Що с кого си спорил?
Какво разбираш под "интернет", от 6 години чатиш ли?
Аз от 15-16 години се занимавам с интернет, какво общо има това със СЕО-то?
 
От: Проблем с набавянето на трафик

Сега кой се заяжда ? Айде ако искаш да ми кажеш нещо пиши на лични, че оспамихме темата на човека :)
 
От: Проблем с набавянето на трафик

Понеже стартирах нов блог, днес 1-2 часа си играх да го събмитвам по разни high PR сайтове и по разни блог директории. Сега мисля да почвам да оптимизрам статия по статия с линкове директно към тях самите :) Ще видим дали ще има резултат след месец :D

Дойде ми една друга идея. Да направим раздел във форума за "Дневник на Уебмастъра", където всеки, който жеале да си води дневник за свършеното през деня, колко време е отделил за различните дейности и така ще може лесно да проследи своето развитие, да види след време къде е направил грешки и да се самоподобрява :)
Как ви се струва подобно начинание :)
 
От: Проблем с набавянето на трафик

Идеята е супер, но повечето хора няма да споделят какво точно правят и как го правят
 
От: Проблем с набавянето на трафик

Понеже стартирах нов блог, днес 1-2 часа си играх да го събмитвам по разни high PR сайтове и по разни блог директории. Сега мисля да почвам да оптимизрам статия по статия с линкове директно към тях самите :) Ще видим дали ще има резултат след месец :D

Дойде ми една друга идея. Да направим раздел във форума за "Дневник на Уебмастъра", където всеки, който жеале да си води дневник за свършеното през деня, колко време е отделил за различните дейности и така ще може лесно да проследи своето развитие, да види след време къде е направил грешки и да се самоподобрява :)
Как ви се струва подобно начинание :)



Това се нарича промишлен шпионаж:)
 

Горе