Проблем с резолюцията на монитора, при игране на игри - Windows 7

Synthetic

Active Member
Здравейте . От скоро си купих лаптоп MSI


Processor : Pentium(R) Dual-Core CPU T4500 @ 2.30 GHz 2.30 GHz

RAM : 4GB - DDR3

64-bit Operation System
Windows 7

VIDEO : Ati Mobility Radeon HD 4300

... проблема е в това , че когато инталирам някоя игра , то тя не ми излиза на цял екран, а в квадрат , като от двете страни остават черни полета ....

Може ли да ми помогнете с разрешаването на този проблем. Четох в интернет по друго форуми на английски , но като цяло не успях да открия решението ... В "screen resolution" пробвах да сменя резолюцията от сложената 1366 х 768 към различни други , но без успех ... Не мога да открия куде е този aspect ratio , прочетох че някой са решили проблема от там , а други нямат успех...

Надявам се някой от Вас да се е сблъсквал с този проблем и да ми помогне...

Поздрави
 
От: Проблем с резолюцията на монитора, при игране на игри - Windows 7

............................
 
Последно редактирано:
От: Проблем с резолюцията на монитора, при игране на игри - Windows 7

Ами не , един познат , което е системен админ ми го инсталваше... Ще пробвам релийза и ще пиша какво е станало. Благодаря
 
От: Проблем с резолюцията на монитора, при игране на игри - Windows 7

Исталирах го , но никъде не ми извежда Catalyst-a . В програмите виждам ,че е инсталиран, но никъде няма нито икона за него нито в резолюшън сетингите..! Не знам какво да предприема . Някакви идеи? Пробвах отново да подкарам 2/3 игри , но без успех... Отново в страните има черни полета и играта се отваря с аквадратна резолюция.....
 
Последно редактирано:
От: Проблем с резолюцията на монитора, при игране на игри - Windows 7

...........................
 
Последно редактирано:
От: Проблем с резолюцията на монитора, при игране на игри - Windows 7

На лаптопите екраните са с фиксирана резолюция, понеже самия екран е просто един LCD панел и няма място за дебели решения. Всичкото това сменяне на резолюции реално е софтуерна простотия при лаптопите, понеже няма как на самия монитор да се смени тази резолюция след като е фиксирана.

Понеже играта ти се опитва да смени резолюцията на по малка от реалната такава на екрана, то тя се вижда в центъра, а отстрани остава черно. Има една настройка в биос-а която превключва режима на работа между две състояния:
1. Използва се реалната резолюция - един пиксел отива към един пиксел на екрана.
2. Текущата резолюция се разпъва на фиксираната такава според екрана

Примерно екрана ти е фиксиран на 1024х768
Играта се опитва да превключи на 800х600
В първия вариант ще виждаш 800 пиксела широка и 600 пиксела висока картина в средата на екрана си. (пиксел към пиксел)
Във втория вариант 800х600 изображението ти ще се разпъне на 1024х768 пиксела (чрез интерполация) и ще го виждаш на целия екран.

Забравих как се казваше тази настройка обаче, прочети си manual-а на лаптопа!
 
От: Проблем с резолюцията на монитора, при игране на игри - Windows 7

Ок,мерси. А вярно ли е това, че windows 7 бил съвместил с доста програми да не кажа почти всички , без за това да се налага инталирането на каквито и да е драйвери. Чух нещо подобно от някой.... Не съм много на ти с тези неща. До сега винаги съм използвал настолен компютър с Windows XP....
 

Горе