Проблем с размера на картините за обложката на пост и въпрос относно h1 таг

TheEntrepreneur

Active Member
Здравейте,

Направих грешка като свалих плъгин който да намали размера на снимките. Сега снимките, които се показват като корица за даден пост са зумнати и не се виждат целите. Това доста пречи, понеже хората не могат да разберат каква е цялата снимка. Изтрих плъгина, но снимките не могат да се оправят вече, има ли решение?

П.С - Името на плъгина е Regenerate Thumbnails.

А за втория ми въпрос - Имам 2 поста на сайта ми. На единия в заглавието присъстват h1 тагове, докато при другия пост няма. Как мога да ги добавя?
 
Последно редактирано:
От: Проблем с размера на картините за обложката на пост и въпрос относно h1 таг

Погледни си на хоста, в папката със снимки (или където са), за техния размер.
 
От: Проблем с размера на картините за обложката на пост и въпрос относно h1 таг

Не успях да ги открия в cpanel, не мисля, че в това е причината.
 
От: Проблем с размера на картините за обложката на пост и въпрос относно h1 таг

Отвори си кода на страницата и виж пътя до снимките.
За какво са ти два Н1 тага?
 
От: Проблем с размера на картините за обложката на пост и въпрос относно h1 таг

Нали идеята е заглавията да с H1 тагове. По-добро CEO и така нататък... Само, че при мен едната статия няма, а при другата има. Чудя се къде е грешката и как мога да го оправя. Пробвах и не успях да открия къде се намират снимките, търсих и в cpanel по-обстойно няма ги и там... прецака ми се сайта, какви варианти имам в този случай?
 
Последно редактирано:
От: Проблем с размера на картините за обложката на пост и въпрос относно h1 таг

Regenerate Thumbnails регенерира всичку тъмбнейл изображения до зададените в темата размери. Изтриването на плъгина няма има ефект върху снимките ти в сайта. Ако ги зуумва, да не би да качваш снимки с много различни пропорции които при изрязване да стават така просто? Примерно вертикална снимка, а тъмбнейла да е панорамен.

Относно H1 тага, той трябва да е зададен в самата тема и всички постове да са с него. Тоест не става избирателно за всеки пооотделно.
 
От: Проблем с размера на картините за обложката на пост и въпрос относно h1 таг

Нали идеята е заглавията да с H1 тагове. По-добро CEO и така нататък...
Една страница - само един път Н1!
Ти май си с WP сайт? Помоли админите да ти преместят темата в Уърдпрес секцията. Че така стават обърквания.

И много внимавай с тези плъгини.


И се пише SEO. Изразявай се правилно - две години си вече тук.
 
От: От: Проблем с размера на картините за обложката на пост и въпрос относно h1 таг

Regenerate Thumbnails регенерира всичку тъмбнейл изображения до зададените в темата размери. Изтриването на плъгина няма има ефект върху снимките ти в сайта. Ако ги зуумва, да не би да качваш снимки с много различни пропорции които при изрязване да стават така просто? Примерно вертикална снимка, а тъмбнейла да е панорамен.

Относно H1 тага, той трябва да е зададен в самата тема и всички постове да са с него. Тоест не става избирателно за всеки пооотделно.

Интересното е, че пробвах да променя размерите на тъмбнейл изображенията, но като постнах нов пост със съща снимка резултата беше същия. Пробвах и със снимката от първия ми пост - преди да изтегля този плъгин снимката на първия пост беше в целия си размер в home page, но след като го изтеглих я намали. Пробвах да я кача пак като промених размерите, но резултата беше същия след като беше зуумната. Много интересно става.

Иначе, за H1 тага и аз така си мисля, но на единия пост има, на другия няма доста странно.
 
От: Проблем с размера на картините за обложката на пост и въпрос относно h1 таг

Една страница - само един път Н1!
Ти май си с WP сайт? Помоли админите да ти преместят темата в Уърдпрес секцията. Че така стават обърквания.

И много внимавай с тези плъгини.


И се пише SEO. Изразявай се правилно - две години си вече тук.


Извинявам се за грешката.

Четох относно H1 таговете и разбрах, че трябва само един път да присъства в пост и то в заглавието. Обаче при мен - едната от 2те статии е с H1 таг, а другата не.

Дано си научих урока.
 
От: Проблем с размера на картините за обложката на пост и въпрос относно h1 таг

Ако искаш - дай го на ЛС сайта.
Не съм привърженик на УП, но дискутираните неща са принципно еднакви навсякъде.
 

Горе